Урок-тренінг з краєзнавчого курсу “Місто мого дитинства” для 1 класу. Дніпро – місто для дітей.
Автор: вчитель початкових класів Негрєєва Оксана Валеріївна
Курс «Місто мого дитинства» передбачає використання зв’язків з різними предметами, що сприяє творчому самовираженню учнів, вмінню виконувати творчі завдання та працювати у групі. На уроці діти поринають у світ найцікавіших і незвичайних місць рідного міста, відчувають турботу міста про своїх маленьких жителів; розвиває інтерес до пізнання свого рідного міста. Незвичайна форма проведення уроку залишає у дітей приємні спогади.
Тема : Дніпро – місто для дітей.
Мета: дати учням уявлення про найцікавіші і незвичайні місця Дніпра, про турботу
міста про своїх маленьких жителів; розвивати інтерес до пізнання свого
рідного міста, виховувати прагнення додержуватися правил культурної
поведінки під час знаходження в театрах, цирку, парках.
Навчальні завдання
Наприкінці уроку учні повинні:
- назвати щонайменше 3 найцікавіших міста Дніпропетровська;
- виявляти інтерес до пізнання рідного краю;
- виконувати правила культурної поведінки під час знаходження в театрах, музеях, парках.
Обладнання і матеріали:
- плакат з темою уроку;
- аркуші паперу А3;
- фломастери, олівці4
- клей;
- клейкі папірці (кольоровий папір);
- малюнки «Правила поведінки на тренінгу»;
- плакат очікувань «Повітряні кульки».
Що підготувати заздалегідь:
- ілюстрації театрів, парків, цирку, музеїв;
- малюнки з правилами тренінгу;
- плакати для роботи у групах;
- картки «Пори року» для об’єднання в групи;
- паперові повітряні кульки для кожного учня;
- квіточки різного кольору та форми;
- плакат із зображенням панорами міста.
Орієнтовна структура тренінгу
№ з/п | Зміст уроку | Кількість годин |
1. | Вступна частина | 7 хв. |
2. | Основна частина | 15 хв. |
3. | Практична частина | 10 хв. |
4. | Зворотній зв’язок | 3 хв. |
Хід уроку – тренінгу
Вступна частина
- Привітання.
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться всі до мене.
– 1 –
Посміхніться і до себе.
Привітайтесь : «Добрий день!»
- Знайомство.
Вчитель роздає квіточки і пропонує з цих квітів сплести віночок. Діти по черзі виходять до дошки, називають своє ім’я, улюблене заняття та прикрашають віночок.
Я – Оксана. Люблю малювати.
Я – Роман. Люблю футбол.
- Нагадування правил.
Вчитель: «Давайте з вами повторимо правила поведінки на уроці». Вчитель по колу роздає малюнки. Учень називає правило, яке зображено на малюнку.
- Очікування.
Роздати учням повітряні кульки (паперові), на яких учні пишуть своє ім’я та очікування від уроку й чіпляють внизу плакату, а в кінці повітряні кульки піднімаються вище, якщо очікування здійсняться.
- Руханка. Вправа «Один до одного».
Діти вільно рухаються по колу, по команді об’єднуються у пари та виконують прохання вчителя – тренера. Наприклад: вухо до вуха, нога до ноги, спина до спини, і т. д.
Основна частина
- Мозковий штурм.
На дошці прикріплений силует (малюнок) дитини, а навколо нього предметні малюнки. Учням потрібно вибрати те, чим може захоплюватися. Займатися дитина.
- Презентація (7-8 слайдів) «Улюблені місця Дніпра».
- Практична робота в групах.
Об’єднання дітей в групи за порами року. Завдання групам: наклеяти відповідні ілюстрації на папері.
1-а група – театри, цирк;
2-а група – музеї;
3-я група – парки;
4-а група – спортивні клуби та секції.
Презентація плакатів.
- Руханка «Сонце –Дощ»
Діти стають у коло. Учитель каже «сонце» – учні стрибають, коли «дощ» – стають і відкривають парасольки ( руки в сторони).
– 2 –
- Об’єднання дітей в 4 групи (дні тижня: понеділок, вівторок, середа, четвер). Завдання групам:
- Правила поведінки під час знаходження в театрі.
- Правила поведінки під час знаходження в музеї.
- Правила поведінки під час знаходження у парках.
- Правила поведінки під час знаходження в цирку.
Захист роботи команди.
Заключна частина
- Зворотній зв’язок.
Продовжити фразу : « У вихідні дні з батьками я хотів(ла) б відвідати…..»
- Прощання.
Стати у коло, узявшись за руки і хором сказати : «Дніпро – найкраще місто». Привітати один одного оплесками.
Додатковий матеріал.
Презентація до уроку
Не зрозуміло навіщо потрібна вправа “Знайомство”.Ви пишите, що вступна частина 7хв. у вас клас мабуть маленький,або ви неправильно разрахували час,тому що вправа “Знайомство” затягне хвилин на 5. Руханки ваші сподобались.