mail@urok-ua.com

У дитини з’явився лишай: що робити і як лікувати

Дитинство – чарівний вік, який сповнений неприпинного пізнання світу і відкриттів. Намагаючись з усім познайомитись тактильно, або на смак діти знаходяться під постійною загрозою інфекцій, вірусів, бактерій і мікробів. Так, відверта і надмірна любов до тварин може призвести до інфікування лишаєм. Про те, як зрозуміти, що у дитини лишай і про його лікування піде мова в цій статті.

Як розпізнати лишай у дитини

Лишаєм у побуті називають низку дерматологічних грибкових захворювань. В цю групу входять: рожевий лишай, червоний, оперізувальний, стригучий, чорний та інші види. У повсякденному житті найчастіше діти зустрічаються зі стригучим лишаєм зоонозного типу, що передається від тварин людині. Зазвичай, мазі від лишаю добре справляються із цією інфекцією, але в багатьох випадках терапія може бути комплексною.

Пік захворювань спостерігається у другій половині літа та на початку осені, коли контакти із кошенятами, цуценятами та іншими радощами стають більш активними. Носіями лишаю можуть бути і не хворі тварини. Захворювання вражає шкіру тіла і голови, стопи, може вражати нігті. Розпізнати хворобу можна за наступними проявами:

  • на шкірі тіла з’являються круглі рожеві плями, в центрі яких може бути лущення. Поступово плями стають більшими, мають чіткий об’ємний контур із лусочками, червоними вузликами;
  • на голові зазвичай вогнища на вигляд як малі прищики, що поступово збільшуються, стають сірими. Волосся в них обламується, залишаючи острівці висотою до 5 мм. Іноді на поверхні сірих плям з’являються жовтуваті лусочки;
  • при уражені стоп шкіра стає надто сухою, з’являються тріщини, починає турбувати свербіж, найчастіше між пальцями.

Чим лікується лишай у дітей

Зазвичай, стригучий лишай має очевидні симптоми і лікар-дерматолог може поставити діагноз після візуального огляду. Іноді діагностування потребує зішкрібу лусочок для лабораторного визначення типу грибка.

Оскільки хвороба заразна, а дитина з ознаками лишаю становить інфекційну загрозу для оточення, терапія вимагає стаціонарного лікування. Але якщо батьки можуть вдома ізолювати дитину, забезпечити відповідну дезінфекцію, як виняток – можуть дозволити лікуватися в домашніх умовах.   

Стригучий лишай на тілі найчастіше ефективно лікується протигрибковими мазями й кремами, що в широкому асортименті пропонує інтернет-аптека «Apteka.com». Для лікування інфекції на нігтях і голові можуть призначатися ліки для перорального приймання. Лишай лікується довго – від 2 до 12 тижнів, тому важливо звернутися до дерматолога на початкових проявах симптомів. Дитина перестане бути заразною вже на третій день лікування, але повернутися до садочка чи школи зможе тільки після проходження повного курсу лікування. 

Профілактичні міри для запобігання зараження 

Для зниження ризику появи у дитини стригучого лишаю варто дотримуватись більш ретельної гігієни під час та після прогулянок: не зачіпати вуличних тварин, по поверненні додому ретельно вимити руки й лице.

Якщо вже хвороба сталася, варто запобігти її поширенню і зараженню членів родини:

  • по можливості дитину ізолювати на два дні, проводити дезінфекцію приміщення два рази на день хлоровмісними засобами;
  • одяг дитини, постільну білизну потрібно випрати та попрасувати. Якщо м’які іграшки, з якими дитина була в контакті, дезінфікувати в домашніх умовах важко, краще їх утилізувати;
  • на період лікування надати дитині окремий рушник, гребінець, постільну білизну та щодня змінювати їх чи дезінфікувати;
  • раз на два тижні перевіряти домашніх тварин у ветеринара на наявність збудників хвороби.

Варто пам’ятати, що при лишаї самолікування може тільки нашкодити дитині. Народні засоби здатні викликати несподівані реакції шкіри, а це ускладнить вчасну діагностику та ефективність лікування. Тому правильним рішенням буде вчасно звернутися до лікаря по консультацію.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *