mail@urok-ua.com

Цикл виховних заходів превентивного спрямування для проживаючих у гуртожитку аграрного ліцею

Автор: вихователь гуртожитку Горбачова Людмила Анатоліївна

Молодь за здоровий спосіб життя!


 

 “Знати, щоб жити!”

Цикл виховних заходів для профілактики поширення серед проживаючих у гуртожитку небезпечних хвороб, які може викликати недотримання ними норм загальної людської культури та культури поведінки і спілкування між хлопцями та дівчатами.

Година – повідомлення: 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Мета: пояснити учням, які проживають у гуртожитку, що СНІД є хворобою, яка загрожує усьому людству; виховувати кращі людські якості шляхом переконання в необхідності турботливого відношення до близьких людей; розвивати потребу у дотриманні культури людських відносин.

Вступне слово вихователя: Шановні друзі! Вам відомо, що Україна посідає одне з 1-х місць у світі за темпами розвитку епідемії СНІД у.

Переважна більшість ВІЛ – інфікованих наркоманів -70 % – це особи віком від 15 до 30 років, 18 % – молодь до 20 років. Свідченням того, що ситуація продовжує залишатися неблагополучною, є швидке зростання кількості хворих на СНІД і померлих від нього.

У Київській області офіційно зареєстровано 2306 ВІЛ – інфікованих осіб, 389 хворих на СНІД.         Серед населення Володарського району також є випадки захворювань на ВІЛ/СНІД. Вірус СНІД у було відкрито в 1983 році одночасно двома професорами – французом Люком       М о н т а н ь є та американцем Робертом Галло.

ВІЛ і СНІД це не одне і теж. ВІЛ – це вірус, який призводить до придушення імунної системи людини і викликає СНІД. А СНІД – це вже комплекс захворювань і проблем зі здоров’ям, що виникають на основі низького імунітету.

Шановні друзі! Кожен, хто хоче отримати консультативну допомогу по В ІЛ/СНІД у, може звернутися у кабінет ,,Довіра”, який розташований на базі поліклініки Володарської ЦРЛ. Телефон довіри: 5 – 05 – 76.

Зверніть увагу на плакат:

Держава дбає про тебе. Ваше Життя необхідне Державі!

Захворіли? У Вас:

  • Вірусний гепатит;
  • Втрата ваги;
  • Підвищена температура тіла більше місяця;
  • Зміни с тула (діарея);
  • Біль за грудиною при ковтанні;
  • Важкі інфекційні захворювання (пневмонія, менінгіт, артрит, остеомієліт та інші);
  • Безболісне збільшення лімфовузлів;
  • Ре ц и д и в у ю чий стоматит;
  • Грибкові ураження нігтів, шкіри;
  • Злоякісні новоутворення;
  • Оперізуючий г е р пес

Або Ви хочете    народити здорову дитину; мали незахищені статеві стосунки; оперативні втручання та переливання крові; приймали наркотичні речовини. Об о в’я з к о в о обстежтесь на ВІЛ/СНІД – Ви повинні жити! Обстеження можна пройти за адресою: м. Київ, вул.. Ба г г о в у т і в с ь к а, 1, консультативна поліклініка , кабінет 322, телефон: 483 – 41 – 93. Київський обласний центр СНІД

Вечір запитань і відповідей: “Що таке В і Л/СНІД та як від нього уберегтися”.

Мета: в процесі діалогу із учнями, які проживають у гуртожитку, обговорити проблемні питання попередження небезпечних хвороб, пов’язаних із їх прагненням якнайшвидше скуштувати забороненого плоду, набираючись разом із тим ,,дорослих” проблем; виховувати інтерес і потребу в дотриманні норм загальної людської культури; розвивати вміння та навички культури спілкування між хлопцями та дівчатами.

  • Що таке СНІД?

Синдром набутого імунного дефіциту (СНІД) – хвороба, яка викликається особливим вірусом, при якому організм людини втрачає здатність протистояти мікробам і впивати пухлинні клітини, які виникають.

  • Що викликає СНІД?

СНІД викликає вірус, який отримав назву вірус – імунодефіциту людини (ВІЛ).

  • Як діє вірус імунодефіциту?

Вірус поселяється у клітинах захисту організму – лімфоцитах, у з в’я з к у із чим здатність організму до захисту втрачається.

  • Які ознаки захворювання?

Найперша ознака захворювання – збільшення лімфатичних вузлів (залоз), яке спостерігається більше місяця, в різних, але обов’язково в декількох місцях: на боковій і задній поверхні шиї, над ключицею, під мишками, на ліктях, не стегні. Це може бути єдиною ознакою хвороби на протязі багатьох місяців і років. (Однак, на передній поверхні шиї, під челюсті, в паху лімфовузли можуть бути збільшені і від інших причин: хворе горло, зуби, захворювання статевих органів, ніг). Пізніше до збільшених лімфовузлів можуть добавитися гнійничкові захворювання, запальні пошкодження шкіри, слизових рота, статевих органів. Можуть бути тривалі не пояснювані підвищення температури і частіший стул. Якщо розвивається СНІД, то з’являються пухлинні захворювання на шкірі, у мозкові, розвивається запалення легень або інфікування крові. Інколи у інфікованих вірусом може розвиватися пошкодження мозку, яке приводить до слабоумства. Але всі вищеописані ознаки можуть бути і у людей,які не інфіковані вірусом, який викликає СНІД.

Тому заключення про хворобу може зробити лише лікар після обстеження.

  • Чи всі інфіковані вірусом хворіють СНІД ом?

За перші роки, які пройшли з часу відкриття хвороби, на С Н і Д захворіли близько 20% інфікованих вірусом, ще у 20 – 30% з’явилися слабко виражені ознаки захворювань. Решта інфіковані так само почувають себе добре.

  • Як встановити, інфікована людина вірусом чи ні?

Про інфікування вірусом свідчить виявлення у крові антитіл до нього. Якщо антитіла виявлені, людина вважається інфікованою. З допомогою більш трудомісткої методики можна виявити і сам вірус.

  • Як можна інфікуватися СНІД ом?

Інфікуватися можна при статевому контакті з людиною, в організмі якої міститься ВІЛ, а також якщо у кров здорової людини попадає кров інфікованого вірусом або препарати, які виготовлені з такої крові. Вірус передається і від інфікованої матері дитині під час вагітності і родів.

  • Чи можуть інфіковані, але не хворі люди поширювати хворобу, інфікувати інших?

Так, саме вони найбільш часто інфікують інших, так як почувають себе достатньо добре, для того, щоб вступати у статеві з в’я з к и, здавати крові.

  • Коли відбувається інфікування?

Для інфікування вірус повинен проникнути у кров людини. Це можливе лише при пошкодженні його захист них покровів, тобто при статевому контакті або в результаті порізів, уколів і т.п.

  • Чому інфікування відбувається саме при статевому контакті, а не при інших контактах?

Вірус тримається у крові, в спермі і виділеннях жіночих статевих органів. При статевих зносинах часто мають місце пошкодження, через які може виділятися інфікована кров і через які проникає вірус.

  • Що більше всього загрожує інфікуванням?

Більшість інфікувалась при статевих зносинах. Особливо часто відбувається при анальному зношенні чи при зносинах під час місячних.

  • Чому анальне зношення найбільш небезпечне для інфікування?

Для інфікування вірус повинен проникнути через пошкоджені слизові оболонки або шкіру. При анальному зношенні покрови прямої кишки і статевого члена пошкоджуються дуже часто, що сприяє проникненню вірусу.

  • Чи може привести до інфікування звичайний статевий контакт?

Так. Фізіологічне статеве зношення, яке протікає з введенням полового члена у в л а г а л и ще, менш травматичне,ніж анальне, але при ньому можуть бути мікротравми, через які проникає вірус.

  • Чи може привести до інфікування статевий контакт, при якому торкаються рот і полові органи партнера?

Так, може.

  • Чи зменшують ризик інфікування протизаплідні засоби?

Із протизаплідних засобів ризик інфікування знижує лише презерватив.

  • Чи зменшує ризик інфікування обмивання статевих органів чи оброблення їх дезінфікуючими засобами?

Так, зменшують, якщо проводяться безпосередньо після зношення.

  • Чи можна інфікуватися С Н і Д ом при поцілункові?

Випадків інфікування при дружніх і родинних поцілунках не спостерігалося При любовних поцілунках з укусами ,,до крові” обох партнерів таке інфікування теоретично можливе, однак у такому випадку справа звично не закінчується одними поцілунками.

  • Хто частіше інфікується, чоловік від жінки чи жінка від чоловіка?

В США поки що випадків інфікування чоловіків від жінок мало, але у Африці чоловіки і жінки піддаються однаковому ризикові.

  • Хто більше усього ризикує інфікуватися СНІД ом?

Чоловіки – гомосексуалісти; наркомани, які вводять наркотики з допомогою шприців; жінки, які особливо контактують з іноземцями; повії, які мали велику кількість статевих партнерів, і ті, хто вступає у статеві контакти з вищеперерахованими людьми. Ризик інфікування збільшується з кожним статевим партнером.

  • Як вибирати статевого партнера, щоб не інфікуватися вірусом, який викликає СНІД?

Ідеальним для кожного є вибір одного вірного партнера (супруга) на все життя. Якщо це не вдається, вступати у з в’я з о к слід з тими людьми, минуле яких не викликає небезпеки у можливості інфікування СНІД ом. Статеві зв’язки з малознайомими людьми підвищують ризик інфікування СНІД ом.

  • Чи слід перевіряти майбутнього подружжя на СНІД?

У деяких країнах проводять таку перевірку за бажанням тих, хто вступає у шлюб. Це можна зробити і у нас у кабінетах анонімного обстеження. Однак найбільш надійними є відсутність дошлюбних статевих з в ’ я з к і в обох із подружжя і їх майбутня вірність.

  • Наскільки небезпечними е медичні процедури, які супроводжуються уколами?

