mail@urok-ua.com
Магазин UROK-UA.com

Урок математики у 2 класі.

 Автор: вчитель початкових класів Биканова Наталія Леонідівна

Screenshot_16Урок побудовано у формі гри, де діти допомагають сонечкові і всім навколо. На уроці використано багато дидактичного матеріалу: дидактичні ігри, наочність. В кінці уроку учні мають змогу побачити результат своєї роботи та отримати почуття успіху.


 

 Урок – добра справа

Тема: Вправи на застосування таблиці множення та ділення числа 2 і 3. Геометричний матеріал.

Мета: Ознайомити учнів з поняттями коло і круг, навчити креслити коло за допомогою циркуля; закріплювати знання таблиці множення і ділення числа 2 і 3; формувати вміння розв’язувати задачі і приклади на вивчені випадки арифметичних дій; розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення; збагачувати мовлення учнів математичними термінами; виховувати охайність, інтерес до знань.

Обладнання: таблиці «хмарки», «сонечко», картки, гра «Намисто», таблиці «Геометричні фігури».

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання: «Добрий день вам, добрий день нам,

Добрий день всім чесним людям!»

  1. Девіз уроку: «Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи швидше в клас!

Біля партии станьте чемно,

Хай мине час недаремно.

Будьте уважні і старанні всі,

Сядьте рівненько на місця свої.»

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Вступне слово вчителя:

– Погляньте, діти,  до нас у вікно заглядає сонячний зайчик з проханням допомогти розігнати хмари і звільнити сонце, щоб воно змогло зігріти землю. А щоб хмарки зникли, нам треба виконати їхні завдання.

(План уроку)

Screenshot_17

  1. Каліграфічна хвилинка

– На маркерній дошці і в зошитах зразок : 38   83

                                                                       20   10

  1. Усний рахунок

1) Таблиця множення числа 3 (хором);

2) 1 учень розповідає таблицю множення числа 2;

3) Робота з картками  ( учні ланцюжком називають лише пропущене число)

Screenshot_18

4) Гра «Сонячний зайчик» ( кругові приклади):

2х 3 = ; 6+5=; 21-11=; 10:2=; 5+9=; 14:2=; 7-4=; 3х9=; 27-25=.

Screenshot_19

( Виготовлення дидактичної гри «Сонячний зайчик» – Додаток 1)

5) Гра «Намисто»:

– Щоб розвеселити сонечко , давайте зберемо для нього намисто (працюють «ланцюжком» – на магнітній дошці діти вставляють пропущені числа)

Screenshot_20

4.Бесіда

– З яких геометричних фігур ми складали намисто? А сонечко?

– А тепер пригадаємо,  які ще геометричні фігури вам відомі : з’єднати  фігуру з її назвою ( точка, квадрат, крива, пряма, трикутник, чотирикутник, прямокутник, відрізок, круг)

ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація

– А тепер відгадайте, з якою геометричною фігурою ми сьогодні будемо працювати:

Загадка «Без початку, без кінця,

Без кутів фігура ця.

Сонечко їй вірний друг,

А зовуть фігуру – … (круг).

ІV. Розвиток знань по темі

  1. Робота з малюнком

– Розгляньте малюнок, які геометричні фігури ви тут бачите? (точки, відрізок , круг)

(Вчитель пояснює , що таке радіус, центр кола, коло, круг)

  1. Робота з підручником ( практичні вправи)
  2. Алгоритм креслення кола

– Поставте т. О;

– Виміряйте радіус циркулем на лінійці;

– Поставте голку  в т. О і обведіть за часовою стрілкою від себе коло.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

  1. V. Закріплення знань учнів
  2. Розв’язування задач за підручником

– Читання задач, складання схем, коментування, колективне розв’язування.

  1. Виконання прикладів з самоперевіркою ( відповіді написані на дошці в іншому порядку)

VІ. Домашнє завдання

VІІ. Підсумок уроку

– Нарешті всі хмаринки звільнили сонечко, ми з вами зробили добру справу для всіх.

Screenshot_21

– Що ви запам’ятали з уроку?

– Про що розповісте дома батькам?

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка. Рейтинг публікації: 5 з 5)
126

Магазин UROK-UA.com

5 коментарів

  1. Приємно читати гарні відгуки про мій урок! Надихає те, що деякі мої ідеї колеги візьмуть і для своєї роботи , навіть для середньої школи. Рада, що мій конспект стане корисним не лише для мене! Успіхів всім моїм колегам! Дякую!

  2. Як і попередня публікація Наталії Леонідівни, цей урок захоплює своєю цілісністю та органічною завершеністю. Вивчення матеріалу проходить невимушено, стає продовженням гри, що так люблять діти. Браво майстру!!!

  3. Нещодавно сама проводила урок з даної теми, ми шукали свому колу друзів і родичів.На цьому уроці Наталя Леонідівна використовує різні форми роботи, методи та прийоми, що знімає втомлюваність учнів на уроці. Мені урок сподобався!

  4. Саме в грі даного уроку учні пізнавали світ математики. Розмаїття й диференційований підбір методів і прийомів психолого-педагогічного впливу (індивідуальний підхід) через дидактичні ігри, а саме -гра «Намисто», наочність – таблиці «хмарки», «сонечко», картки, таблиці «Геометричні фігури» – вражає! Все це для досягнення мети уроку та отримання почуття успіху по його завершенні! Дійсно, хмаринки звільнили сонечко,а ми з вами зробимо добру справу і подякуємо Наталії Леонідівнї за любов до математики та дітей!!!.

  5. Приємно вражена й наступною публікацією Наталі Леонідівни. Мені, як вчительці математики середніх класів є що запозичити із даної розробки. Сподобалась ідея із хмаринками та сонячним зайчиком. Хороша загадка, яку можна використовувати на уроках у 5 і 6 класах. Захоплююча гра “Намисто”. Спасибі Вам, колего!