Урок – подорож. Письмо малої букви “ер”, складів, слів з нею. Списування слів поданих друкованим шрифтом.
Автор: Вчитель початкових класів Березенська Світлана Іванівна
Урок складено відовідно до програми загальноосвітніх навчальних закладів.
Робота з дитячою книгою.
Тема. Ти – друг. Ти – подруга.
Розкриття теми «дружба» у художніх творах.
Мета:
– навчити учнів міркувати, для чого потрібно дружити та як дружити;
– розвивати у першокласників уміння сприймати твір на слух, давати оцінку вчинкам персонажів твору;
– виховувати дружелюбність, доброзичливість.
Обладнання: ілюстрації до казок, маски казкових героїв, музичний супровід.
Хід уроку
І. Організація класу.
Пролунав уже дзвінок,
Всіх покликав на урок.
Сядьте, діти ,всі рівненько.
Усміхніться всі гарненько,
Настрій на урок візьмемо
Й працювати розпочнемо.
І І. Оголошення теми і мети уроку.
– Любі друзі ! Сьогодні у нас незвичайний урок,тому що ми помандруємо у подорож. А куди, ви здогадаєтесь самі, зустрівшись з першою перешкодою.
ІІІ. Мовна розминка.
1.Чистомовка.
Ка – ка – ка – мовна розминка.
Ки – ки – ки – ми читаєм залюбки.
Мо – мо – мо – дуже казку любимо
2.Скоромовка.
Стоїть казка на току
У червонім чобітку,
Будем казочку просити
-Ходи нас добра учити!
-Чого просять від казки?
ІV. Робота над темою уроку.
– Діти, доберіть до слова “добро” слова, що були б йому друзями, та які характерні для казок.
(Чуйність, щирість, милосердя, вірність, взаємодопомога…)
– Молодці, а тепер послухаємо казочку про Добро.
Жило-було Добро на землі. А було у нього багато друзів: Щирість, Вірність, Повага… Вони
часто ходили у гості до сонця, бо були його промінчиками . Але одного разу сонце заснуло, а промінчики його не змогли розбудити і тому на землі з’явились:
Жорстокість, Злість, Зрада, Байдужість…
– От така казочка, але кінець у неї повинні зробити ми з вами. Нам потрібно розбудити сонечко і повернути промінчики. Для цього пограємо гру “Відгадай”. Якщо відгадаємо з якої казки уривок, то чорні хмари щезнуть, а з’являться промінчики.
(Вчитель читає уривки з казок, учні відповідають і самі ж повертають промінчики для сонечка. Все робиться на магнітній дошці.)
- Подивіться на наше сонечко. Ви допомогли знищити йому ворогів, але це завдяки тому, що ви самі щирі і добрі діти, багато читаєте.
Фізкультхвилинка
Гуси-лебеді летіли,
На лужок тихенько сіли.
Посиділи ,поклювали,
Покрутились,дружно встали.
2.. Робота над загадками. Літературно-музична гра “Відгадаймо дружно!”
(Учні крім того, що відгадують загадки, ще й проспівають 1 -2 куплети пісні до відгадки.)
а) Сірий, зубастий, по полю блукає, ягнят шукає.
(Вовк).
(Пісня “Мисливська жартівлива”).
б) В темнім лісі проживає
Довгий хвіст пухнастий має
Їй на місті не сидиться
А зовуть її… (Лисиця).
(“Пісня Лисички”).
в) Увесь колючий, непосидючий,
Ледве злякається – в клубочок згортається.
(їжачок)
(«Мисливська жартівлива») .
г) Любить мед він і малину,
У воді спіймать рибину,
Всеньку зиму тихо спить.
Називається…(Ведмідь)
(Пісня “Чому ведмідь взимку спить
- Робота з дитячою книжкою. Українська народна казка «Півник і двоє мишенят».
1) Розгляд ілюстрацій та героїв казки .
2) Виразне читання казки вчителем .
3)Відповіді на запитання п прочитаному:
а) про кого казка ?
б) яким був півник ?
в)чи були мишенята друзями ? чому ?
г ) півник поступив справедливо чи ні ?
д) можемо ми назвати півника справжнім другом мишенят ?
4) Словникова робота
5) Читання казки кращими учнями .
6) Різновиди читання «Дощиком», «Хвилею», «День та ніч».
7)Гра ,,Котик і мишка”
V. Підсумок уроку.
– Наш урок ми присвятили казкам, про дружбу.
– Скажіть будь ласка то яким має бути справжній друг чи подруга?
– Наведіть приклади дружніх відносин у нашому класі.
Урок складений методично вірно.Є всі етапи уроку, а головне психологічний настрій учнів на вдалий урок. Фізкультхвилинка обов*язкова для малих дітей. Я вважаю,що мета та цілі , які ставив вчитель, досягнуті.Дякую вам.
Інтегрований урок. Належна увага надавалась розвиткові мовленнєвої діяльності учнів ( читанню, говорінню, письму). Гарний, на мою думку, вдалий виховний момент. Є рефлексія.
Розробка уроку цікава, відповідає поставленій меті, проводиться робота і по розумінню тексту на слух і аналізу поведінки казкових героїв, але не зрозуміла до чого тут урок письма, якщо проводиться робота з книгою?
Для організації навчальної діяльності та мотивації учнів, на уроці обрані доцільні методи і прийоми. Цілі та завдання, які були поставлені – досягнуто. Дітям на такому уроці буде весело, цікаво. Дякую за наданий матеріал! Творчих ВАМ успіхів !!!
Цікаво організована робота на розвиток у першокласників уміння сприймати твір на слух, давати оцінку вчинкам персонажів твору, виховання доброзичливого та чемного відношення до ровесників, але вона, на жаль, не відповідає темі уроку “Урок – подорож. Письмо малої букви “ер”, складів, слів з нею. Списування слів поданих друкованим шрифтом.”