Урок математики у 2 класі.
Автор: вчитель початкових класів Биканова Наталія Леонідівна
Урок побудовано у формі гри, де діти допомагають сонечкові і всім навколо. На уроці використано багато дидактичного матеріалу: дидактичні ігри, наочність. В кінці уроку учні мають змогу побачити результат своєї роботи та отримати почуття успіху.
Урок – добра справа
Тема: Вправи на застосування таблиці множення та ділення числа 2 і 3. Геометричний матеріал.
Мета: Ознайомити учнів з поняттями коло і круг, навчити креслити коло за допомогою циркуля; закріплювати знання таблиці множення і ділення числа 2 і 3; формувати вміння розв’язувати задачі і приклади на вивчені випадки арифметичних дій; розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення; збагачувати мовлення учнів математичними термінами; виховувати охайність, інтерес до знань.
Обладнання: таблиці «хмарки», «сонечко», картки, гра «Намисто», таблиці «Геометричні фігури».
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
- Привітання: «Добрий день вам, добрий день нам,
Добрий день всім чесним людям!»
- Девіз уроку: «Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас!
Біля партии станьте чемно,
Хай мине час недаремно.
Будьте уважні і старанні всі,
Сядьте рівненько на місця свої.»
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
- Вступне слово вчителя:
– Погляньте, діти, до нас у вікно заглядає сонячний зайчик з проханням допомогти розігнати хмари і звільнити сонце, щоб воно змогло зігріти землю. А щоб хмарки зникли, нам треба виконати їхні завдання.
(План уроку)
- Каліграфічна хвилинка
– На маркерній дошці і в зошитах зразок : 38 83
20 10
- Усний рахунок
1) Таблиця множення числа 3 (хором);
2) 1 учень розповідає таблицю множення числа 2;
3) Робота з картками ( учні ланцюжком називають лише пропущене число)
4) Гра «Сонячний зайчик» ( кругові приклади):
2х 3 = ; 6+5=; 21-11=; 10:2=; 5+9=; 14:2=; 7-4=; 3х9=; 27-25=.
( Виготовлення дидактичної гри «Сонячний зайчик» – Додаток 1)
5) Гра «Намисто»:
– Щоб розвеселити сонечко , давайте зберемо для нього намисто (працюють «ланцюжком» – на магнітній дошці діти вставляють пропущені числа)
4.Бесіда
– З яких геометричних фігур ми складали намисто? А сонечко?
– А тепер пригадаємо, які ще геометричні фігури вам відомі : з’єднати фігуру з її назвою ( точка, квадрат, крива, пряма, трикутник, чотирикутник, прямокутник, відрізок, круг)
ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація
– А тепер відгадайте, з якою геометричною фігурою ми сьогодні будемо працювати:
Загадка «Без початку, без кінця,
Без кутів фігура ця.
Сонечко їй вірний друг,
А зовуть фігуру – … (круг).
ІV. Розвиток знань по темі
- Робота з малюнком
– Розгляньте малюнок, які геометричні фігури ви тут бачите? (точки, відрізок , круг)
(Вчитель пояснює , що таке радіус, центр кола, коло, круг)
- Робота з підручником ( практичні вправи)
- Алгоритм креслення кола
– Поставте т. О;
– Виміряйте радіус циркулем на лінійці;
– Поставте голку в т. О і обведіть за часовою стрілкою від себе коло.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
- V. Закріплення знань учнів
- Розв’язування задач за підручником
– Читання задач, складання схем, коментування, колективне розв’язування.
- Виконання прикладів з самоперевіркою ( відповіді написані на дошці в іншому порядку)
VІ. Домашнє завдання
VІІ. Підсумок уроку
– Нарешті всі хмаринки звільнили сонечко, ми з вами зробили добру справу для всіх.
– Що ви запам’ятали з уроку?
– Про що розповісте дома батькам?
Наталія Леонідівна, слова подяки за цікавий урок. Підвищення ефективності навчання безпосередньо залежить від доцільності добору і використання різноманітних, найбільш адекватних навчальній темі методів навчання, а також від активізації всього навчального процесу. Саме, гра як метод навчання організовує, розвиває учнів, розширює їхні пізнавальні можливості, виховує особистість.
Приємно читати гарні відгуки про мій урок! Надихає те, що деякі мої ідеї колеги візьмуть і для своєї роботи , навіть для середньої школи. Рада, що мій конспект стане корисним не лише для мене! Успіхів всім моїм колегам! Дякую!
Як і попередня публікація Наталії Леонідівни, цей урок захоплює своєю цілісністю та органічною завершеністю. Вивчення матеріалу проходить невимушено, стає продовженням гри, що так люблять діти. Браво майстру!!!
Нещодавно сама проводила урок з даної теми, ми шукали свому колу друзів і родичів.На цьому уроці Наталя Леонідівна використовує різні форми роботи, методи та прийоми, що знімає втомлюваність учнів на уроці. Мені урок сподобався!
Саме в грі даного уроку учні пізнавали світ математики. Розмаїття й диференційований підбір методів і прийомів психолого-педагогічного впливу (індивідуальний підхід) через дидактичні ігри, а саме -гра «Намисто», наочність – таблиці «хмарки», «сонечко», картки, таблиці «Геометричні фігури» – вражає! Все це для досягнення мети уроку та отримання почуття успіху по його завершенні! Дійсно, хмаринки звільнили сонечко,а ми з вами зробимо добру справу і подякуємо Наталії Леонідівнї за любов до математики та дітей!!!.
Приємно вражена й наступною публікацією Наталі Леонідівни. Мені, як вчительці математики середніх класів є що запозичити із даної розробки. Сподобалась ідея із хмаринками та сонячним зайчиком. Хороша загадка, яку можна використовувати на уроках у 5 і 6 класах. Захоплююча гра “Намисто”. Спасибі Вам, колего!