mail@urok-ua.com

Урок з інформатики 4 клас
Тема.
Пошук в Інтернеті

Автор: вчитель початкових класів та інформатики початкової школи Кірєєва Аліна Олександрівна

Вчитель початкових класів Кірєєва Аліна Олександрівна Пошук в Інтернеті

 

Тема. Пошук в Інтернеті

Мета. Навчити дітей користуватися Інтернетом; розвивати увагу, уяву та мислення дітей; виховувати любов до природи.

Тип уроку. Нетрадиційний урок

Обладнання. Підручник, картки

Література. 1. сходинки до інформатики:Підруч. Для 4 кл. загальноосвіт. навч. закл./ С.Я.Колесніков, Т.В.Явмаковська, Ф.М.Рівкінд, Я.Ривкінд. – 3-тє вид., перероб. – К.: Світич, 2009. – 32 с.: іл..

Хід уроку

І Організація класу

– Доброго дня, мене звуть …!

ІІ Актуалізація знань

  • Діти, Інтернет – це ніби велика бібліотека, у якій можна знайти інформацію на різні теми, які тільки цікавлять.
  • – А хто мені може сказати, що таке сайт? (Сукупність веб-сторінок, які об’єднані спільною темою)
  • А чи можна порівняти сайт з книгою?
  • Що у них спільного?
  • А що відмінного? (У книзі міститься інформація з однієї теми. Наприклад у Енциклопедії про тварин)
  • Як можна на сайті знайти інформацію, про будь-яку, наприклад, рослину? (Через пошук, або можна скористатися гіперпосиланням)
  • А як можна знайти інформацію в енциклопедії? (По змісту)

ІІІ Мотивація до вивчення навчального матеріалу

  • Давайте знайдемо переваги та недоліки в роботі з підручником та Інтернетом.
  • Для цього об’єднаємось в команди. Вам потрібно підібрати назву своєї команди. У вас на це завдання 3 хвилини. Та команда, яка переможе отримає подарунки!
  • Діти, за дисципліну буду знімати бали.

Діти записують в зошиті переваги та недоліки сайту, а потім книжки.

  • Переваги та недоліки сучасних пошукових систем
Переваги Недоліки
Інтернет 1.2.3. … 1.2.3. …
Енциклопедія 1.2.3. … 1.2.3. …

Один з команди зачитує, ставлю бали. За це завдання 5 балів.

  • Життєві ситуації

Виберіть по одному представнику з кожної команди.

  • Хтось з вас буде читати, а один бібліотекарем. Кожній команді задається запитання, ви повинні показати свої дії в бібліотеці, потім в Інтернеті.

І команда – Скільки років живе слон?

ІІ команда – Де ростуть дерева Кипариси?

ІІІ команда – Що їсть сова?

ІV команда – Кого боїться зайчик?

V команда – Яка рослина боїться води?

У вас на це завдання 1 хвилина.

Виставляю бали

Робота з підручником.

  • Читають з підручнику по абзацу на кожну команду, а потім розповідають.
  • У вас на це завдання 4 хвилини.
  • Розповідають
  • Виставляю бали 5 б

4) (Картки) Робота з картками.

5) Послідовність, як ми знаходимо інформацію в Інтернеті, а як у книзі?

Інтернет Книжка

6) Знайдіть зайве слово

І команда а) монітор, мишка, колонки, зошит;

ІІ команда б) клавіатура, пенал, ручка, олівець;

ІІІ команда в) мишка, клавіатура, диск, книжка;

ІV команда г) парта, школа, зошит, комп’ютер;

V команда д) мікрофон, монітор, диск, школа.

7) Продовжте речення

І команда – Дверцята, які відкривають нову сторінку називають … (гіперпосиланням)

ІІ команда – Пристрій, який дозволяє підключити комп’ютер до мережі – … (модем)

ІІІ команда – Сторінка з якої користувач починає свою роботу в Інтернеті – …(домашня сторінка)

ІV команда – За допомогою неї можна обмінюватися листами з друзями по мережі Інтернет, її називають … (електронною поштою)

V команда – Віртуальним магазином ще називають … (інтернет-магазин)

Підбиття балів за 5 б шкалою.

І так підсумовуємо, перемогла команда … . Нагородження в кінці уроку.

ІV Практична робота за ПК

  1. Повторення т.б. за ПК.
  2. Ознайомлення з завданням, демонстрація.
  • Завантажте оглядач Internet Explorer та роздивіться його панель інструментів, що вгорі, кнопки та інші елементи. Кнопка Назад вам вже відома. Знайдіть поле Адреса та кнопку Перехід. Ваше завдання ввести в поле запиту характерні слова: Безмежний ліс та натисніть кнопку Пошук.

У результаті пошуку ви побачите чимало фрагментів сторінок, де зустрічаються два слова, які ви ввели в запит. Тепер у полі запиту візьміть ці два слова в лапки: «Безмежний ліс». Будемо шукати сторінки за характерною фразою. Кількість знайдених сторінок вражаюче менша.

Зверніть увагу на те, що після кожного фрагмента наведена адреса сторінки, де було знайдено слова з вашого запиту. А заголовок фрагмента є гіперпосиланням на цю сторінку.

Підведіть до нього вказівник і клацни ліву кнопку миші. Відкриється сторінка, яка містить показаний фрагмент. Тож на вас знову чекає країна Онляндія. Перегляньте її та перейдіть до розділу Безмежний ліс. Перегляньте історію про пригоди Миколки та запам’ятайте правила безпечної та ввічливої поведінки користувачів Інтернету.

V Підсумок року

– Що було в списку обіцянок Миколи?

– Що забезпечує безпеку використання Інтернету?

Винагородження команд.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Робота в інтернеті завжди захоплює учнів, адже сьогодні важко знайти учня який не вміє користуватись всіма “благами” інтернету. Ваш урок насичиней різними методами та прийомами роботи, для себе хочу відмітити роботу з картками,а також порівняння роботи у бібліотеці та Інтернеті.

  2. Нестандартні уроки незвичайні по задуму, структурі, організації, методиці проведення, більше подобаються дітям, ніж постійні за структурою і режимом роботи уроки. Тому практикувати такий вид діяльності потрібно кожному вчителеві. Ви молодець, цікавий урок!

  3. Аліна Олександрівна, досить цікавий урок інформатики. Вчителем організована групова робота – командами, використані різноманітні завдання, які сприятимуть навчанню дітей користуватися Інтернетом, розвитку інтересу до навчання. Так тримати!