Урок-презентація з української літератури.
Життя та творчість Степана Руданського

Автор презентації: вчитель української мови і літератури
Чеботарьова Антоніна Миколаївна

Творчість Степана Руданського

До вашої уваги презентація про життєвий шлях та творчість письменника Степана Руданського. Із презентації ви дізнаєтесь коли і де народився Степан Руданський. Де навчався та працював, чому помер та де похований видатний письменник. Також, ще багато цікавих фактів із життя та творчості письменника.
Окрім цього у презентації ви знайдете літературний диктант для перевірки знань учнів та аналіз таких творів письменника як: Пан і Іван в дорозі, Козак і король, Запорожці у короля.

Презентація стане у пригоді вчителям української літератури. ЇЇ можна використати під час проведення уроку української літератури у 6 класі.

Презентація: Життя та творчість Степана Руданського

Життєвий шлях Степана Руданського

Степан Руданський (1834 – 1873) – український поет, перекладач, фольклорист. Народився він у селі Хомутинці (нині Калинівського району Вінницької обл.) в родині священика, навчався в Шаргородській духовній школі, Кам’янець-Подільській духовній семінарії, Медико-хірургічній академії в Санкт-Петербурзі.

Здобувши вищу освіту, Руданський з 1861 року і до кінця свого недовгого життя працював лікарем у місті Ялта (АР Крим).

Писати вірші Руданський почав ще під час навчання в Кам’янці-Подільському. Його поетична творчість не була довгою, переважна частина поезій написана між 1851 і 1861 роками. Під час перебування в Ялті Руданський займався в основному поетичними перекладами, а в останні роки свого життя відійшов від творчої діяльності.

За життя Руданського лише кілька його віршів були надруковані в журналах. Неодноразові спроби Руданського видати збірки своїх поезій окремими книжками зазнали неудачі через антиукраїнську цензурну політику російського уряду та матеріальні нестатки автора.

Твори Руданського були надруковані і здобули визнання читачів завдяки зусиллям наступного покоління українців – Олени Пчілки, Івана Франка, Агатангела Кримського. Деякі його твори, зокрема пісня «Повій, вітре, на Вкраїну», здобули найвищу оцінку – вони перейшли в народ і поширюються як народні пісні.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Презентацію вчителька виконала відповідно до програмних вимог та вікових особливостей учнів. У ній вміщені основні сторінки життя письменника, а також теорія літератури та аналіз творчості. Тому її можна в повному обсязі використати на уроці у 6 класі.

  2. Презентація про С.Руданського “оживить” будь-який урок.Цікаві факти,епізоди,завдання зацікавлять як і вчителів,так і учнів.Дякую

  3. Цікавий урок-презентація, який змістовно знайомить із життям і творчістю письменника. Думаю, що можна використати цю презентацію не тільки для проведення уроку у відповідному класі, але й для підготовки до ЗНО, для повторення вивченого у попередніх класах. Дякую)

  4. Хороший урок-презентація. При підготовці до заняття, опрацьовано вами багатий матеріал, Інформацію ви подали корисну . Дякуємо. Презентацією можно скористатися й іншим вчителям української мови та літератури. Хай вам щастить.

  5. Ваша презентація дуже цікава і об’ємна, творча та корисна для учнів , методична допомога для вчителів. Ви використовуєте інтерактивні технології. Дякую Вам.

  6. Антоніно Миколаївно! Ваша презентація містить багато цікавих фактів із життя та творчості письменника, літературний диктант для перевірки знань учнів та аналіз таких творів письменника як: Пан і Іван в дорозі, Козак і король, Запорожці у короля. Дякую!!!