mail@urok-ua.com

Урок з математики у 6 класі з використанням інтерактивної дошки по темі: “Узагальнення і систематизація знань по темі «Раціональні числа»”

Автор: Вчитель математики та інформатики Білокіз Світлана Володимирівна

Screenshot_6Конспект уроку з математики з використатанням сучасних інтерактивних технологій та інтерактивної дошки, створений з метою підвищення інтересу учнів до предмету та ущільнення перевірки матерілу за урок. Додаткові дидактичні матеріали, опрацьовані в програмах MS PowerPoint та Smart Notebook з використанням інформації про чарівні куточки рідного краю. Учні на уроці не є пасивними слухачами, а активні доповідачі по даній темі, які володіють сучасними новітніми технологіями.


 

Відкритий урок з математики у 6 класі

з використанням інтерактивної дошки

Тема: узагальнення і систематизація знань по темі «Раціональні числа»

Мета: перевірити та систематизувати знання учнів по даній темі;

розвивати мислення, усний рахунок, способи застосування правил під час розв’язування вправ, уміння визначати закономірності між величинами, уважність;

виховувати культуру мовлення та запису, самостійність.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань

Обладнання: мультимедійний комплект, презентація, електронний варіант уроку.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Доброго дня, діти! Сьогодні у нас буде незвичайний урок. Уявіть, що я журналіст каналу «1+1» і приїхала до вас, щоб взяти інтерв’ю. А обговорюватимемо ми з вами тему по математиці «Раціональні числа і їх пратичне застосування»

Гра «Мікрофон»

На дошці записані частини речень. Ваше завдання продовжити їх, відповідаючи на запитання.

  1. Вивчивши тему «Раціональні числа», я дізнався(лася)

(Варіанти відповідей: що крім додатних чисел є від’ємні.

… що цілі числа складаються з натуральних, протилежних до натуральних та числа 0.

… що до раціональних входять цілі і дробові додатні та від’ємні числа).

  1. Я зрозумів(ла)

(Варіанти відповідей: щоб додати два від’ємних числа, треба додати їхмодулі, а перед результатом поставити знак “-”.

… а щоб додати два числа з різними знаками,треба від більшого модуля відняти менший і перед результатом поставити знак більшого модуля.)

  1. Тепер я точно знаю…

(Варіанти відповідей: що знак добутку або частки двох від’ємних чисел є число додатне, а модуль їх дорівнює добутку або частці модулів цих чисел.

… що знак добутку або частки від’ємного і додатного числа є число від’ємне, а модуль їх дорівнює добутку або частці модулів цих чисел.

  1. Мені сподобалось…

… інше трактування добутку або частки раціональних чисел.

(На екрані схема, по якій учень пояснює)

У вас у класі є позаштатний кореспондент, з яким наш телеканал співпрацює –  це Варакута Оксана, яка веде рубрику «Світ  математики   через  призму чарівних куточківмого  краю»

Пропоную прослухати новинки рубрики. (Доповідь учениця доповнює слайдами)

ІІІ. Закріплення знань, умінь і навичок

Діти, в дитинстві ви полюбляли складати мозаїку на героїв казок. Тому сьогодні я пропоную вам скласти правильні твердження з фрагментів, записаних на екрані.

  1. Гра «Мозаїка»(Скористаємося електронним конспект, створеним в програмі SmartNotebook. Урок узагальнення і систематизації знань )

На дошці записані фрагменти текстів. Учні повинні із них скласти речення. 2. В другому завданні розмістити числа в порядку зростання.

Screenshot_11

  1. Знайдіть точки А(-0,25), В(1, 75)

на координатній прямій, взявши за одиничний такий відрізок, довжина     якого в 4 рази більша за одну клітинку зошита.

Назвіть числа, протилежні даним.

Виберіть серед заданих чисел натуральні, цілі.

Назвіть модулі цих чисел.

Screenshot_10

  1. Встановіть закономірність між величинами і заповніть порожній кружечок

Screenshot_9

  1. Знайди помилку:

а) -39,05:(-39,05) = -1;

б) -15а+20 = -5(-3а+4):

в) -2:0 = 0;

г)

  1. Фронтальне проходження тестових завдань, створених в програмі MyTestX

Screenshot_8

IV. Підсумок уроку

Отже, наше інтерв’ю закінчено. Його результатами я задоволена. Спасибі за увагу.Зустрінемось на телеканалі «1+1» в час випуску передачі.

V. Домашнє завдання

Повторити п. 29 – п.40. №4

Пройти дистанційне тестування «Підсумковий тест по темі «Раціональні числа»» на сайті: http://svbelocoz1989.ucoz.ua/

Screenshot_7

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Використання інтерактивної дошки значно полегшує роботу вчителя та сприяє формуванню інтересу до теми уроку.Вчителька використала цікаві форми роботи як “Мікрофон”, “Я зрозуміла”,”Тепер я точно знаю”,гра “Мозаїка” та інші.Урок відповідає сучасним вимогам.Дякую

  2. Хороший, змістовий урок. Дійсно, мультимедійні засоби навчання допомагають посилити мотивацію навчання, урізноманітнити форми подання інформації, посилити співтворчість учителя та учня на уроці, розширити самостійність учня. Використання краєзнавчого матеріалу на уроці сприятиме вихованню любові до рідного краю, що не вказано у виховній задачі. На мою думку, не вистачає якісної рефлексії уроку. Не вказано автора підручника.