Вчитель Жуковська Олена ОлександрівнаУрок математики для 2 класу

Коло і круг. Розв’язування виразів і задач на вивчені випадки арифметичних дій

Автор: Вчитель вчитель початкових класів Жуковська Олена Олександрівна

Мета:

  • ознайомити учнів з колом, вчити розрізняти коло і круг, креслити коло  за допомогою циркуля; формувати уміння розв’язувати вирази і задачі на вивчені випадки арифметичних дій;
  • розвивати  обчислювальні навички , математичну мову,  спостережливість, кмітливість,вправляти  у виконанні геометричних завдань, розвивати уміння творчо працювати над завданнями.
  • виховувати  патріотичні почуття,  інтерес до вивчення  математики,почуття відповідальності.

    Обладнання:

  • таблиця для усного рахунку, індивідуальні картки, емблеми для команд;
  • малюнки Фіксиків;
  • картки  для роботи в парах;
  • циркуль;
  • електронна презентація;
  • проектор;
  • кружечки, малюнки кружечків, роздатковий матеріал–підказка;
  • записи пісень «Таблиця множення», « А хто такі Фіксики..» 

Тип  уроку: комбінований

Форма проведення: урок – змагання

Особливості проведення уроку:

урок розроблений з використанням інтерактивних технологій: електроної презентації, музичного супроводу, високою фізичною активністю учнів.

Використані методи і технології:

  • пояснювально – ілюстративні методи: метод проблемного викладу  матеріалу, використання наочності, роздаткового матеріалу;
  • репродуктивні методи, словесні методи: пояснення;
  • практичні методи: практична робота,
  • інтерактивні методи: вправа «Мікрофон»,  «Триттєйський суддя», «Нанижи  намисто», «Піснезнайка» , «Оживи фігуру»,   творча  лабораторія.
  • інформаційно – рецептивний:  повідомлення учнів.

Презентація до уроку

Хід уроку

І. Організація учнів. ( 1 хвилина)

В класі гості в нас зібрались,
З ними дружньо привітались.
Їм голівками кивнем
І урок свій розпочнем.

II.Мотивація навчальної діяльності. (  1 хвилини)

1. Налаштування на урок.

– Тож налаштуємося на урок і промовимо із заплющеними очима вислови:

Я – учень.
Я ходжу до школи.
Мене вчать вчитися.
Я все розумію.
Я хочу все знати.

2. Ознайомлення з девізом. ( слайд 2)

А тепер девіз згадаймо
І урок наш починаймо!
А девіз нашого уроку:
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно! ( Слайд 2 )

III. Повідомлення теми і завдань уроку. (2  хвилини)

*  (На дошці тема, завдання уроку.)

-Сьогодні на уроці ми закріплюватимемо  знання таблиці множення і ділення чисел 2 і 3 . Вам доведеться розв’язати багато цікавих завдань.  Дізнаємося про коло і круг, навчимося їх креслити за допомогою циркуля. І в цьому нам

будуть допомагати ваші улюблені герої мультфільмів Фіксики.

  • Перегляд відео « А хто такі Фіксики, великий , великий секрет».

– Діти, чи ви любите змагання? Давайте сьогодні перевіримо, чия команда «Сімки» ( дівчата), або «Нулики»( хлопці) отримає перемогу в математичному змаганні.

ІV. Контроль, корекція і закріплення знань. ( 10  хвилин)

1. Перевірка домашнього завдання. ( 3 хвилини) ( фронтальне опитування):

* Вибрати  правильний варіант відповіді  до задачі  № 531 (на дошці записані варіанти , з іншого боку правильної  відповіді подано розв’язання  ) :

А.6
Б.8
В.14

(завдання для команди «Сімки»)

* Із завдання № 532 зачитати вирази, неправильно розв’язані

(3*9+40 =67
2*8-9=7
45+45 -12=78)

(завдання для команди «Нулики»)

За правильні відповіді команди отримують відзнаку Фіксиків.

2. Завдання для опитування  ( 4  хвилин)

* Інтерактивний  метод  « Гра «Триттєйський суддя»» ( 3 учні виходять до дошки , задають один одному по 5 прикладів на множення і ділення чисел 2 і 3, а суддя ( той , хто стоїть посередині ) контролює відповідь словами  « правильно, неправильно».)

* Робота з картками для поточного оцінювання ( 2 учні на місцях по одному члену команд – хто швидше і правильніше виконає завдання).

3. Усні обчислення  ( 3 хвилин)

а) Гра « Нанижи намисто» ( на дошці малюнки кружечків з пропущеними цифрами, числами )  ( члени команд по черзі виходять до дошки і записують пропущені  числа) ( жовто – блакитні намистинки нагадують кольори українського прапору)

Усні обчислення

ВИСНОВОК ( це результати  таблиць  множення чисел 2 і 3).

Б) Піснезнайка (звучить запис пісні  про таблицю множення  з додаванням відповідей)

4. Каліграфічна хвилинка (1 учень біля дошки , інші – в зошитах записують результати таблиці множення на число 2)

Щоб цифри правильно писати,

Хвилинку каліграфії потрібно почати.

Цифри пишу рівнесенько,

Щоб було гарнесенько.

* Взаємоперевірка  в  зошитах:

 2   4    6    8    10    12    14    16    18    20 ( обмінятися зошитами з сусідом на полях поставити «+» на полях зошита , у кого вийшло) ( рахуємо « +» в командах).