За існуючими правилами, ні одна із медичних процедур не допускає повторного використання одного і того ж інструменту для різних пацієнтів без спеціального обеззаражування – стерилізації.

  • Як обеззаражуються інструменти?

Інструменти промивають дезінфікуючими розчинами, кип’я т ять або прогрівають при високій температурі. Цього достатньо для того, щоб вбити вірус.

  • В чому перевага одноразових медичних інструментів?

Їх перевага у тому,що виключається можливість випадкового повторного використання забрудненого інструмента і у тому, що медперсонал звільняється від необхідності промивати і стерилізувати інструменти.

  • Наскільки небезпечне для передачі СНІД у лікування голковколюванням?

Небезпека голковколювання у тому, що неможна бути впевненим у достатній стерилізації голок, тим більше, що деякі г о л к о в к о л ю в а ч і вважають, що стерилізація псує їх голки (окислює срібло).

  • Чи може інфікуватися СНІД ом донор?

Ні, так як донорську кров беруть з допомогою систем одноразового використання.

  • Чи можна інфікуватися СНІД ом при пересадці органів?

Можна. Тому донори органів (а також сперми) повинні бути перевірені на антитіла до ВІЛ.

  • Як кров інфікованого може попасти у кров здорової людини?

При переливанні крові або введенні деяких препаратів, виготовлених з такої крові, при уколах забрудненими інфікованою кров’ю голками або іншими предметами.

  • Через які препарати, які виготовляються з крові, може передаватися вірус?

Через фактори згортання крові, які застосовуються для лікування гемофілії, якщо вони не піддавалися температурній обробці.

  • Чи може СНІД передаватися з такими препаратами, які виготовляються з крові, як альбумін, імуноглобулін, інтерферон?

Багатьма дослідниками доказано, що при виробництві цих препаратів вірус СНІД у гине.

  • Чи досліджується в медичних закладах кров, яка призначена для переливання?

Донори крові досліджуються на наявність антитіл до вірусу.

  • Чи можна інфікуватися СНІД ом при профілактичних привичках (вакцинації).

Не можна, якщо вони виконуються стерильними інструментами або без г о л ь ними і н’є к торами.

  • Що робити, якщо підозрюєш, що медичний працівник недостатньо добре продезінфікував інструменти?

Попросити його пояснити Вам, як це робиться. Якщо він не зможе переконати Вас, зверніться в районну санітарно – епідеміологічну станцію.

  • Наскільки реальне інфікування медиків і інших осіб, які доглядають за хворими СНІД ом?

Звичайний огляд і обслуговування хворого не загрожують інфікуванням. Єдиний ймовірний механізм інфікування – це прокол шкіри голкою або іншим інструментом, засміченим кров’ю хворого або інфікованого. Однак у цьому випадку інфікування відбувається не частіше, ніж в 1 із 500 подібних випадків.

  • Чи потрібно де з и н ф і кувати виділення хворих СНІД ом: кал, мочу і т.п.?

Не об о в’я з к о в о, так як інфікування від них, навіть у тому випадку, якщо туди попадає кров хворого, малоймовірне.

  • Чи повинні хворі СНІД ом госпіталізуватися у спеціальні відділення і палати?

У нас хворих СНІД ом прийнято госпіталізувати в окремі палати інфекційних хворих або бокси, але в багатьох інших країнах хворі СНІД ом лежать у звичайних палатах разом з іншим хворим, так як не представляють загрози інфікував

  • Чи не слід ізолювати всіх інфікованих вірусом у тюрми або спеціальні місця? Адже знаходячись серед здорових, вони можуть їх заражувати, вступаючи із ними у статеві контакти.

Не слід, так як це було б антигуманним актом у відношенні до цих людей. Вони добре інформовані про моральну і юридичну відповідальність за інфікування інших. Важливо па м ’ я тати, що інфікувати когось іншим шляхом, крім статевого контакту, вони не можуть, і тому небезпечно не їх перебування у суспільстві, а статева розпущеність певного кола людей. Адже інфікуванням може загрожувати любий зв’язок з невідомим або сумнівним партнером.

  • Чи можна інфікуватися СНІД ом через одяг, особисті речі хворого?

Таких випадків не відмічено.

  • Чи не загрожує інфікуванням огляд у гінеколога? У зубного лікаря?

Інструменти, якими користується гінеколог і зубний лікар, повинні обеззаражуватися д е з и н ф і к у ю ч и ми розчинами і стерилізуватися. Випадків інфікування при лікуванні у лікарів цих спеціальностей не встановлено.

  • Чи можна інфікуватися СНІД ом, користуючись спільним посудом при їжі?

Не можна. Ні один із членів сімей хворих не інфікувався, якщо не вступав з ним у статеву близькість або не народився від інфікованої матері.

  • Чи можна інфікуватися СНІД ом при користуванні спільними унітазами, ваннами, полотенцями, постільною білизною?

Таких випадків не відмічено.

  • Наскільки небезпечне спілкування із інфікованою вірусом людиною у побуті, на роботі, на вулиці?

Інфікування вірусом при спільній роботі, веденні господарства або у транспорті небувало.

  • Чи можна заразитися СНІД ом у басейні, бані. На пляжі?

Ні, якщо ви не будете вступати у цих місцях іу статеві контакти з носіями вірусу або вводити наркотики одними з ними голкою і шприцом.

  • У перукарні при стрижці, манікюрі можливі пошкодження шкіри інструментами. Чи не загрожує це інфікуванням?

Як і медичні, інструменти перукарів повинні промиватися у дезінфікуючих розчинах. Випадків інфікування у перукарні поки що не зареєстровано.

  • Чи можна інфікуватися СНІД ом при рукопотисканні, випадковому зіткненні носія вірусу?

Неможна. Якщо б це було можливим, то СНІД ом хворіли б всі люди, незалежно від віку і способі життя.

  • Чи можуть інфікуватися СНІД ом діти?

Мати – носій вірусу, викликаного СНІД ом, може інфікувати дитину,якою вона вагітна. Інфікування дітей відбувається і при переливанні їм крові або продуктів крові від інфікованого вірусом донора.

  • В яких країнах поширений СНІД?

СНІД особливо часто зустрічається в США і в Африці, Західній Європі і в інших країнах і континентах.

  • Чи є СНІД у нас?

Ще у 80-х роках було зареєстровано біля 300 чоловік, інфікованих вірусом, и хворих, більша частина із яких іноземці. Не слід не враховувати також, що поки що виявлені не всі інфіковані і хворі.

  • Чому раніше у нас хворих СНІД ом і інфікованих вірусом було менше, ніж у США та інших країнах Європи?

Не закуповували кров і її продукти за кордоном:населення в середньому мало значно менше статевих партнерів и, відповідно, рідше вступало у статеві контакти з іноземцями. Ось чому, коли у США і Африці поширилась епідемія СНІД у, у нас були виявлені ще лише одиничні випадки. Від подальшого поширення СНІД у може вберегти перевірка донорів, виявлення хворих і носіїв,але саме головне – хороші знання населення про шляхи поширення хвороби і відсутність випадкових статевих контактів.

  • Чому вірус СНІД з’явився лише у 80-ті роки у США?

Коли появився вірус,відповісти важко. СНІД, який викликає цей вірус, був вперше виявлений у США на початку 80-х років, завдяки достатньо високому рівню медицини. Захворювання в країні швидко поширилося через так названої ,,сексуальної революції”.

  • Яке походження вірусу?

Вчені не мають поки що вичерпних даних про походження вірусу, який викликає СНІД. Схожі віруси виявлені у мавп.

  • Чи хворіють СНІДом тварини?

Лише у спеціально інфікованих мавп можна викликати деякі симптоми хвороби людини. Однак у мавп є подібна хвороба, ,,мавпячий СНІД”, який викликають інші віруси. Наскільки вони небезпечні для людини, поки що невідомо.

  • Чи можуть бути переносниками СНІД комарі, клопи і інші кровососні?

Хоча вірус і може деякий час зберігатися в організмі окремих кровососних комах, він не має можливості виходу з нього, на відміну, скажемо від збудника малярії, якого комар виділяє із слиною. Тривалі спостереження у Африці, де дуже багато випадків малярії у дітей, показують, що діти не хворіють СНІД ом, якщо не народилися від інфікованих матерів, не дивлячись на те, що комарі кусають кожну дитину.

Усний журнал: “Існує загроза епідемії СНІД у”.

Мета: переконати учнів, які проживають у гуртожитку, у небезпечності захворювання, яке може             нанести непоправний збиток їхньому здоров’ю у результаті недотримання загальних норм      людської культури та безпечності поведінки; виховувати потяг до здорового способу життя; розвивати допитливість та цікавість до подій, які відбуваються у навколишньому світі.

Сторінка 1. Україні загрожує епідемія СНІД у.

Зареєстровано майже 46 тисяч чоловік хворих СНІД ом, хоча за експертними даними реальне число складає майже півмільйона. З них – 3284 дитини, наркоманів – 56%, інфікованих гетеро сексуальним шляхом – 30%, від матері до дитини – 13%.

Якщо у добре розвинених країнах ВІЛ – інфіковані живуть 8 – 12 років, то в Україні – 5 – 7 років. Вчені застерігають, якщо цю катастрофу не зупинити, то до 2015 року будемо мати до 2 мільйонів хворих на СНІД.

У Львівській обл. за останні 5 років виявлено 285 ВІЛ – інфікованих осіб, із яких 14 – хворі на СНІД. Загалом в Україні налічують півмільйона осіб,які живуть із ВІЛ/СНІД ом, тобто кожен сотий дорослий українець є носієм ВІЛ.

Спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН визнала Україну кризовим регіоном у розвитку епідемії СНІД у. Песимістичний, проте най вірогідніший сценарій розвитку епідемії передбачав, що вже 2010 року кількість ВІЛ – інфікованих в Україні мала досягти 1,44 млн., а кількість померлих від СНІД у мала дорівнятися 89,2 тис. осіб.

