Творчий звіт учителя. Стаття на педагогічну тему.

Автор: вчитель української мови і літератури Горпинюк Олена Миколаївна

Screenshot_1Ця збірка – творчий звіт учителя  намагання підсумувати роботу в методичному обʼєднанні вчителів-словесників Миколаївської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 54 над науково-методичною темою «Формування успішної особистості школяра шляхом використання інформаційно-комунікаційних технологій». Важливою складовою тривалої, гадаю, продуктивної роботи стало розвʼязання проблемного питання методичного об’єднання вчителів-словесників «Розвиток творчого потенціалу вчителя та учнів шляхом впровадження інтерактивних та комп’ютерних технологій». А також – деякі роздуми й підсумки певного етапу педагогічної роботи вчителя. Узагальнення методичної роботи викладено у вигляді художньо-публіцистичної оповіді про шкільне життя, про щоденну копітку працю вчителів, які творчо підходять до виконання своїх обовʼязків, і про наших учнів, для яких мудре слово вчителя завжди буде вагомим у їхньому житті.


 

Від автора

Мудрим ніхто не вродився, а навчився.
Народне прислівʼя

Свідомо чи несвідомо, хочемо того чи ні, але впродовж життя ми набуваємо певного
досвіду. І цей життєвий досвід стає одним із найважливіших надбань у житті. Ми бажаємо
(або нас вчать) бути самостійними, мудрими, упевненими в собі людьми, прагнемо стати
особистостями. Хтось справді прагне – і стає справжньою особистістю. А хтось гадає, що є
особистістю, та насправді лише копіює поведінку, манери, спосіб життя тих, хто самостійно
досяг чогось значного в житті, – і тому виглядає дуже жалюгідно на фоні розумних, сильних
духом людей. Перших називають мудрими. А других – ні? Чому? Бо, напевно, не
усвідомлюємо чи забуваємо про те, що наша мудрість – це той найважливіший і найцінніший
досвід, який ми отримуємо протягом багатьох років не тільки свого власного життя,
проходячи через багато перешкод і життєвих труднощів, а й той досвід, який нам залишило
старше покоління. Адже досвід наших предків для нас є надзвичайно важливим, бо містить у
собі життєві уроки,  найцінніші знання.

Документ до уроку

Завантажити документ на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 коментарів

  1. Пані Маріє! Від щирого серця дякую Вам за відгук на мою роботу. Навіть не очікувала, що хтось ще може зацікавитися і прочитати її. Сьогодні рівно рік, як я почала укладати свої думки в цю збірку. Написала за п’ять днів. Знаєте, справді отримала величезне задоволення від роботи. Спасибі Вам за розуміння й час, який Ви знайшли для знайомства зі мною.

  2. Дійсно – Школа життя!І радощі, і смутки, і перемоги, і намагання досягти відзнак – усе з чим діти зустрінуться в подальшому житті, але вже сам на сам. Чудовий підсумок роботи творчого вчителя та його вихованців. Олено Миколаївна, я просто у захваті від Вашої роботи.  Лише з підготовкою до виходу одного  “Словесника” скільки ж часу витрачається. Але ж як цей час витрачається? – Стовідсотково- З КОРИСТЮ! Бажаю Вам творчої наснаги!

  3. Шановна пані Інно! Дуже дякую Вам за те, що знайшли час і прочитали мою збірку! А головне – за чудові слова й розуміння. Знаєте, іноді творче натхнення й бажання щось сказати, поділитися думками з тими, хто зрозуміє, приходить і від зворотнього. Тому й згадуєш ті приємні моменти життя, що надихають творити. Ваш відгук – ще одна зустріч з прекрасною людиною.

  4. Як добре ,що на вашому шляху зустрілися чудові педагоги і просто прекрасні люди. Зараз мало зустрінеш людей , які з такою теплотою і вдячністю згадують про учителів. Тому й ваше життя б’є потужним струменем товорчості та майстерності. Успіхів вам!

  5. Олено Миколаївно, Ваша збірка – творчий звіт учителя просто неймовірна. Для узагальнення методичної роботи Ви обрали цікаву форму. Я багато чого почерпнула для власної педагогічної діяльності. Дякую за гарну роботу та щирі слова.

    1. Шановна Маріє Володимирівно, приємно вражена Вашим коментарем! Щиро дякую за таку оцінку моєї роботи. Бажаю Вам успіхів у Вашій педагогічній діяльності. З Вашого дозволу скористаюся й Вашими розробками, з якими ознайомилася на Методичному порталі.

  6. Олено Миколаївно ! Дякую Вам за такі неймовірно теплі та щирі слова для всіх нас ! Усього Вам найкращого в роботі. Творчості та душевного спокою.

    1. Шановна Лідіє Степанівно, спасибі Вам за такі зворушливі слова! Щиро дякую!

  7. Вважаю, що саме таким має бути узагальнення проблемної теми: доступним, зрозумілим усім і кожному.

  8. Шикарний матеріал, написаний високопрофесійним учителем, яка уміє дуже щиро і тепло викласти здавалося б прості речі, але читається як художній твір. Відчувається, що вчитель любить свою справу, уміє заохотити учнів до творчої праці, володіє різними методиками навчання і виховання. Особливо приємно дивує таке творче відношення до вивчення української мови і літератури практично у зросійщеному Миколаєві. Напевне, нелегко це дається вчителю-патріоту. Хочеться побажати подальших творчих досягнень вчителю Горпинюк Олені Миколаївні і сказати Шевченкове: “Борітеся, поборите!”. Бажаю Вам мати своїх послідовників, які згодом продовжать Вашу досить важливу справу. Нехай Вам щастить!

    1. Дякую за теплі й щирі слова! А також за розуміння й підтримку! Це так важливо, особливо зараз, коли в освітній процес України намагаються внести щось начебто нове. Дай Боже, щоб ці зміни впроваджували грамотні, справді компетентні педагоги, люди творчі, чесні, яким би не стояли на перешкоді кар’єристи або просто випадкові люди, які граються у керівників, учителів, новаторів. Відповім теж Шевченковим: “Учітесь, читайте,І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь”.