Урок-презентація з української літератури.
Життя та творчість Леоніда Глібова
Автор презентації: вчитель української мови і літератури та світової літератури
Чеботарьова Антоніна Миколаївна
Глібов — творець правдивих перлин української літератури.
І. Франко
До вашої уваги презентація до уроку української літератури на тему: «Життя та творчість Леоніда Глібова».
Із презентації ви дізнаєтесь про життєвий шлях поета, які твори написав цей видатний поет та ознайомитесь з аналізом таких творів як:
- Жаба й Віл;
- Щука;
- Муха й бджола.
Презентація може бути використана вчителем української літератури для проведення цікавого та інформативного уроку-презентації з української літератури у 6 класі.
Презентація: Життя та творчість Леоніда Глібова
Життєвий шлях Леоніда Глібова
Леонід Іванович Глібов народився 5 березня 1827р. у селі Веселий Поділ Хорольського повіту на Полтавщині в родині управителя маєтків магнатів Родзянків. Початкову освіту він здобув вдома за допомогою матері, а 1840р. вступив до Полтавської гімназії, де почав писати вірші й де виходить його перша збірка російською мовою «Стихотворения Леонида Глебова» (1847). До жанру байки Глібов звертається під час навчання у Ніжинському ліцеї вищих наук, тоді ж деякі з них друкує у газеті «Черниговские губернские ведомости».
Після закінчення ліцею (1855) Глібов працює вчителем історії та географії в Чорному Острові на Поділлі, а з 1858р. — у Чернігівській чоловічій гімназії, гаряче захищає прогресивні педагогічні методи. Навколо сім’ї Глібова групується чернігівська інтелігенція. 1861р. письменник стає видавцем і редактором новоствореної газети «Черниговский листок». На сторінках цього тижневика часто з’являлися соціально гострі, спрямовані проти місцевих урядовців, проти зловживань судових органів, матеріали. За зв’язки з членом підпільної організації «Земля і воля» І. Андрущенком у 1863р. Глібова було позбавлено права вчителювати, встановлено над ним поліцейський нагляд.
Два роки поет живе у Ніжині, а 1865р. повертається у Чернігів і деякий час працює дрібним чиновником у канцелярії губернатора. З 1867р. він стає управителем земської друкарні, продовжує активну творчу працю, готує збірки своїх байок, видає книги-«метелики», друкує фейлетони, театральні огляди, публіцистичні статті, поезії російською мовою, твори для дітей.
Помер Л. Глібов 10 листопада 1893р. в Чернігові, де його й поховано.
Широке визнання в українській літературі Глібов здобув як байкар. Усього він написав понад сотню творів цього жанру. Перша збірка «Байки Леоніда Глібова», що містила 36 творів, вийшла у Києві 1863р., але майже весь тираж її був знищений у зв’язку з Валуєвським циркуляром. У 1872р. вдалося видати другу, доповнену в порівнянні з першою, книгу байок, а 1882р.—третю, що була передруком попередньої. Спроби надрукувати інші збірки Глібову не вдалися — перешкоджали цензурні заборони.
прекрасно, дуже корисна презентація, є і біографія, і інформація до байок
Як і попередня, ця презентація містить весь необхідний матеріал для вивчення життєпису та творчості Л. Глібова . Але, я думаю, що для характеристики байок одного слайду замало. Можна було б добавити ще видів роботи над байками.
Презентація містить змістовний матеріал про життєвий і творчий шляз Леоніда Глібова.Кольорові ілюстрації книг автора зацікавлять учнів.Стисло і зрозуміло поданий матеріал з теорії літератури.Цікава робота з байками.Дякую
Змістовна презентація, детальний аналіз. На мою думку, вдала презентація завжди урізноманітнить урок, стане помічником вчителя, створить більш сучасну атмосферу на уроці. А якщо до створення презентації залучити учнів, то це вже й пошукова робота, і випереджальне завдання, і навіть проект
Гарна презентація про життєвий шлях Леоніда Глібова та аналіз таких його творів як: “Жаба й Віл”; “Щука”; “Муха й бджола”. До кожної байки подані алегорія та мораль. Дякую Вам!!!
клас мені подобається