В рамках реалізації спільної програми Європейської комісії та уряду США щодо запобігання ВІЛ/СНІД у в Україні Британська Рада започаткувала впровадження демонстраційного проекту, скерованого на молодь. Як повідомила медіа – менеджер проекту Любов Батіг, зважаючи на недостатню поінформованість населення України про існування проблеми СНІД у та засоби її профілактики, організатори проекту розробили цілком нову стратегію інформування через мас – медіа.

На Прикарпатті спалах СНІД у. Кількість ВІЛ – інфікованих на І в а н о – Ф р а н к і в щ и ні зросла удвічі. Про це повідомили в І в а н о – Франківському благодійному Християнському фонді ,,солідарність”. За підрахунками спеціалістів ще у 2000 оці в області було 30 хворих, у 2001 – 58, а у 2002 році – понад 50 осіб лише за 1-ше півріччя.

За даними обласної санітарно – епідеміологічної служби, в І в а н о – Франківській області було виявлено 262 ВІЛ – інфікованих, 17 осіб вже захворіли на СНІД, а 15 померли від цієї страшної недуги. Співвідношення чоловіків і жінок серед хворих становить 3 до 1. 73% всіх ВІЛ – інфікованих І в а н о – Ф р а н к і в щ и н и є споживачами ін’єкційних наркотиків.

На обліку в обласному наркологічному диспансері перебувало 25 тисяч наркоманів. Та, за повідомленням працівників благодійного фонду ,,солідарність”, реальна картина поширення ВІЛ/СНІД у на Прикарпатті є ще більш вражаючою. Щоб її уявити, треба вище наведені цифри помножити на 10.

Сторінка 2. Безжальні цифри.

За даними Українського центру профілактики і боротьби із ВІЛ/СНІД ом, на 1 квітня ще 2002 року в Україні було офіційно зареєстровано 45714 ВІЛ – інфікованих.

Із них 3284 – діти, народжені ВІЛ – позитивними жінками, 3500 – хворі на СНІД.

За період із 1987 року і по 2002 в Україні померло від СНІД у 1602 дорослих і 58 дітей.

За даними експертів глобальної програми ВООЗ, у світі в процентному відношенні ВІЛ – інфекція поширюється таким чином:

  • 70 – 80% – через статевий контакт;
  • 5 – 10% – через вживання і н ’ є к ц і й них наркотиків із нестерильних шприців;
  • 3 -5% – через переливання ВІЛ – інфікованої крові;
  • 0,01% – з вини медпрацівників. В Україні більшість людей з ВІЛ/СНІД ом – у віці від 18 до 39 років.

На лікування ВІЛ – позитивних людей (щоб зараження не перейшло у хворобу) в середньому потрібно 6 – 10 тисяч доларів на рік.

Ціна боротьби:

Глобальний фонд боротьби зі СНІД ом прийняв рішення про надання Україні 92 мільйонів доларів допомоги.

На черговому засіданні в Н’ю – Йорку правління Глобального фонду боротьби зі СНІД ом, туберкульозом та малярією взяла участь українська делегація. Її очолював міністр охорони здоров’я, який до речі, представляв також інтереси групи країн – реципієнтів Центральної та Східної Європи.

На засіданні розглядалися 322 заявки країн на фінансування програм подолання епідемії.

Надійшло і повідомлення про надання нашій державі більш як 92 мільйони доларів на 5 років. І вже відразу Україна мала отримати із фонду майже 9 мільйонів.

60 відсотків очікуваної суми потрібно використати на лікування,догляд і підтримку людей, які живуть зі СНІД ом та ВІЛ – інфекцією.

Така нещаслива чортова дюжина:

У Маріуполі народився 13 – й з початку року ВІЛ – інфікований новонароджений. Медики приморського міста відмічають різкий сплеск захворювання чумою 21 – г о століття. За попередній рік хворі на СНІД мами народили 3-х інфікованих малюків. Всього в Маріуполі офіційно зареєстровано 162 таких приречених дітей, 19 із них вже пішли із життя. Серед дорослих міських жителів невиліковна хвороба також поширюється стрімко. Якщо раніше основними переносниками ВІЛ – інфекції вважались наркомани та повії, то тепер СНІД прийшов і у добропорядні сім’ї. І ще одна відмінна тенденція: до не що д а в на ряди хворих поповнювали в основному чоловіки (в силу, видно, більш ,,демократичного”, ніж у жінок, погляду на випадкові статеві з в’я з к и), а віднині цей показник складає ,,50 на 50”.

Сторінка 3. Відповідь на епідемію.

Оцінкою національних та міжнародних експертів, в Україні майже 300 тисяч осіб живуть із ВІЛ/СНІІД ом (відсутність імунодефіциту людини) синдром набутого імунодефіциту. Насправді статистика ще болючіша. Ця хвороба вражає не тільки соціально неблагополучні верстви населення – споживачів і н’є к ц і й них наркотиків. Вона поширюється серед дедалі більшої кількості людей – нормальних сімей і ще страшніше – наших дітей.

Україна запровадила низку державних програм у боротьбі із ВІЛ/СНІД ом. Допомагають нам і міжнародні організації долати це лихо. Указом Президента України ще 2002 рік був проголошений Роком боротьби із ВІЛ/СНІД ом.

У з в’я з к у із цим Програма розвитку ООН (ПРООН) ініціює проект ,,лідерство – запорука успіху”. Його метою є розвиток інноваційного та динамічного лідерства щодо запобігання ВІЛ. Проект був розрахований на 10 місяців. Розпочався він 18 квітня із триденного семінару, який проходив у Києві за участю представників недержавних структур та журналістів. Зупинити епідемію ВІЛ можемо за умови об’єднання спільних зусиль і конкретних дій, реалізувати проект.

ВООЗ і ООН будуть координувати розробку вакцини проти СНІД у.

Необхідність об’єднання і координації зусиль вчених всього світу з метою найшвидшого створення засобу для імунопрофілактики СНІД у стала причиною створення координаційного Комітету із розробки ВІЛ – вакцини під егідою Всесвітньої Організації Охорони здоров’я і Організації О б’є д н а них Націй. Як заявив один із членів Координаційного Комітету, лікар Ж о з е Е с п а р за, епідемічний характер поширення ВІЛ/СНІД у вимагає негайного об’єднання вчених всього світу для найшвидшого створення вакцини проти вірусу імунодефіциту людини. Лікар Барі Б лун, голова Координаційного Комітету, зазначив, що вакцинація є найбільш економічним ефективним засобом профілактики інфекційних хвороб. Він вважає, що тільки об’єднані зусилля вчених всього світу здатні досягти бажаного результату найближчим часом. На думку дослідників, створений Координаційний Комітет стане гарантом дотримання високих наукових і етичних стандартів під час проведення клінічних випробувань вакцинних препаратів, що створюються в країнах із перехідною економікою, та країнах, що розвиваються.

Дефіцит імунітету.

Експерти ООН схвильовані складною демографічною ситуацією і швидким темпами поширення вірусу ВІЛ/СНІД в Україні, в тому числі серед молодих жінок. За даними Українського центру профілактики і боротьби з ВІЛ/СНІД ом, за станом на 1 квітня ще 2002 року – Року боротьби зі СНІД ом – було зареєстровано майже 45 тисяч ВІЛ – інфікованих. Але реальні масштаби епідемії спеціалісти оцінювали в 5 – 10 разів більше. Згодом зареєстрували більше 2500 дорослих і 80 дітей, хворих СНІД ом. Від СНІД у в Україні вже померли більше 1400 чоловік, в тому числі більше 50 дітей. У штаб – квартирі ООН у Н ’ ю – Йорку члени комітету по ліквідації дискримінації жінок розглянули доповідь України про виконання Конвенції ООН по ліквідації всіх форм дискримінації жінок. Заслухавши доповідь української делегації, експерти відмітили прогрес, досягнутий Україною у сфері забезпечення рівноправності статей, однак виразили схвильованість у зв’язку із низьким рівнем представництва жінок у керівництві органів законодавчої і виконавчої влади країни

 Сторінка 4. Жертви ,,профзахворювань” та СНІД через ін’єкцію.

Український інститут соціальних досліджень (УІСД) видав монографію ,,Секс – бізнес в Україні: спроба соціального аналізу”. Зниження загального рівня життя , дефіцит робочих місць та структурне безробіття, відсутність попиту на кваліфіковану робочу силу й умов для самореалізації виштовхують жінок на ринок сексуальних послуг. В Україні, за оцінками експертів, цим ремеслом займається майже чверть мільйона жінок від 12 до 45 років. При чому для більшості із них це вимушене заняття.

За даними радника Британської ради, яка консультувала ці дослідження, 13% із опитаних представниць секс – індустрії лише в Донецькому регіоні виявилися ВІЛ – інфікованими. На жаль, поки що ця проблема мало усвідомлена широкою громадськістю та владними структурами. На думку авторів монографії, необхідно вдосконалити юридичну базу, щоб вона відповідала міжнародним вимогам та стандартам прав людини, посилити співпрацю державних і неурядових структур, ЗМІ, Міжнародних організацій у впровадженні профілактичних заходів у сфері комерційного сексу.

Мумій Троль проти СНІД у.

1-й с и н г л групи ,,Мумій Троль” із нового альбому ,,Це за коханням” ста хітом цього літа. Ілля Л а г у т е н к о став офіційним представником міжнародної некомерційної організації PSI, яка спеціалізується на проблемах ВІЛ – інфікованих у Росії. Мета участі Іллі у русі – привернути увагу молоді до проблеми СНІД у, за темпами поширення якого Росія тримає 1 – ш е місце у світі.

,,Я не можу вирішувати за молодих людей, як їм жити, – каже музикант, – але я можу їм допомогти більше дізнатися про СНІД”.

СНІД через і н’є к ц і ю.

