Урок з української мови для учнів 10 класу з теми: “Удосконалення правописної грамотності: повторення правил правопису прислівників разом, окремо та через дефіс; правопис и та і в кінці прислівників; творення прислівників”.
Автор: Вчитель української мови та літератури Решетнікова Марина Володимирівна
Тема: Удосконалення правописної грамотності: повторення правил правопису прислівників разом , окремо та через дефіс; правопис и та і в кінці прислівників; творення прислівників.
Мета: удосконалювати правописні уміння й навички учнів; розвивати культуру писемного мовлення , виховувати повагу до історії свого народу.
Методи: репродуктивна бесіда, « мозковий штурм», самостійна робота, колективна робота.
Тип уроку: закріплення вмінь та навичок.
Хід уроку
I АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
Перевірка домашнього завдання.
Бесіда.
– Які слова називаємо іншомовними ? Наведіть приклади.
– Коли у словах іншомовного походження пишеться м’який знак, апостроф?
– Розкажіть про написання и та і у словах іншомовного походження.
Перевірка виконання вправ.
II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
– Що називається прислівником ?
– Які морфологічні ознаки притаманні цій частині мови ?
IV. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Колективна робота.
- Конспектування матеріалу , що дає учитель(ЗНО-2013,ст.206-207).
- Опрацювання матеріалу підручника: І Ющук, ст.145-153;
- Виконання вправ на закріплення: ст. 149, впр 208 (усно),209 (5,6,7,8, пояснити розділові знаки,5-синтаксичний розбір), впр, 211, 213-сомостійно.
Впр.211
Разом: підійшов упритул, попідтинню, насамперед, накинув наопашки, росте вглиб, виходили поодинці, рушив учвал, вивчив напам’ять, зробити чимскоріш;
через дефіс: по – перше, повік – віків, встав рано – вранці, по – дружньому повір, по – новому йде праця , врешті – решт;
через два дефіси: будь – що – будь , всього – на – всього, хоч – не – хоч; двома словами: узяв до відома, кінець кінцем, стояв одним один, встав рано вранці, бачив уві сні, на око помнож;
трьома й більше словами : раз по раз гукав, ішли один по одному; день у день, з ранку до вечора, поговорю сам на сам.
Люди більше вірять очам, ніж вухам.
Вправа 214, 211.
Самостійна робота за картками.
1.Вставити пропущені букви чи знаки.
Суб…ктивний, р…нтабельний, дружн…й, рац…ональний, господарс…кий, б…зтурботний, експ…р…мент, еф…ктивний, р…тельний, опт…мальний, зовнішн…й, пр…оритетний, доро…чий, ад…кватний, сп…ц…фічний,ро…- подільний, с…редн…омісячний .
2.Запишіть, знімаючи риску.
Максі/мода,радіо/зв’язок, шлако/блок, блок/пост, яхт/клуб, лісо/степ, прем’єр/міністр, євшан/зілля, жар/птиця, жовто/гарячий, учитель/хімік, купівля/продаж, міні/автомобіль, пів/Києва, фото/робот, полин/трава, драм/театр, водо/грай, гори/цвіт, чорно/зем.
V. Підсумки уроку.
VI. Домашнє завдання: за Ш. Ющуком п. 79 -154; впр.215, за підручником стр. 141, впр.249, 248(II).
Дякуємо вам за змістовний урок. Як на мене, заняття з використанням таких вправ пройде цікаво. Кожен учень буде відповідати на посталені питання. Колективна робота на уроці це результат на який чекають всі, як педагог так і учень. Розкривається талант лідерства, відповідальності. небайдужості.Дякую.
Марино Володимирівно! Урок побудований методично правильно. Але треба було використати
етап ” Рефлексія”, де Ви підведете підсумки уроку. Дякую Вам .