Урок навчання грамоти у 1 класі
Закріплення букви «З»
Автор: вчитель початкових класів
Гоц Ірина Володимирівна
Тема: Закріплення букви «З з». розвиток мовлення за віршем В.Камінчук. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати. Добір заголовка до тексту.
Мета: закріпити набуті знання про букву з ; її звукове значення; формувати в учнів уміння читати склади, слова з буквою з; розвивати фонетичний слух мовлення; збагачувати словниковий запас учнів; удосконалювати вміння робити звуковий та звуко-складовий аналіз слів; розвивати уяву, навички виразного читання, увагу, мислення; виховувати любов до читання.
Обладнання: предметні малюнка, складові таблиці, малюнок світлофорика-читайлика.
Хід уроку
І. Організація класу
1. Ви почули всі дзвінок
Починається – що? ( урок)
Працювати будем – як?
Щоб сказали всі в кінці,
Що у нашім 1-ім класі –
Учні – просто молодці !
2. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Загадка
В мене є три кольори,
Всі для діла, не для гри.
Пішоходи й водії
Знають правила мої.
Коли колір я міняю –
Тих чи інших зупиняю.
(Світлофор)
Так, це світлофор. Але сьогодні до нас на урок завітав незвичайний світлофор, а
світлофор-читайлик. Він має лише одне око, яке час від часу змінює свій колір. І навчати він вас буде не правилам дорожнього руху, а читанню складів з складової таблиці. Око якого кольору засвітиться – склади такого кольору ви будете читати. Покажемо Світлофору- читайлику як ми вміємо читати? Що ми знаємо?
Отож , до роботи.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Повторення вивченого.
- Мозкова атака.
Що вам відомо про звуки?
Які голосні звуки ви вже знаєте?
Скільки їх в українській мові?
Що ви можете сказати про приголосні звуки?
- Розчитування. ( за складовою таблицею) див. додаток 1
Молодці! Ви правильно і швидко виконували всі завдання світлофорика-читайлика. А ми йдемо далі.
- Звуковий аналіз слів відгадок.
Я страшенний боягуз,
Всіх на світі я боюсь.
В полі, лісі навкруги
Скрізь у мене вороги.
Часом лізу я у шкоду,
Їм капусту на городах,
Моркву, ріпу, буряки.
Відгадайте — хто такий? ( заєць)
Нічне небо прикрашають,
мерехтять вони, палають.
Безліч складено казок
про красунь нічних — … (зірок)!
Виділення звуків [з] [з`] у словах відгадках.
Що вам відомо про ці два звуки? ( ці два звуки на письмі позначають букву З)
- Музична фізкультхвилинка
IV. Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати букву з («зе»), щоб краще читати буквосполучення, слова зі цією буквою.
V. Робота за Букварем (автори М.Д. Захарійчук , В.О. Науменко) с.104-105
1. Словникова робота.
«Узвар» – компот із сушених фруктів та ягід.
2. Читання слів у колонках ( колективно) с.104
3. Розгляд і аналіз сюжетного малюнка.
4. Читання тексту сильнішими учнями. С.104
5. Робота в різнорівневих групах.
Група А – повторне читання тексту ( ланцюжком)
Група Б – гра «Розшифруй та запиши слова»
Алкіб (білка), озром(мороз), жокух(кожух), ахув(вуха), нігс(сніг).
Додаткове завдання: з одним із слів скласти речення.
6. Фізкультпауза
Стомилися, мої малята,
настав нам час відпочивати.
– Сядьте, діточки, зручно, заплющіть оченята і уявіть, що ви лежите на зеленій, пахучій травичці. Ваші обличчя пестить ласкаве весняне сонечко, повіває легесенький вітерець. А по небу пливуть кудлаті хмарки. Ось ця схожа на сердитого діда, що насупив брови. А інша – на лагідного песика. Далі – казковий будинок, ще якісь химерні споруди. Гарно навкруги… Світить сонечко, дихає вітерець і тихо-тихо… (Всі слова промовляє вчитель ніжним голосом, повільно. Лунає спокійна мелодія. Надається можливість дітям декілька секунд посидіти в тиші)
– Повертайтеся, малята, час нам знову працювати
7. Читання слів у колонках «луною» с.105
8. Бесіда за малюнком.
- Хто зображений на малюнку?
- Що вам відомо про життя зайчиків узимку?
9. Читання вірша вчителем.
10. Бесіда за змістом прочитаного.
- Як виє завірюха?
- У що був одягнений зайчик?
- Куди найбільше змерз зайчик?
- Що порадили йому синички?
VI. Підсумок уроку.
- Вправа «Мікрофон»
– Що Найбільше сподобалося на уроці? (Відповідь дітей)
Світлофорику- читайлику дуже сподобався наш клас. І він каже, що ви «цідолом», розшифруйте, що це за слово? Так, звичайно – «молодці»!
Додаток до уроку
дуже вам вдячна за хороший коментар!
Дуже сподобався Ваш урок. Урок є повним, продуманим, індивідуальним. Видно, що вчитель охоче підійшов до створення конспекту, застосовано безліч інтерактивних методів. Я в захваті. Дякую за роботу! Творчих успіхів!
клас
дуже вам вдячна за хороший коментар!