Наша область виявилася на 9-му місці в Україні за кількістю ВІЛ – інфікованих (за даними обласного центру профілактики і боротьби зі СНІД ом, таких нараховується 1137 чол., серед них – 66 дітей). Причому медики відмічають збільшення кількості ВІЛ – інфікованих новонароджених. В цьому році з’явилося на світ 10 таких дітей (проти 6 – ти за відповідний період минулого року). По – старому головним шляхом поширення інфекції в регіоні залишається і н’є к ц і й ний. Більше всіх ризикують наркомани і ті, хто вступає з ними в інтимний зв’язок. – кількість інфікованих вірусом імунодефіциту статевим шляхом за останні місяці збільшилася втричі.

Троє дітей гуляли зі…СНІД ом.

В Червонограді 4 – річна дівчинка поранилася, граючись разом із двома подружками, використаними шприцами, які вони знайшли неподалік від свого двору. Її схвильована мати звернулася у міську лікарню, прохаючи обстежити маленьку.

Як передбачає УНІАН на думку лікарів, існує серйозна небезпека інфікування дітей вірусним гепатитом В, С або вірусом СНІД у, але для виявлення небезпечної інфекції повинен пройти час. Поки що діти поставлені на облік у клініці. За станом їх здоров’я медики будуть посилено спостерігати півроку і лише тоді зможуть точно встановити результати. Червоноград – найбільш проблемне у Львівській області місто за поширенням наркоманії і СНІД у.

Сторінка 5. Що з цим робити?

Замість шпаргалки – презерватив.

Відтепер у старших класах громадських шкіл Л о с – А н д ж е л е с а учням будуть видавати презервативи, якщо батьки учнів не подадуть протест у письмовому вигляді.

Прихильники даної програми сси лаються на статистику, згідно якої більше половини американських підлітків сексуально активні і процент інфікування СНІД ом серед них різко зростає. Державний центр за контролем над СНІД ом вважає,що підлітки складають 20% серед інфікованих цією хворобою.

ВІЛ, СНІД, наркоманія. ,,Телефон довіри”: 451 – 51 – 41.

В одному із районів Києва Центром соціальних служб для молоді Київської міської державної адміністрації та фінансової підтримки Посольства Великобританії відкрито спеціальний центр допомоги тим, хто вражений епідемією ВІЛ/СНІД у та наркоманією.

Телефон довіри центру 451 51 41, він працює цілодобово, консультації надаються висококваліфікованими спеціалістами (психологами, юристами, лікарями та соціальними педагогами), які пройшли відповідний курс підготовки і мають досвід роботи.

Швидке зростання кількості ВІЛ – інфікованих в Україні призвело до визнання її кризовим регіоном розвитку епідемії Генеральною Асамблеєю ООН у Н ’ ю – Йорку ще в червні 2001 року. Це засвідчують також дослідження можливих соціально – економічних наслідків поширення інфекції в Україні до 2016 року, проведенні Британською Радою у 1997 році. Час, який минув після досліджень, на жаль, підтверджує найгірші прогнози. За оцінками національних та міжнародних експертів,понад 1,5 мільйона осіб в Україні живуть із ВІЛ/СНІД ом, а кожен 100-й дорослий житель України – Віл – позитивний. Це загроза для всього суспільства.

Організували епідемію СНІДу.

Перед лівійським судом предстали 6 болгарських медиків і лікар із Палестинської автономії, яких звинувачують у навмисному поширенні вірусу СНІД у. Медсестри і 2 –є лікарів, використовуючи інфіковані шприци, зробили ін’єкції сотням пацієнтів лівійської лікарні А л ь – Ф а т е х у місті Бенгазі. У результаті злочинних дій спалахнула епідемія СНІД у: були інфіковані 393 дитини, 23 із них померли. Болгарський міністр іноземних справ Соломон Пассі зустрівся із лівійським лідером М у а мар К а д д а ф і, щоб обговорити надзвичайну ситуацію.

Дидактичні матеріали для роботи із учнями які поселилися у гуртожиток для проживання на період навчання у ліцеї ДПТНЗ ,,ВПАЛ та їхніми батьками.

Мета: ознайомити учнів та їхніх батьків з особливостями небезпечної хвороби, яка все    зростаючими темпами поширюється у світі; спонукати їх замислитися над          наслідками, які можуть загрожувати їм у майбутньому в результаті відсутності належного контролю за своїми діями; розвивати вміння і навички боротьби із          нездоровою атмосферою вседозволеності у прагненні якнайшвидше скуштувати забороненого плоду.

Розгляд і обговорення плакатів і брошур.

Київський обласний Будинок санітарної освіти,

Київський обласний Комітет Товариства Червоного Хреста.

                            Увага – СНІД!

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – вірусне захворювання, яке вражає імунну систему організму.

Хвороба протікає повільно. Спочатку збільшується група лімфатичних вузлів, потім піднімається температура, починається тривалий розлад к и ш е ч н и к а, пітливість, які призводять до схуднення. Через деякий час виникає запалення легень, гнійничкове враження шкіри, інфікування крові, злоякісні пухлини, які призводять до смерті.

Вірус СНІД у передається:

  • при статевому контакті з хворим або інфікованим вірусом СНІД у;
  • в результаті використання для і н’є к цій нестерильних шприців;
  • при переливанні донорської крові і її препаратів, які містять вірус;
  • від вагітної жінки, інфікованої СНІД ом, новонародженому.

Для того, щоб попередити захворювання СНІД ом необхідно:

  • уникати випадкових статевих контактів;
  • не користуватися нестерильними шприцами і голками для і н’є к цій;
  • при найменшій підозрі на вищезгадане захворювання негайно зверніться до лікаря.

Пам’ятайте! Вірогідність захворювання СНІД ом знаходиться у прямій залежності від дотримання особистої гігієни, а також вашої поведінки в питаннях випадкових статевих зв’язків.

Національний комітет боротьби із захворюванням на СНІД при Президенті України.

“СНІД! Як від нього уберегтися?”

Що таке СНІД:

СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це кінцева стадія інфекційного захворювання, викликаного вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус вражає спеціальні клітини крові (лімфоцити), які відповідають за захист організму людини від різних мікробів та пухлин і поступово вбиває ці клітини. Імунітет організму повільно,протягом багатьох місяців та років, знижується і це призводить до виникнення різних захворювань, перш за все інфекційних, що вражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему та ін..

Як можна заразитись ВІЛ:

Зараження можливе лише у випадку, коли кров, сперма чи грудне молоко людини, зараженої ВІЛ потрапляє в кров іншої людини. ВІЛ міститься практично в усіх біологічних рідинах зараженого організму, але в різних концентраціях. Найбільша його кількість визначається у крові, спермі, виділеннях статевих органів жінки і грудному молоці. Тому найпоширенішим способом зараження ВІЛ є статевий акт без презерватива, коли через мікротравми слизової оболонки статевих органів чоловіка чи жінки вірус проникає в організм людини. Особливо небезпечними є:

  • анальні сексуальні контакти, так як слизова к и ш е ч н и к а дуже легко травмується;
  • статеві зносини під час менструації;
  • статеві зносини між партнерами з запальними захворюваннями статевих органів.

Небезпека зараження існує при використанні загальних шприців для введення наркотиків шляхом і н’є к цій. Вірус може передатись від зараженої матері дитині під час годування, вагітності, пологів. Ризик інфікування при переливанні крові чи використанні для лікування препаратів з неї в Україні практично виключений. З 1987 року кров кожного донора перевіряється на наявність ВІЛ і при одержанні позитивного результату не використовується ні для яких цілей.

Якими шляхами ВІЛ не передається:

До цього часу не відомо жодного випадку зараження ВІЛ через сечу, кл, слину, піт, сльози: у цих виділеннях організму інфікованої людини ВІЛ міститься в кількостях, недостатніх для зараження іншої людини. Отже, немає ніякої небезпеки зараження при рукопотисканні, обніманні, по г лажу ванні та поцілунках, точно так як нічого не загрожує людині, коли носій вірусу кашляє або чхає в його бік. Тарілки, стакани, ножі та ложки, телефони, дверні ручки та інші предмети побуту, якими користуються чи до яких доторкаються носії ВІЛ чи хворі на СНІД, не є небезпечними. Немає також небезпеки при користуванні одними й тими ж убиральнями, ваннами чи саунами. Робота чи спільне проживання із зараженими людьми, догляд за ними не по в’я з ані з якою – не будь небезпекою. ВІЛ також не передається комахами та тваринами.

Як боронитись з ВІЛ?

ВІЛ сам по собі є дуже нестійким вірусом. Він швидко гине під дією простих дезінфікуючих речовинах – спирту, марганцівки, хлораміну, а також високої температури (кип’ятіння миттєво вбиває ВІЛ). Тому елементарні гігієнічні заходи як вдома, так і в медичних закладах легко його знешкоджують. Але якщо ВІЛ потрапляє в організм, знешкодити його там вже неможливо: на сьогоднішній день ще не існує ні ліків, за допомогою яких можна було б убити чи вивести ВІЛ з організму, ні вакцини, яка могла б запобігти розвитку захворювання чи потрапляння ВІЛ в організм. Медики всього світу наполегливо шукають радикальні способи боротьби з ВІЛ і в деяких напрямках медицина вже досягла значних успіхів. Створені препарати, що уповільнюють розвиток захворювання (ази до ти мі дин) та такі, що ефективно впливають на деякі інфекційні захворювання, що виникають на фоні СНІД у.

