Урок з географії для 6 класу за темою “План”

Автор: вчитель географії, біології Сорочук Оксана Володимирівна

Сорочук Оксана ВолодимирівнаУрок розроблено на основі багаторічної роботи і власного досвіду для активізації пізнавальної діяльності учнів та розвитку зацікавленості предметом


 

Тема: Умовні знаки плану. Визначення напрямків на плані. Складання плану за допомогою умовних топографічних знаків.

Мета: розширення знань учнів про план, формування уявлень про масштаби, умовні позначки, виявлення значення планів в повсякденному житті, в професійній діяльності людини, формування умінь і навичок складати нескладні топографічні карти, ознайомлення з науками топонімікою та топографією; розвиток уважності, просторової уяви, креативного мислення, логіки, вміння аналізувати, графічних навичок;

виховання зацікавленості предметом, прагнення здобувати нові знання і використовувати їх у практичній діяльності, повагу до людей різних професій.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: підручники, атласи, картки з зображеннями планів різних ділянок земної поверхні, топографічних знаків, компас, транспортир, лінійка, олівці.

Конспект уроку

Презентація до уроку

Додаток до уроку

Завантажити матеріал на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Як учитель практик, точно знаю, що тема уроку далеко не проста і навіть складна для сприйняття учнями. Але автору судячи з її конспекту вдалося досягнути мети. На увагу заслуговує мотивація навчальної діяльності, актуалізація опорних знань, розвиток творчих здібностей учнів, коли вони вигадували свої топографічні знаки. Протягом всього уроку учні практично вивчали і умовні позначення і будували план. Використані міжпредметні зв”язки і з математико і з українською мовою. Також доцільною була і презентація на уроці. Дякую.

  2. Урок за темою “План” Сорочук О.В. відповідає визначеній меті. Вчитель застосовує різні прийоми й методи, щоб максимально доступно і цікаво розкрити тему. Бажаю успіхів.