Урок читання, 1 клас
“Закріплення вивчених букв”
Автор: вчитель початкових класів Янчукова Людмила Миколаївна
Мета. Закріпити вміння читати склади і слова з вивченими буквами, викладати слова з «розумний кубиків». Розвивати звязне мовлення, інтерес до самостійної мовної творчості, уміння виконувати творчі завдання. Повторити правило написання імен, тренувати память.Виховувати почуття взаємодопомоги.
Обладнання. Складові таблиці, каса букв, предметні малюнки.
Хід уроку
I. Організаційний момент. Привітання.
Учитель Діти.
Сидимо Рівно
Читаємо. Гарно.
Слухаємо. Уважно.
Відповідаємо. Точно
II. Нервово- психологічна підготовка.
Загадки.
Як минає тепле літо,
То спішать до неї діти.
Сміх і гам дзвенить довкола-
Відкриває двері …(школа)
-Памятаєте, як 1 вересня нам подарували «чарівний ключик « до країни знань.
Ось уже півроку ми відкриваємо ним таємниці шкільного життя.
А сьогодні він зник. Коли вранці я прийшла до школи, то під дверима лежала телеграма.
Допоможіть мені її прочитати.
У мене. Відшукайте. Допоможе Колобок.Лиска.
-Отже наш ключ украла Лиска. А відшукати його нам допоможе Колобок,який знає дорогу до Лиски. А Білочка Пухнастий- Хвостик передала нам у горішки, щоб ми у дорозі підкріплялися.
Але перед далекою дорогою нам потрібно розімятися, бо ми будемо зустрічатися із звірями, яких треба перемогти.
- Розчитування.
Відкрийте складові таблиці.
Пройдемося по доріжці на букву «А»
Тепер швидко пройдемося по доріжці на букву «И».
Пробіжимося по доріжці на букву «В», «К», «Д», «Ш»
.У лісі темно,майже нічого не видно, тому ми будемо йти навпомацки, начебто із закритими очима. Давайте потренуємося на цих буквах, вирізаних із цупкого паперу.
Із закритими очима визначити яка це буква.
-Розімялися. Тож вирушаймо!
- Гра «Як зайчик».
-Котиться наш колобок, а назустріч йому…
Всіх на світі я боюся
В полі, в лісі, навкруги-
Скрізь у мене вороги. 1
Часом лізу я у шкоду,
Їм капусту на городах,
Моркву, ріпу, буряки
Відгадайте, хто такий? (Заєць)
-Прочитайте склади,стрибаючи, як зайчик, «з однієї купинки на іншу»
Ба сні то га гу
1 4 3 2 5
Ба то га ба хлі
1 3 2 5 4
-Що ми прочитали?
Багато снігу- багато хліба.
Поясніть це прислівя.
- Гра « З якого звука?»
-Мандруємо з колобком далі. Аж назустріч…
Сірий, злющий і голодний
У зимові дні холодні
Пісню тягне, знай, свою,з завірюхою: У-у-у (вовк)
Звук « У» голосний чи приголосний?
-Вовчик пропонує нам відшукати імена дітей, які починаються голосним звуком.
Іра, Маша, Алла, Ольга, Гриша, Діма, Вова, Едик.
-З якої букви написані імена дітей? Чому?
- Фізкультхвилинка
- Допоможи Ведмедику.
– Відпочили.Колобок веде нас далі.і ось нвзустріч нам суне…
Влітку медом ласував
Досхочу малини мав
А як впав глибокий сніг
Позіхнув і спати ліг.
Бачив, чи не бачив сни
А проспав аж до весни. (ведмідь)
-Наш ведмедик ще зовсім маленький. У його бабусі день народження.
Він хоче подарувати їй баночку із варенням. Але їх у нього дуже багато, а його бабуся любить малинове. Допоможіть ведмедику знайти потрібну баночку варення.
- Гра «Напівслово».
От ми уже в лісі біля гарного будинку.
А хто ж у ньому проживає?
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться
А зовуть її… (лисиця)
_Отже ми прийшли до будиночку Лиски.
Якщо ми виконаємо останнє завдання, то Лиска поверне нам ключ від Країни знань.
-Лиска написала нам листа, але так поспішала, що ненароком зачепила хвостиком і стерла букви.
-Давайте уважно придивимося і спробуємо прочитати слова, може Лиска нам хотіла щось сказати.
КЛАС КНИГА ЛІС ЗИМА БЕРЕЗЕНЬ КВІТИ
-Ось де Лиска заховала ключик. Молодці, діти, ви добре справилися з усіма завданнями.
Велика подяка і Колобку, що допомогав нам знайти дорогу до лісових звірів, і Білочці за горішки, які допомагали нам у дорозі
7. Підсумок уроку.
-Молодці!
Довго йшли ви в цю хатинку
Шлях важкий, без відпочинку
Перешкоди подолали
Всі завдання розібрали
Тож настав гостинців час!
Колобок і Білочка Пухнастий- Хвостик принесли вам гостинці за старанність на уроці.
Дуже цікавий урок. Учитель використав багато різноманітних вправ на повторення вивчених букв та закріплення вмінь читати. Якщо зробити ще й яскраву презентацію, то урок оживе. Дякую вам, розробка уроку вже в моїй методичній скарбничці!
На уроці використовуються різноманітні вправи для загального розвитку дитини. На початку уроку створюється сприятливий емоційний фон.
Урок цікавий, насичений різноманітними іграми. Використано проблемний підхід до мотивації навчальної діяльності.
Можливо потрібно було розробити перелік питань для учнів, щоб закріпити вивчене на уроці.