Що потрібно зробити, щоб виявити ВІЛ:

Захворювання розвивається поволі і на перших порах виявити його нелегко. Перші ознаки зараження ВІЛ зустрічаються лише у 15 25% інфікованих через 2 – 4 тижні після проникнення ВІЛ і нерідко нагадують звичайне гостре інфекційне захворювання, наприклад, грип чи ангіну, як правило, рідко хто звертає на нього увагу. Єдина можливість виявити зараження в даний період – це зробити аналіз крові, щоб виявити чи є в ній ВІЛ. При цьому виявляють не сам вірус, а тільки антитіла, які організм виробляє у відповідь на потрапляння в нього ВІЛ. У 90% заражених їх можна виявити через 3 місяці після інфікування, а у 10% – і в пізніші строки. Цю особливість треба враховувати для вибору часу першого та подальшого звернень на дослідження. Адже, коли присутність вірусу ще не можна виявити, заражена людина вже може інфікувати своїх друзів чи партнерів, маючи з ними сексуальні контакти. Якщо у вашого друга здоровий зовнішній вигляд – це ще не говорить, що вам нічого не загрожує. Якщо наявність антитіл вдається встановити, то результат аналізу оцінюють як ,,позитивний”, як що ні – то як ,,негативний”. Щоб уникнути помилки, кожний позитивний результат ще не раз перевіряється додатковими аналізами і тільки після них робиться кінцевий висновок. Позитивний результат не говорить про те, що у людини СНІД. Він свідчить лише про наявність в організмі вірусу імунодефіциту людини. Треба па м’я тати: аналіз не гарантує від зараження ВІЛ. Негативний результат свідчить лише про те, що в момент аналізу антитіла до ВІЛ визначити не вдалося. Цілком впевнитись в тому, що ви не заражені можна лише при повторному аналізі через 3 місяці за умови відсутності за цей час ризику зараження.

Куди слід звернутися для обстеження на ВІЛ?

Обстеження на наявність В і Л найкраще пройти в кабінеті довіри (чи анонімного обстеження)). Такі кабінети створені в кожному обласному центрі України та в багатьох великих містах. Його адресу можна дізнатися через телефонну довідкову службу або в будь якому медичному закладі. Прийом в таких кабінетах ведеться як анонімно (тобто ви маєте право не називати себе та свого місця проживання чи роботи), так і на умовах довіри, тобто збереження таємниці одержання від вас відомостей. Забір крові проводиться медичним інструментом одноразового використання, що гарантує повну безпеку цієї процедури.

Проявіть розуміння цього іу випадку виникнення у вас сумнівів щодо власного здоров’я або здоров’я свого партнера пройдіть добровільне обстеження на ВІЛ у кабінеті довіри. Смерть або втрата здоров’я – занадто велика плата за незнання. Треба знати по цю хворобу якомога більше і вміти захистити себе від неї.

Як вберегти себе від зараження ВІЛ:

На сьогодні єдиним засобом проти зараження ВІЛ є профілактика. Гомосексуалісти та б і с е к с у а л и, люди, які вживають наркотики внутрішньо й ті, що мають багато статевих партнерів постійно опиняються в ситуаціях, пов’язаних з високим ризиком зараження ВІЛ. Тому, якщо ви усвідомили цю загрозу та її наслідки для себе, ми рекомендуємо вжити всіх необхідних застережливих заходів, вдаючись до безпечних форм сексуальних контактів.

Головне правило – не мати сексу без презерватива при випадкових з в’я з к ах, відвідуванні повій, статевих відносинах з партнерами, о належать до групи ризику, незалежно від того, який характер (гомосексуальний чи гетеро сексуальний) носять ці з в’я з к и.

Багато хто стверджує, що презерватив заважає одержувати сексуальне задоволення і до нього неможливо звикнути. Це зрозуміло. Однак, ваше здоров’я все ж варте того, щоб трохи поступитися задоволенням заради себе та свого партнера,виявивши тим самим розсудливість. Спробуйте… й пройде зовсім небагато часу як ви звикнете. Більше того, сам процес може бути цікавим для вас та вашого партнера. Ви впевнитеся, що презерватив вам ніскільки не заважає. Навпаки! Він створює ні з чим незрівнянне відчуття безпеки свого здоров’я.

Намагайтеся не мати сексуальних стосунків з людьми, що вживають наркотики або багато алкоголю: знаходячись у стані с п’я н і н я або ,,к а й ф у” вони не в змозі контролювати не тільки свою поведінку, але й те, що з ними роблять інші. Тому в них є великий ризик заразитися й заразити вас.

Важко взагалі відмовитися від сексу, коли цього дуже хочеться, а навколо тільки й розмов що про ризик заразитися ВІЛ. Але бажане сексуальне задоволення можна одержати або дати своєму другу не наражаючи себе або його на небезпеку інфікування

Плакат: Міністерство Освіти і Науки України,

Державний Комітет України у справах сім’ї та молоді,

Представництво дитячого фонду Об’єднаних Націй – ЮНІСЕФ в Україні.

Більше 11 мільйонів юнаків та дівчат у всьому світі живуть з ВІЛ інфекцією. В Україні офіційно зареєстровано більше 40 тисяч ВІЛ – інфікованих, але за оцінками Міністерства охорони здоров’я України, їх реальна кількість наближується до чотирьохсот тисяч.

Половина нових випадків ВІЛ – інфікування припадає на молодих людей віком до 18 ти років. Більшість із них інфікується через ін’єкційне споживання наркотиків або через сексуальні контакти з ВІЛ –інфікованими.

Попередження поширення ВІЛ/СНІД у серед молоді – один з найважливіших пріоритетів Уряду України, що знайшло своє підтвердження в Програмі профілактики ВІЛ – інфекції/СНІД у в Україні на 2001 – 2003 роки.

Дитячий Фонд Об’єднаних Націй – ЮНІСЕФ – це організація системи ООН, яка працює виключно в інтересах дітей та молоді. ЮНІСЕФ надає постійну підтримку урядові України в питаннях захисту молоді від ВІЛ та СНІДу.

Дитячий Фонд Об’єднаних націй заявляє, що молодь має право володіти інформацією про ВІЛ та СНІД. Такі знання допоможуть молодим людям приймати поінформовані та відповідальні рішення стосовно свого життя,здоров’я та захищати себе та своїх близьких. Ці знання також дозволять молодим людям толерантно та неупереджено ставитись до тих, хто вже постраждав від цієї хвороби. Кожна молода людина має право знати щонайменше 10 основних фактів про ВІЛ та СНІД.

  • основних фактів, які молодь має знати про ВІЛ та СНІД:
  • Хворобу на ВІЛ – інфекцію викликає вірус імунодефіциту людини, який руйнує імунну систему. Організм людини, враженої ВІЛ, втрачає здатність протистояти будь – якій інфекції Це призводить до розвитку синдрому набутого імунодефіциту – СНІД у. На сьогодні існують ліки, здатні уповільнити перебіг ВІЛ – інфекції та початок розвитку СНІД у. Але вилікувати ВІЛ та СНІД в сучасному світі неможливо, ці хвороби невиліковні.
  • Хвороба на ВІЛ – інфекцію може тривати до 10 – ти і навіть більше років від моменту інфікування. Людина, вражена вірусом, може виглядати абсолютно здоровою і почувати себе добре довгі роки, будучи при цьому носієм вірусу.
  • Вірус може передаватися на всіх стадіях розвитку ВІЛ – інфекції. ВІЛ передається через кров, сперму, о в у л я ц і й ні та вагінальні виділення, грудне молоко.
  • Найчастіше ВІЛ – інфекція передається статевим шляхом. Особливо небезпечним є сексуальні контакти при наявності ранок, розривів та інших уражень вагінальних чи анальних тканин партнерів. Особливо ризикованими є сексуальні контакти для юних дівчат, оскільки завдяки анатомічним особливостям у цей період життя вони надзвичайно вразливі до проникнення інфекцій.
  • Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, особливо вразливі до інфекції, оскільки їх слизові оболонки не здатні протистояти ВІЛ. Таким людям необхідно терміново пройти курс лікування і до повного одужання утримуватись від статевих контактів, навіть з використанням презервативів. Вони також повинні поінформувати своїх партнерів про стан свого здоров’я.
  • Молоді люди, які вживають наркотики і н ’ є к ц і йно або мають сексуальні контакти з тими, хто вживає наркотики,належать до групи найвищого ризику інфікування ВІЛ. Вживання наркотиків змінює поведінку людини на ризиковану. Під дією наркотиків людина не усвідомлює, що, використовуючи нестерильні шприци, інше приладдя для ін’єкцій або не користуючись презервативом,наражає на небезпеку себе і своїх близьких. ВІЛ – інфекція може також передаватись через нестерильні інструменти: голки, шприци, ножі, ножиці та леза, наприклад, при п і р с і н г у, т а т у а ж і, педикюрі, манікюрі, тобто при різних маніпуляціях, в яких травмується шкіра і є контакт з кров’ю.
  • Ризику ВІЛ – інфікування при сексуальному контакті немає, коли обидва партнери здорові відносно ВІЛ, тобто ВІЛ – негативні. Ризик інфікування у випадку, коли ВІЛ – статус партнера невідомий, можна знизити, використовуючи презерватив, але ще краще взагалі утримуватись від сексуальних контактів. Треба па м’я тати, що ВІЛ – статус людини неможливо визначити тестами до появи в неї антитіл до ВІЛ, а це відбувається протягом приблизно 3-х місяців від моменту інфікування. Тобто весь цей час людина може вважати себе абсолютно здоровою, але вже носити і передавати вірус ВІЛ.
  • Обстеження – тест на ВІЛ здійснюється закладами охорони здоров’я і в першу чергу центрами профілактики СНІД у. Тест на ВІЛ є абсолютно конфіденційним. За бажанням тестування можна пройти анонімно. Працівники центрів СНІД або інших закладів, які здійснюють таке тестування, мають провести до – та після тестове консультування. Законом України також заборонено розголошення результатів тесту.
  • ВІЛ – інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах, кашель та чхання. Це означає, що спілкування з ВІЛ – інфікованими людьми на побутовому рівні є абсолютно безпечним для оточуючих.
  • Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, тільки на підставі того, що вони є носіями вірусу, – це порушення прав людини. Людина, уражена ВІЛ або СНІД, заслуговує на співчуття та потребує розуміння і підтримки.

