Урок з основ здоров’я для 1 класу
Автор: вчитель початкових класів, педагог-організатор Черненко Юлія Олексіївна
Тема. Правила користування громадським транспортом
Мета: ознайомити учнів із видами громадського транспорту; правилами користування громадським транспортом; виховувати культуру поведінки у громадському транспорті.
Обладнання: Журнал, роздатковий матеріал, відео – фізхвилинка.
Хід уроку
І. Організація класу
- Привітання
- Доброго дня!
- Перевірка готовності до уроку
- Перевірте, чи у всіх на партах лежить пенал та картки? Зайве приберіть.
- Формування позитивного настрою на урок
Гра «Смайломанія»
– Повторюйте за смайликами:
– Посміхніться, починаємо урок
ІІ. АОЗ
- Послухайте уважно та відгадайте загадки:
- Дім по вулиці повзе,
На роботу всіх везе
Не на курячих ногах,
У гумових чобітках. (Автобус)
- Летить птах
В небесах.
Бензину нап’ється,
Світами женеться —
Скоро так,
Гучно так,
А зоветься… (літак).
- Маленькі будиночки
Містом біжать,
Хлопчики й дівчатка
В будиночках сидять. (Трамвай)
- Яку загальну назву ми можемо дібрати до всіх слів-відгадкок?
- Які види транспорту вам відомі?
– Які види громадського транспорту вам відомі?
ІІІ. Оголошення теми, мети. Мотивація навчальної діяльності учнів.
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми будемо подорожувати сторінками журналу, дізнаємось правила користування громадським транспортом та виконуватимемо цікаві завдання.
- Тож починаймо!
IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1 Сторінка
- На першій сторінці нашого журналу відеозапис. Перегляньте його та скажіть чи правильно поводились діти?
- Отже, чи правильно діти себе поводили?
- Хто слідкував за порядком?
- Які цікаві факти ви дізнались? (транспорт міста – більше ніж 700 автобусів різних марок, 120 тролейбусів, міський транспорт з’явився в 1934 році – З автобуси, 1943р. відкриття тролейбусного повідомлення «Вокзал»)
- Отже, переглянувши відеозапис, який висновок можемо зробити?
(Висновок: потрібно правильно заходити й виходити з транспорту: спочатку пропустити пасажирів, які виходять з транспорту, а потім вже заходити. Під час посадки не штовхатися, допомагати людям похилого віку, пропускати вперед дівчаток, жінок.)
V. Закріплення вивченого матеріалу
2 Сторінка
Робота на картках
- На наступній сторінці нашого журналу ми повинні відмітити, які види пасажирського транспорту є у нашій місцевості.
3 Сторінка
- Гортаючи журнал далі ми бачимо наступне завдання.
- Пасажирський транспорт слід чекати на тротуарі або на спеціально обладнаній зупинці. На зупинці не бігати, не галасувати, не штовхати людей. Не вибігати на проїжджу частину.
– Отже, наше завдання: розгляньте знаки, розфарбуйте їх. Подумайте, що вони означають та позначте відповідно цифрами.
1) Місце зупинки автобуса.
2) Місце зупинки тролейбуса.
3) Місце зупинки трамвая.
4) Місце зупинки таксі.
– Можемо зробити висновок: чекай транспорт біля знака зупинки!
Фізкультхвилинка
4 Сторінка
Гра «Так чи ні»
- Якщо дитина поводить себе правильно показуємо зелену картку, якщо ні – червону.
- Михайлик сидить і дивиться у вікно. Біля нього стоїть бабуся. Їй важко стояти. Михайлик не поступається місцем. (Поводиться неправильно.)
- Оксанка поступається місцем дідусю. (Вона поводиться правильно.)
- Дмитрик біжить по салону до виходу.( Він поводиться неправильно.)
- Даринка стоїть, бо немає вільних місць. (Вона поводиться правильно.)
- Наталка смітить у салоні. (Вона поводиться неправильно. )
- Сашко допомагає бабусі увійти. (Він поводиться правильно.)
— Як чините ви? Наведіть власні приклади.
– Отже, зробимо висновок: завжди виконуй правила поведінки у громадському транспорті.
VІ. Узагальнення та систематизація навчального матеріалу
5 Сторінка мудрості
- Робота з прислів’ям
Від теплого слова і лід розмерзає.
- Як ви розумієте це прислів’я?
- Чому у громадському транспорті слід поступатися місцем жінкам і людям похилого віку?
- Які слова слід при цьому промовляти?
Отже, треба бути ввічливими і в міському транспорті, адже «Від теплого слова і лід розмерзає».
6 Сторінка «Корисні поради»
– Уважно прочитайте правила на сторінці, та доповніть свої!
VІІ. Підсумок уроку
7 Сторінка
- Отже підсумуємо вивчене та прочитане в нашому журналі!
— Якими видами громадського транспорту ви користуєтесь?
— Як правильно заходити й виходити з транспорту?
— Як поводитися під час посадки?
— Кому необхідно допомагати під час посадки?
— Кого слід пропускати вперед під час посадки?
— Де треба чекати пасажирський транспорт?
— Які правила поведінки в транспорті ви виконуєте?
Творчий підхід до роботи відчувається. Урок дає змогу наситити учнів значною кількістю відібраних знань а також розвиває інтелектуальні та творчі здібності. Використання відео сприяє підвищенню емоційності уроку, що важливо в початкових класах. Успіхів Вам!
Урок проведено у формі усного журналу. Емоційно адаптований початок налаштував учнів на позитивний настрій та продуктивну роботу на уроці. А ігрова форма уроку та відео зробили урок невимушеним для засвоєння знань з теми. Дякую. Творчої наснаги.
Урок дуже творчий та нестандартний. Значить,є творчі вчителі і серед молодих колег. Ви стільки всього придумали, де Ви берете енергію та сили. Ви – Молодець. Я навмисне написала з великої букви молодець, бо Ви на це заслуговуєте. Тільки в конспекті подивіться ,де писати та як види роботи на уроці .Дякую Вам. Низький Вам уклін.