Урок – подорож “Україною різнобарвною”
Автор: Вчитель початкових класів Резоглазова Олена Олександрівна
Тема: Подорож Україною різнобарвною.
Мета: розширювати знання про красу і багатство нашої країни; пробуджувати почуття національної гідності; розвивати зацікавленість, бажання більше знати про свою Батьківщину; виховувати любов до України.
Хід уроку-мандрівки
Дівчинка: Добрий день вам, добрі люди!
Хай вам щастя – доля буде,
Не на день і не на рік,
А на довгий-довгий вік!
Вчитель: Гостей дорогих
Ми вітаємо щиро,
Бажаєм їм щастя,
Любові і миру!
Добрий день, шановні гості! Ми ради вітати вас вітати в нашому залі.
Дівчинка: Подивіться, діти, як гарно прикрашений зал!
Вчитель: А знаєте чому? Тому що урок у нас сьогодні незвичайний. Ми помандруємо нашою рідною країною. А як називається наша країна?
Різні в світі є країни,
Різні люди є у світі,
Різні гори і долини,
Різні трави, різні квіти.
Та одна лише країна,
Найрідніша нам усім,-
То чудова Україна,
Наш гостинний любий дім.
Пісня дівчат 4 класу «Квітуча Україна»
Вчитель: Україна велика, красива, багата. А ви ще маленькі. І багато хто з вас навіть не виїздили за межі нашого містечка. І не бачили всієї краси нашої неньки-України. Діти, де б ви хотіли побувати? (Відповіді дітей). Ось сьогодні у вас з`явиться можливість здійснити подорож і задовільнити ваші бажання. А допоможе вам здійснити подорож агент туристичного бюро «Подорожуємо Україною» (П.І. агента)
Дівчинка: Подорожувати будемо потягом, щоб ви змогли дорогою у віконечка спостерігати чудові краєвиди нашої України. Займайте, будь ласка, свої місця.
(Чути звуки потягу. Зупинка)
Діти, ми прибули на Поділля. Це Вінницька і Хмельницька області.
Тож давайте послухаємо уважно, що нам розкажуть господарі.
(Презентація регіону, фольклору, костюм).
Діти, так де мі з вами побували?
Вчитель: Ну, що продовжимо подорож?
(Чути звуки потягу. Зупинка).
Дівчинка: А зараз я запрошую вас на Полтавщину.
(Презентація регіону, фольклору, костюм).
Вчитель: Діти, де ж мі з вами тільки що побували? Сподобалось? Ну, що, помандруємо далі?
(Чути звуки потягу. Зупинка).
Дівчинка: Ми приїхали на Львівщину. Подивимось, чим славиться Львівщина.
(Презентація, фольклор, костюм).
Вчитель: Сподобалось вам на Львівщині?
Дівчинка: Діти, зараз ми поїдемо на Закарпаття. Це надзвичайно чудовий куточок України
(Чути звуки потягу. Зупинка).
Дівчинка: Ми приїхали на Закарпаття. Уважно слухаємо господарів цього куточка.
(Презентація регіону, фольклору, костюм).
Вчитель: Діти, закінчилася наша цікава подорож, яка допомогла вам побачити красу і багатства Батьківщини. Але це ще не вся наша Україна. То ж ми з вами і надалі будемо здійснювати подорожі нашою країною, щоб ви більше дізналися про неї.
Над землею сонце встало,
Путь – дорогу осіяло.
Добрий ранок, Чорне море,
Добрий день, Карпатські гори!
Над землею пісня лине.
Це для тебе, Україно.
Пісня про Україну «Україна – це я».
Ідея знайомства з рідним краєм під девізом “Україною різнобарвною” конче необхідна для розширення кругозору дітей та реалізації елементів патріотичного виховання, але, на мій погляд, немає емоційного сприйняття, одними презентаціями ефективного заходу не досягнеш.
Дуже гарний нестандартний урок, який розповідає про красу та багатства нашої рідної Батьківщини. Урок – подорож це завжди цікаво і захоплююче. Розробку можна використати як перший урок у початкових класах або як виховну годину.
Шановна, Олена Олександрівно! Ваш розроблений урок-мандрівка цікавий своєю неповторністю. Діти віртуально побували у деяких областях нашої безкрайньої батьківщини. Вони відчули себе українцями, патріотами свого краю.Переглядаючи презентацію ви надали змогу учням порівняти народні традиції різних регіонів. Успіхів і натхнення в роботі.
Задум хороший, але структура уроку відсутня. Якщо це захід, то всеодно має бути певна структура. Для закріплення питання “Чи Вам сподобалось?”, як на мене, занадто мало. Допрацювати і буде чудовий позакласний захід!
Урок цікавий, але повинна бути структура уроку. Кожний етап уроку повинен мати свою зупинку.На таких уроках діти більше уявляють почувають себе мандрівниками дослідниками.
Дана робота нагадує більше виховний захід, ніж урок. Але матеріал цікавий. Сподобалась презентація за Полтавську область. Деякі задумки автора можна використати на Перший урок 2016-2017р.р.
Цікавий інноваційний підхід, цікава задумка. Але на одному уроці (чи це година спілкування) трохи забагато інформації для повноцінного усвідомлення учнями. Можна показувати природу різних куточків нашої держави або визначні пам’ятки, або говорити про українців, що прославили світ. Все одночасно – забагато.
Якщо це урок, то він побудований невірно. Де етапи уроку? Дуже добре, що вчитель використовує презентації, підготовлені дітьми. Можливо цю мандрівку представити, як групову роботу дітей і т. п.