Вікторина: “Його ім’я – підступний СНІД”. 

1. Що таке СНІД?

(Це послаблення захисних властивостей організму. Коли будь – яка інфекція стає смертельною: нежить, грип).

2. Як захиститися від СНІД у?

(Презерватив, один статевий партнер, одноразові шприци).

3. Як передається СНІД?

(Статевим шляхом, при переливанні крові, від матері – дитині).

4. Які групи ризику ви знаєте?

(Гомосексуалісти, повії, наркомани, люди з відхиленням від звичних норм моралі, невірні в подружжі).

5. Як дізнатися, хвора людина чи ні на СНІД?

(Тест на СНІД в поліклініці анонімно).

6. Яке покарання і чи передбачене воно взагалі за зараження СНІД ом?

(В Кримінальному кодексі України ст.. 1082 за зараження вірусом СНІД у іншої особи – позбавлення волі до 5 років, а якщо вона заразила іншу, знала про те, що вона хвора – до 8 років, за розголошення таємниці тестування на СНІД – до 2 років).

Правила гри:

  • На обдумування дається 25 сек.
  • Відповіді повинні бути повними і чіткими.
  • За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал.
  • Якщо команда не дає правильної відповіді, право надається іншій команді.
  • Перемагає та команда, яка набрала більшу кількість балів.

Факти, які потрібно знати:

СНІД – “синдром набутого імунодефіциту” – це комплекс захворювань і проблем зі здоров’ям які виникають на фоні низького імунітету. Це остання, смертельна небезпечна стадія інфекції ВІЛ.

ВІЛ – це ,вірус імунодефіциту людини”. Вірус, який постійно і по частинах знищує імунну систему, що бореться з хворобами.

ВІЛ наносить руйнівний удар по імунній системі і хворого можуть убити інфекції, з якими справилась би імунна система здорової людини.

Після зараження ВІЛ – симптоми, як правило, не проявляються на протязі 6 – 10 років. За цей час в організмі іде жорстока боротьба. Окремі вірусні клітини розмножуються і вбивають імунні клітини.

Згідно гіпотези про причини виникнення СНІД у, вірус передавався людині під час розробки американськими вченими з Філадельфії вакцини проти поліомієліту. На користь цієї версії говорить те, що осередки епідемії СНІД у співпали з місцями розробки вакцини.

Але британський експерт в області вірусної еволюції із Оксфордського університету Е д і Холмс        вважає, що вірус СНІД у передавався людині від шимпанзе задовго до перших дослідів з вакциною в 1957 році. Тому британські вчені вважають, що основною версією про передачу вірусу людині залишається так звана теорія ,,пораненого мисливця”, якого або подряпав, або укусив хворий шимпанзе.

ВІЛ – інфекція практично опоясала усю земну кулю. Нею інфіковано 36, 5 млн. чоловік, 22 млн. вже померло від її фінальної стадії – СНІД у. Із них 4,3 млн. – діти віком до 15 років. Ще 1,4 млн. їх ровесників живуть з цим страшним вірусом. Кожні 5 хвилин їх ряди поповнюються 5-ма молодими людьми. Це більше ніж 7000 чоловік щоденно.

А взагалі кожен день на планеті інфікується ВІЛ – інфекцією 16 тисяч людей, середній вік яких 15 – 25 років.

13 млн. дітей в усьому світі стали сиротами через СНІД, тому, що їх батьки померли від цієї    страшної хвороби.

Тільки в Африці таких сиріт 12 млн.

На сьогоднішній день ця цифра досягає 43 млн., а лише економіка ПАР понесла збитків від СНІД у на суму 22 млрд. доларів.

Англійський вчений Джон Стіл вважає, що епідемія СНІД у стане однією з головних причин смерті людей у віці від 20 до 28 років. Це відбувається лише тоді, якщо не будуть знайдеі кардинально нові методи боротьби з цією хворобою. Але людство повинно перемогти цей підступний вірус, вистояти в боротьбі з небезпечними інфекціями. Але силами однієї медицини з проблемою СНІД у не справитись. В боротьбу повинно включитися все суспільство.

Ще 2002 рік був проголошений Роком боротьби зі СНІД ом Указом Президента від 22.06.01 року. Він включив 89 напрямків профілактичної роботи.

Від СНІД у вже померло більше 2 млн. чоловік, а число ВІЛ – інфікованих складає 25 млн. чол.

В деяких країнах півдня Африки налічується 25 – 30% хворих на СНІД.

Як же відбувається зараження?

96% хворих на СНІД – це наркомани, які заразилися під час і н’є к цій.

Важким тягарем епідемії є ріст числа ВІЛ – інфікованих вагітних жінок і народження ними дітей.

До 40% дітей те ж мають цей вірус. Але й при використанні нових технологій, лікування і використання всіх вказівок лікарів цей показник знижується до 40%.

90% дітей отримують ВІЛ від своїх матерів, 2/3 випадків відбувається під час вагітності та пологів і близько 1/3 – під час грудного вигодовування.

За 20 років своєї історії СНІД перетворився на один з найнебезпечніших чинників, що негативно впливають на розвиток особистості й суспільства в усьому світі. Ця гірка чаша не обминула і Україну.

На Генеральній Асамблеї ООН Східна Європа була призначена кризовим регіонм в розвитку епідемії. Україна, на жаль. Входить в число країн – лідерів в Європі по темпах поширення ВІЛ – інфекції та СНІД у. Україна займає 1-ше місце в Європі за кількістю ВІЛ – інфікованої молоді. Починаючи з 1987 року, коли були лише перші випадки захворювання, і по 1шепівріччя ще 2001 року було офіційно зареєстровано 39 тисяч 127 ВІЛ – інфікованих наших співвітчизників, серед яких 2331 дитина і 291 іноземець, 2295 дорослих і 70 дітей захворіли СНІД ом, а 1106 дорослих і 5 дітей померли від цієї хвороби.

Серед ВІЛ – інфікованих 28537 чоловіків – це і н’є к ц і й ні наркомани.

Насправді ці цифри в декілька разів вищі. Достатньо однієї ін’єкції забрудненим ним ш п р и ц е м – і життя –зламане. За даними Українського центру профілактики і боротьби зі СНІД ом Міністерства охорони здоров’я на 1.04.02 року в Україні було вже зареєстровано 45,5 тисяч людей, які живуть із ВІЛ і СНІД ом. Найбільше вражені регіони України – Донецька, Дніпропетровська, Одеська, Миколаївська, Запорізька, Харківська, Луганська і Черкаська області, Автономна Республіка Крим, міста Київ та Севастополь.

Історія знає чимало прикладів, коли страшні епідемії чуми, холери, віспи спустошували десятки країн і навіть окремі континенти земної кулі. Але якщо в середні віки для поширення в Європі наприклад, чуми потрібно було майже століття, то в наш час для СНІД у виявилось достатнім лише 4 -5 років. Практично вже немає жодного континенту, за виключенням хіба що Антарктиди, ні однієї країни, яка була б вільна від цієї інфекції. СНІД загрожує всім, починаючи від новонароджених. Перед ним виявилися рівними дорослі й діти багаті й бідні, чоловіки і жінки білі й чорні, люди різного віросповідання. Ця страшна хвороба, за прогнозами вчених, через 10 – 20 років поставить людський рід перед реальною загрозою вимирання.

Тільки спільні зусиллями всіх країн світу можна протистояти цій страшній епідемії, що загрожує людству.

Вечір, присвячений Дню пам’яті померлих від СНІД у.

Мета: привернути увагу учнів, які проживають у гуртожитку, до гострих злободенних проблем, що       виникають у молодіжному середовищі, зокрема, таких як наркоманія, алкоголізм, СНІД;

допомогти молоді в пошуку шляхів виходу зі складних життєвих ситуацій;

вселити віру в красу життя і жити заради світлого майбутнього.

Обладнання: плакати, брошури з інформацією про СНІД, стрічка, емблеми.

(Звучить “Реквієм”. Учні, тримаючи у руках довгу червону стрічку, утворюють “серце”, яке відкриває ведучих. Програма розпочинається зі слів Ліни Костенко).

1-й ведучий: У драмі людській небагато дій: Дитинство, юність, молодість і старість. Роби що хоч, ридай або радій, Неси свій хрест. Все інше – позо сталість.

2-й ведучий: Настане час. І піде все в архів, Уламки долі винесе на сушу. Життя – спокута не своїх гріхів, Життя – це обирання з ріп’яхів,                         Що пазур ями уп’ялися в душу.

3-й ведучий: Нам би дуже хотілося, щоб сьогодні всі ми змістовно провели час, отримали заряд бадьорості, енергії, любові до життя, до всього прекрасного, світлого й чистого.

2-й ведучий: А допоможе нам у цьому музика і пісня, яка несе на своїх бурхливих хвилях рік,   морів, океанів віру, надію, любов. Адже життя дається людині. Щоб кохати і бути коханою. Для вас звучить пісня. (Звучить пісня ,,Отпускаю”).

1-й ведучий: Отже, розмова сьогодні піде про життя, життя заради майбутнього, яке є таким багатогранним, цікавим, і водночас – непередбачуваним і навіть трагічним.

2-й ведучий: Але забудьмо на хвилину трагічне. Радіймо прийдешньому дню, яскравим, теплим і незабутнім зустрічам, кохаймо і будьмо коханими. (Пісня).

3-й ведучий: У День пам’яті померлих від СНІД у згадаймо поіменно відомих музикантів, які трагічно загинули, вживаючи наркотики:

Елвіс Преслі, Д женіс Джоплін, Джим Морісон, Фреді Мерк ур і, Курт     Кобейн, Грем Бонд, Стів Кларк, Томі Болін. (Пісня).

2-й ведучий: Відчути силу голосу, його красу допоможе пісня ,,Останусь”.

3-й ведучий: Мені хочеться продовжити твою думку словами підлітка, в якого виявили вірус СНІД у проте він переконаний, що все буде добре, якщо люди любитимуть один одного. Послухайте ці слова, що звучать, як заклик до життя заради майбутнього.