V. Вивчення нового матеріалу. (10 хвилин)

1.Підготовча робота 

* З поданих фігур вибрати кружечки (коли  на екрані з`являється фігура – коло, яка команда швидше  вирізнить її з- поміж інших звуками « Ти-тищ»

( слайд 3 )

* Зі скількох кружечків складаються малюнки ( голова ,тулуб у курчати  мають круглу форму; на 2-му малюнку сонце, віконце, форма листя  дерева,  голова , тулуб ведмежати.) ( слайд 4 )

– Зараз ми дізнаємося , що таке круг, що таке коло, і обов’язково навчимося креслити коло. Якщо у нас все вийде гарно, наші друзі Фіксики будуть нам подавати знак – в кінці слайду –відзнака фіксиків) ( слайд 5 )

ПРОВОДИТЬСЯ ГІМНАСТИКА ДЛЯ ДИХАННЯ «КУЛЬКА ПОВІТРЯНА»( кладуть руки на живіт, затримують дихання, видихають  і вимовляють звук «ш») ( 1 хвилина)

2. Пояснення вчителя

*Проблемне питання « Як ви думаєте, чим коло відрізняється від круга? Чому це не одне і теж саме?»

розмірковування учнів, розв’язування проблеми;

Робота з підручником ( стор.84 )

* розгляньте малюнок ( слайд 6 )+ ознайомлення і робота над правилом  на  стор 84 в підручнику;

* розповідь  вчителя про роботу з циркулем ( слайд 7 )

* розповідь підготовленої  учнем  інформації про історію виникнення циркуля.

3. Первинне закріплення

– Творча  лабораторія ( креслення   кола  на окремих аркушах паперу,  (слайд 8,9,10)

ФІЗХВИЛИНКА. ( слайд 11 ) перегляд відео ,повторення  рухів  за героями екрану) ( 3 хвилини)

VІ. Розвиток математичних знань. ( 8 хвилин)

-виконання завдання №535 ( усно) ( пряма з колом мають 2 точки перетину; всередині кола лежить трикутник, поза колом 4-кутник, 5-тикутник)

-розв’язування і порівняння задач №536 ( усно) (слайд 12) ( команда Сімки пояснює задачу 1- 4стовпчики виразів по 3 вирази в кожному ;команда Нулики пояснює задачу 2 – з першого стовпчика обчислив 4 вирази, а з другого-3 ,представники команд порівнюють, що спільного і що різного в задачах)

-виконання завдання №538 ( в зошитах і на дошці)

3*4           3*8-6           18:2+25          3*9+17

VІІ. Рефлексія. Підбиття підсумків уроку. ( 4 хвилини.)

*Підведення підсумків змагання. Визначення команди -переможця.

*Вручення сюрпризів від Фіксиків ( тематичні розмальовки)

*Інтерактивна вправа  «Мікрофон»

  • Чим сподобався урок?
  • Що нового дізналися?
  • Чим ( якими знаннями) можете поділитися з батьками,друзями?
  • * Розучування віршика (слайд 13)
  • Без початку без кінця,
    без кутів фігура ця.
    Сонечко їй вірний друг,
    а зовуть її всі – круг.

* Гра «Оживи Фігуру» ( на окремих кольорових листочках прикріплених на магнітній дошці  магнітами – смайликами  «оживити» коло)

  • Ви сьогодні молодці (слайд 14)

VІІІ. Домашнє завдання.

Домашнє завдання: № 539,№ 540, вивчити правило на стор. 84

Навчально-методична опора для уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 коментарів

  1. Розпочати урок із ефективного налаштування – хороша ідея, яка сприятиме внутрішній рефлексії учнів. Таким чином діти будуть фокусувати увагу на предметі вивчення, а потім вкінці уроку закріпити стійкі зв`язки. Авторка знайшла спосіб задіяти на математиці дихальну гімнастику. Нарешті сучасні улюблені мультиплікаційні герої школярів!

  2. урок розроблений методично правильно з використанням інтерактивних технологій: такиз як електрона презентація різні інтерактивні прийоми і методи. Хорошим є музичний супровод. Думаю на такому уроці учні будуть дуже активними.

  3. Олена Олександрівна дуже креативно, майстерські підійшла до створення такого чудового уроку. Саме такі уроки і очікуюють наші вихованці. На мою думку, основними завданнями сучасного учителя є залучення учнів до активної самостійної діяльності, перетворюючи школярів у її суб’єктів. Зацікавленість, викликана учителем на уроці, за певних умов може перерости в стійкий інтерес до знань. Натхнення Вам!

  4. Конспект уроку, запропонованого Оленою Олександрівною, надзвичайно детальний, похвилинно структурований, відповідає сучасним вимогам оформлення та може слугувати добрим порадником для створення авторського нестандартного уроку.

  5. Задумка гарна, але як на мене в презентації не всі малюнки мають якісний вигляд. Фізкультхвилинка задовга, треба скоротити. І чому ніхто не дає учням диференційовані завдання?

  6. Дуже вдячна за матеріал уроку, але деяка анімація у слайді недоступна для налаштування. Звісно, це технічні негаразди, а вчителя велика подяка!

  7. ВСЕ МАТЕРИАЛЫ ОЧЕНЬ ХОРОШИЕ.ПРОФЕССИОНАЛЬНО ПОДГОТОВЛЕННЫЕ,НО ПРИ СКАЧИВАНИИ ПРЕЗЕНТАЦИИ ПРИЛОЖЕНИЕ ПОСТОЯННО НЕДОСТУПНО

    1. Усі презентації розміщені на цьому сайті, знаходяться насправді на серверах компанії Google. Тому ми ніяк не можемо впливати на них. Отже просто спробуйте скачати іншим разом.