1-й ведучий: Дело не в СПИДЕ – дело в судьбе, Звезда не блистает звездою тебе. Ты должен стремиться и духом не пасть, Ты должен учиться, творить и писать. Ты должен оставить хоть где – то, Хоть что – то, на небе, на море, на грешной земле.

2-й ведучий: Яким глибоким є смисл дитячих слів, у яких, незважаючи на біль, звучить стільки віри, яка врятує світ, закликає творити добро.

3-й ведучий: У маленькому світі змін Я не хочу іти вперед, Хочу чути дитинства дзвін І летіти у цей світлий злет. Синьооке дитинство моє, Зачекай на мене, зачекай!

1-й ведучий: Тему любові тему кохання, яка спонукає усіх нас радіти життю, тішитися життям, світлим, радісним днем продовжує учень, даруючи вам пісню ,,Потерянный рай”.

2-й ведучий: Дозвольте нагадати вам слова великого Гете, який свого часу сказав: ,,Хоча світ у цілому рухається вперед, молоді щоразу доводиться починати все спочатку”.

3-й ведучий: На жаль, досить часто цей початок пов’язується з такими явищами, як нікотин, алкоголь, наркотики, СНІД. Одних штовхає до цього цікавість, інших – бажання виглядати дорослішими, бажання не бути ,,білими воронами”. Одні йдуть до цього самостійно, інші – під впливом знайомих, друзів.

1-й ведучий: Уникайте їх, шукайте себе у веселих ритмах танцю, демонструйте красу тіла, грацію. І як приклад – танець у виконанні шоу – балету.(Танець).

2 –й ведучий: Сьогодні навкруги так багато усміхнених облич, так радісно від пахощів весняного бузкового цвіту, лісових конвалій, що розворушують душу, полум ’ янять серце дарують красу.

3-й ведучий: Чи є сміливці, які позмагаються з нашими богатирями? Переможець одержить приз від прибічників здорового способу життя! (Ведучі запрошують бажаючих глядачів позмагатися. Приз – штучна гиря. Змагання гирьовиків).

1-й ведучий: Веселого настрою вам усім додасть легкий гумор, дотепний жарт, який дарують учасники концертної програми.

(Виступ команди КВК).

2-й ведучий: А па м’ять тихо й непомітно летить, витаючи, мов птах до обелісків тих, хто життям заплатив за квіти зла, зарок – наркотик, за легковажність до найціннішого, що є в людини, за небажання вибратися із складного життєвого лабіринту.

3-й ведучий: Здоров’я! Сили! Натхнення! Любові до життя! Адже воно таке прекрасне!

Виступ агітбригади: “Скажемо СНІД у – НІ!”

1-й: Як відомо, СНІД – одна з найважливіших проблем, з якою зіткнулось людство в 20-му столітті і із якою ми увійшли в 21-ше.

2-й: Стрімко зростає кількість інфікованих, хворих і померлих від СНІД у людей. Вже багато відомо про цю хворобу. Але кожного дня з’являється нова інформація. Водночас накопичуємо певний багаж знань, використання якого надасть можливість якщо не припинити поширення недуги, то хоча б загальмувати його.

(На спинах 5-ти учнів букви, що разом складають слова ВІЛ, СНІД. Вони по черзі повертаються до глядачів спинами і на кожну букву абревіатури іде роз шифровка з коментарем).

В – ,,вірус” – збудник захворювання.

І – ,,імунодефіциту” – відсутності захисної реакції системи організму, яка забезпечує захист від мікроорганізмів, що спричиняють хворобу.

Л – ,,людини”.

С – ,,синдром – ряд симптомів, що вказують на наявність якоїсь хвороби чи стану.

Н – ,,набутого” – такого,що набутий протягом життя, а не від народження.

І – ,,імунного “– стосується імунної системи, яка забезпечує захист людини від мікроорганізмів, що спричиняють хворобу.

Д -,,дефіциту” -в даному випадку відсутність захисної реакції імунної системи людини на наявність в організмі шкідливих бактерій. (Шикування в шаховому порядку та співання пісні на мелодію ,,Наша служба…”)

СНІД у – ,,ні” – ми разом скажемо усі, і чекаємо на підтримку звідусіль. Якщо знати і виконувати все, щоб не захворіти, то не буде ані горя, ні біди, і забуде нас хвороба назавжди, тільки б захотіти!

3-й: Трохи історії.

4-й: Перші випадки захворювання на СНІД було діагностовано у 1981 році у США. Спочатку хвороба видавалася вельми загадковою. У Франції, як тільки з’явилися перші          повідомлення про таємничу хворобу, сформували групу дослідників під керівництвом вченого вірусолога Люка Монтеньє для її вивчення.

5-й: Протягом 2-х років (починаючи з 1981 року) було з’ясовано загальну картину хвороби,    виявлено її збудника – вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), розроблено методи, за допомогою яких знаходять вірус хвороби в організмі людини, встановлено механізм негативної дії вірусу на організм.

6-й:Вперше ВІЛ був виділений та ідентифікований у 1983 році французькими вченим на чолі з Монтеньє в Пастерівському інституті в Парижі. Водночас про факт відкриття вірусу, котрий    спричиняє СНІД, повідомили американські вчені з національного інституту здоров’я на чолі   з Робертом Г алло.

7-й: Таким чином, успіхи у вивченні ВІЛ та СНІД у насправді великі, але невідомого в дослідженні цієї проблеми ще багато.

8-й: ВІЛ – це вірус імунодефіциту, який розвивається та розмножується в організмі людини і призводить до повної втрати захисних сил організму та розвитку СНІД у.

Всі: Па м’я тайте! ВІЛ передається!

1-й: При статевому контакті з ВІЛ-інфікованою людиною.

2-й: Коли цілісність шкірних покривів порушується гострим предметом (голкою, бритвою або інструментом для нанесення татуювання), яким користувалася інфікована людина, і кров якої залишилась на цьому предметі. Ризик інфікування ВІЛ найбільший при повторному використанні шприца чи голки для введення ліків або наркотиків після вірусоносія, а також при переливанні крові, що містить ВІЛ.

3-й: ВІЛ також може передаватися плоду від інфікованої матері під час вагітності, пологів чи після народження дитини через молоко матері.

Всі: ВІЛ не передається:

4-й: через спільне з ВІЛ – інфікованим користування верхнім одягом.

5-й: Через рукостискання, обійми, дружні поцілунки.

6-й: Через спільне користування фонтанчиком для питної води, посуд їжу.

7-й: Через домашніх тварин укуси комах.

8-й: Через чхання та кашель.

9-й: Через контакти в громадському транспорті (наприклад, в ,,години пік”).

10-й: Через монети та паперові гроші.

1-й : Через рушники, мило, мочалку.

2-й: Під час плавання в басейні, через двірні ручки та спортивні снаряди.

Всі: Чи можливо вилікувати цю страшну хворобу? На жаль, – ні!

3-й : Лікарі всього світу ведуть настирливі пошуки вакцини, яка могла б захистити людей від ВІЛ, але поки що без резул ьтатно. Можливо, це буде зроблено у близькому майбутньому.

Всі: Ми благаємо: любіть свою сім’ю, збережіть її від страху і жалю, будьте твердими у справах і думках. Тільки у хороших. Не давайте вас зламати й підкорити, бо на світі треба гідно всім прожити. Кожен з вас це може!

(Повітряні кульки з написом СНІД роздаються присутнім.)

Люди добрі, схаменіться! Люди добрі, зупиніться!

Агітбригада: “Його ім’я – підступний СНІД”.

Обладнання: свічок, чорні костюми, к о с т ю ми перукаря, лікаря, смерті, дівчат легкої поведінки, наркомана, матері; музика до заходу.

(Звучить музика – Поль Маруа ,,Симфонія”. Під музику виходить поет).

Поет: Життя людей – то наче свічки, Які горять в нічній пітьмі. Течуть, неначе воску річки, Кудись змарновані роки. Думки – то полум’я вогню. А вчинки – лише чорний дим. Що зараз начебто важливе – Вже завтра від літа пустим. Хвороби косять нам життя, Мов у вогонь дме вітерець. Сьогодні в щасті все буття! А завтра? Все… Всьому кінець. Та ми живемо життям своїм, Марнуючи за миттю мить. Ніхто не думає над тим, Ще скільки свічечці горіть.

(По черзі на сцену виходять 6 дівчат. У руках вони тримають свічки, що символізують народження дитини, підлітковий вік, ю юність, молодість, похилий вік старість).

1-ша: Коли дитина народжується, її свічка тільки починає горіти. Тремтливий вогник поступово розгоряється, але він може згаснути будь – якої миті від легенького вітру. Як дитина від хвороби. Тому батьки і прикривають це по л ум’я долонею, щоб їхня дитина мала шанси на довге життя.

2-га: Виростаючи, дитина стає підлітком. Вогонь ще тріпотить, не маючи змоги заспокоїтися, наче характер підлітка, але він уже не такий нестабільний.

3-тя: Пізніше людина переходить в юність. Четверта частина свічки згоріла, вогонь заспокоївся, але його колір постійно змінюється. Так само, як думки та емоції змінюються в головах юних людей.

4-та: Після юності настає молодість. Людина закінчує в н з, влаштовується на роботу. Тому її свічка дає вже стабільну кількість світла й тепла.

5-та: Згоріло вже дві третини свічки. Людина починає підбивати підсумки. Вона думає про те, що вона зробила за цей час, як горів її вогонь увесь час.

6-та: На своєму останньому етапі свічка горить найяскравіше. Це тому, що людина стає мудрою. Вона ділиться своїм теплом з оточуючими, передаючи їм свій досвід, а коли віск закінчується – гасне.

Поет: У нього тіло зі смутку й болю, Бо смерть людини – його втіха. Тому приносить стільки болю, Тому дарує тільки лихо. Його слова – то мертва тиша, Що кладовище обіймає. Смертельні оди в тілі пише, Яке з середини з’їдає. Над ним сміятись – самогубство. Він має зброю у руках. Та зброя – то пасивність людства, Яке не чує в ньому страх.       Летить нечутно, наче тінь, Несучи за собою грози. Він їсть не їжу, тільки біль, Він п’є не воду, тільки сльози. Вода – як в морі камінь точить, Так принесе мільярди бід. У кожному він жити хоче, Його і м’я – підступний СНІД.

(Звучить музика Л.Бетховена ,,Місячна соната”. Кожний учасник у руках тримає плакат із статистичними даними).

Україна посідає одне з 1-их місць в Європі за кількістю ВІЛ – інфікованих юнаків і дівчат віком від 15 до 24 років. Послухайте статистичні дані:

1-ша. 1998 рік – 3575 осіб.

2-га. 1999 рік – 5827 осіб.

3-тя. 2000 рік – 6212 осіб.

4-та. 2001 рік – 7209 осіб.

5-та. 2002 рік – 8758 осіб.

6-та. 2003 рік – 10009 осіб.

Разом: А зараз – вже більше 14000 осіб.(Пісня ,,Ангел”)

Ангел:

Ти не будеш жити, і своїм теплом Не зможеш зігріти змучене чоло.

Цей страшний діагноз не лишить надій. Очі вже погасли, ти уже не мій.

Боже, як же страшно рахувати дні! Захворіти легко, видужати – ні.

Ангел – охоронець, не лишай його, Ангел – охоронець, збережи вогонь!

Ангел – охоронець, я тебе молю. Хай він тепер хворий – я ж його люблю!

  Сцена 1.

(Звучить музика ,,Сектор Газа”, ,,Любовь загробная”. Виходить наркоман).

Наркоман: Добрий день, пане і панове. Як вам. Скажіть, тепер живеться? У мене справи пречудово, Як трішки до зо ч к и знайдеться. Ні, я не алкоголік! І тютюном я не труюся, Бо здоров’я своє дуже Переживаю і боюся. П’ять років героїн колю, Я наркоман з великим стажем, Але в могилу я не зляжу, Бо життя дуже люблю.    Чого стою? На що чекаю? На подруг вірних я своїх. Прийдуть вони, я точно знаю! У нас же шприц один на всіх!

(Звучить музика ,,Фактор-2”, ,,Шалава”. Виходять дівчата легкої поведінки).

1-ша. Привіт, Славко!

Наркоман: Привіт, дівчатка, А інші де?

2-га. Та все в порядку. Вони прийдуть трохи пізніше. Коли клієнти їх залишать.

Наркоман: Як справи? Розкажіть мені.

1-ша. Та знаєш, вже й не так чудово: Клієнти стали дуже злі. Тому не може бути все кльово.

2-га. Тепер розцінки на нас впали. Несемо менше грошей в дім. Молодші конкурентки стали, Клієнти достаються їм.

1-ша. Учора був один, та дивним Якимось здався він мені. Блідий, тремтів чомусь неспинно, І очі хворі та сумні.

2-га. То й що? Як гроші дав – вже добре. Що ще від нього тобі треба?

Хоч би каліка був із горбом, Якби лиш заплатив за тебе!

Наркоман: Ну де, скажіть, ті двоє ходять? Мені набридло їх чекати. Вони наркотики знаходять,

Не зможемо ми без них почати!

(Звучить музика – ,,Тату” ,,Я сошла сума”. Заходять дві учасниці, які грають роль дівчат асоціальної поведінки).

1-ша. Ну ось вони! Прийшли нарешті. Як вам несоромно? Скажіть!

2-га. Ви змусили чекати решту. Чому? Негайно поясніть!

3-тя. О, Господи! Як це жахливо! Ми колемося з вами довго. Але ви знаєте,можливо,          Нам треба відвикати від цього.

1-ша. Чому? Що трапилося з вами? До вас вернулась ваша совість?          П’ятнадц ять років вас шукала, І ось знайшла вас тут для чогось.

4-та. Не смійся, справа це серйозна, Вона несе страждання гніт. Про неї знати мусить кожний. Хвороба в світі є. Це – СНІД.

Наркоман: Ви що, усі тут подуріли? СНІД – доля лише слабаків!     Щоб ми чимось таким хворіли? Не бути цьому сто віків!

1-ша. На світі ми живемо довго, І ще живі, і ще здорові.

2-га. А СНІД тому нас не чіпав. Бо ми живі і дуже кльові.

Наркоман: Ну, досить! Годі вже кричати. Берімось швидше вже до діла!

Бо починає скрізь тіпати Клітинами мого тіла.

(Імітують прийом наркотиків).

Сцена 2.  

(Заходить учасниця, яка виконує роль смерті).

Смерть: Я смерть. Та смерть я не проста: Людей обачних не чіпаю. Лиш тих, душа в кого пуста, З собою в пекло забираю. Мій брат несе кривавий слід, він завжди йде поперед мене. Невже не чули? Та це СНІД. Він входить у таких, як ці!

Усі разом: Не треба! Ми більше не будемо!

Смерть: Та ні. Прийшов уже ваш час. Якщо раніше ти не думав, то не одержиш другий шанс.

(Звучить музика А. Z o l t i – ,,Miserere”. По черзі виходять три дівчини, читаючи листи від хворих СНІД ом).

1-й лист.

Чому ви відвертаєтесь від нас? За що? Через те, що ми хворіємо цією страшною хворобою? Тому що ми приречені на загибель? А чи знаєте ви, як воно – жити останні дні, бачачи скрізь нашорошені погляди і чужі спини? Але ж це може статися з кожним із вас. І що тоді? Чи хотіли б ви, щоб від вас відвернулися усі ваші знайомі? Не покидайте нас. Будь – ласка!

Рамон (Греція).

2-й лист.

Ми такі ж, як і ви. Ми не наркомани, не бо м ж і. Просто у нашій крові вірус. Не відвертайтесь від нас! Не лишайте 7-а одинці з пустотою. Якщо ми приречені померти, то нехай ми помремо не самотні. Допоможіть нам.

Венера (Англія).

3-й лист.

Чому така дискримінація? Мій друг хворий на СНІД, і коли всі його знайомі дізнались про це. То перед ним зачинилися усі двері. Він помирає один,у самотності й горі. Не кидайте його,люди, прошу.                                                                                                                                                                                                       Ніка (Україна).

(Виходить поет).

Поет: Вони існують поміж нас, але чомусь у їх очах Вогонь надії вже погас, А у серцях панує страх. Їх СНІД з’їдає кожну мить, А в нас це викликає сміх. Недовго їм лишилось жити, Та це життя – то пекло їх. Так мати уникає сина! Вони лишилися одні. Останні дні горять невпинно В самотності і сліз вогні Вони, мабуть,уже й не вірять, Що в нас добро є у серцях, Що Бог колись цей устрій змінить: Поверне всіх на світлий шлях.       Не вбийте їх останні мрії! Про них піклуйтесь кожну мить. Зробіть усе, що в вашій силі: Допоможіть! До поможіть!

Сцена 3.

(Виходить учасниця, яка виконує роль лікаря).

Лікар: Коли ти на уколи ходиш,

Новенький шприц собі купуй,

Бо СНІД завжди навколо бродить,

Тому ти сам себе рятуй.

За те, що я попереджаю,

Прошу. На мене не сердься.

Бо СНІД зненацька нападає,

Тому його ти стережися!

(Виходить учасниця, яка виконує роль перукаря).

Перукар: Зробити зачіску щоб модну,

Чимдуж у перукарню йди.

Та може бути де завгодно ВІЛ – вірус – зародок біди.

Тому тебе попереджаю: Стерильність ножиців дивись.

Слова на вітер не кидаю,

Тому хворобу стережись!

(На сцену виходять юнак і дівчина – закохана пара).

Юнак: Кохання – справді, штука класна,

але прошу, не забувай,

Купуй презервативи вчасно,

Гострот ніколи не шукай.

Дівчина: Бо СНІД, то злісний ворог людства,

Він може причаїтись скрізь.

Ігнорувати – самогубство,

Тому його ти стережись!

(Виходить учасниця, яка виконує роль матері).

Мати: Якщо хворієш ти на СНІД,

Якщо чекаєш ти дитину,

То не даруй їй горе й біль,

Біжи в лікарню в цю хвилину.

Бо може людство так загинуть.

Бо ворог знову наступає.

Та, якщо будемо ми обачні,

Не влучить в ціль його удар.

Перукар: Завжди, постійно і усюди

Юнак і дівчина: Вирішувати лише тобі,

Лікар: Що із здоров’ям твоїм буде.

Мати: Не треба шкодити собі.

(Виходять усі учасники заходу. По черзі читають слова).

  • Як об’єднаємось в родину,
  • То згинуть дні негод сумні.
  • І у одну прекрасну днину
  • Ми разом скажемо:

Усі разом: СНІД у – ,,Ні”!

(Всі беруться за руки і вклоняються. Звучить пісня Smash ,,Молитва”).

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Дуже серйозна, обсяжна, комплексна робота.Важливо: саме ПРЕВЕНТИВНИЙ напрямок роботи. Дуже сподобалось! Хотіла просто подякувати і за цю розробку зокрема. і за вашу благородну працю вцілому.

  2. Розробка супер! Матеріал цікавий, пізнавальний, різноманітний. Автор проробив величезну роботу при створенні даної роботи. Розробка стане в нагоді всім класним керівникам при підготовці виховних заходів про СНІД. Дякую

  3. Гарно підібраний цикл заходів для студентів про СНІД “Знати, щоб жити”. Для сучасної молоді зараз це актуальна тема. Ці заходи розроблені для профілактики поширення небезпечних хвороб, які можуть викликати недотримання норм загальної людської культури та культури поведінки і спілкування між хлопцями та дівчатами. Дякую .