Урок – змагання з інформатики для учнів 2-го класу
По сходинках Інформатики
Автор: вчитель інформатики Семенова Ірина Василівна
День, у який ви не дізналися для себе нічого нового, минув даремно.
Н. С. Станіславський.
Мета уроку – змагання:
- повторення, закріплення і поглиблення матеріалу про складові комп’ютера, відомості про інформатику; закріпити знання про техніку безпеки в комп’ютерному класі;
- розвиток пізнавального інтересу, уміння концентрувати увагу на основному матеріалі, формувати зацікавленість та здібності учнів;
- виховувати розуміння необхідності роботи з комп’ютером, вміння працювати в команді, любов до інорматики
Девіз уроку: «Через гру та творчість до пізнання!»
Хід заходу
1. Організаційний момент
Наш урок цікавим буде!
Позмагатись люблять люди!
І дорослі, і малі,
Тобто, й наші школярі.
Будемо ми працювати,
Й руку вправно піднімати.
Тож швиденько починаєм,
І все вивчене згадаєм.
Сходинками мандрувати
Вперед ! Знання здобувати.
Увага! Увага! Сьогодні ми з вами помандруємо країною Інформатика. Але шлях до неї нелегкий. Дорогою нам буде необхідний ваш розум, кмітливість, швидкість думок та згуртованість у команді. Вам, учням, які лише розпочали шлях сходинками до Інформатики наш захід присвячується. Тож давайте розпочнемо!
2. Привітання команд (назви команд, обрання капітанів).
Ми сюди прийшли навчатись,
Дізнаватись і змагатись.
Добрий настрій та знання
Ми – виграємо змагання!
Слухали ,старанно вчили,
Ні хвилини не згубили,
Зараз все це ми покажемо
І суперника – розмажемо!
3. Конкурс “Я знаю більше…”
Команди по черзі говорять слова, по вивченій темі. Перемагає та, команда, гравець якої скаже останнє слово. (Слова не повторюються, час на роздуми 30-45 секунд).
4. Конкурс “Продовж мене…”
Командам зачитуються віршовані рядки, які кожен обраний член команди повинен закінчити.
Скромний сірий колобок
Довгий, тонкий проводок
Зверху на коробці
Дві великі кнопки
В тебе є хороша книжка,
А в комп’ютера є ……(мишка).
Ось на нім комп’ютер пише
І малює без зупинки
Найцікавіші картинки
А влаштовує цей хор
Чарівник наш – ……(монітор)
В блоці цім живе процесор
Помічник він, не агресор
В ньому щось гуде, співає
Одним оком нам моргає.
Головний він недаремно,
А зовуть його …..(системним)
І комп’ютери порою
Розмовляють між собою
А для цього їм потрібна
Річ відома не усім
До телефону підключай
І повідомлення приймай,
Адже мову ми ведем
Про зв’язок через …..(модем)
Ось я кнопку натискаю
І папір вже заправляю.
Він друкує без зупинки
Вірші, пісні і картинки
І швидкий він, наче спринтер
Відгадайте, що це …(принтер)
На ній записані програми
І для тата і для мами
В упаковці як конфета
Швидко крутиться ……(дискета)
5. Конкурс “Закодовані слова”
Кожному учаснику команди дають закодоване слово – ребус. Виграє та команда гравці, якої розгадали більше слів. Кожен ребус – 1 бал. Час розгадування ребусу – обмежений.
Слова відповіді – сканер, мишка, монітор, клавіатура, комп’ютер, модем.
6. Конкурс фізкультхвилинок
Команди показують підготовлені раніше фізкультвправи. Журі нагороджує балом тих, хто краще, згуртованіше і вправніше провів розминку.
7. Конкурс «Так – ні»
Кожен учень отримує дві картки, на одній з яких написано «Так», на іншій – «Ні». Один з учнів протилежної команди висловлює свою думку, після чого учасники команди показують картку, що означає згоду або незгоду з озвученим твердженням. Наприклад:
- Клавіатура – це пристрій виведення;
- Модем призначений для швидкодії комп’ютера;
- Мишка буває навіть без провода;
- Сканер – це пристрій введення;
- Відстань до комп’ютера повинна бути 50 – 60 см;
- Працювати за комп’ютером можна 1-2 години без перерви.
8. Конкурс капітанів.
Капітанам роздається два конверта з літерами з яких вони повинні якнайшвидше скласти два слова. (Клавіатура, інформатика).
А далі капітанам надається 3-5 хв для того, щоб з поданих слів створити нові (лава, тур, рута, вал, варта; форма, мак, кит, кіт, рама). Виграє та команда, чий капітан складе більше слів за відведений час.
9. Конкурс малюнків
Організована виставка дитячих малюнків на тему: “Комп’ютер майбутнього”. Журі вибирає “малюнок – переможець”.
10. Естафета
На довгій мотузці прикріплені картки з завданням вигляду ” розкажи про призначення < пристроїв комп’ютера> “. Учасники естафети по черзі із заплющеними очима повинні відрізати картку і виконати завдання. За самостійну відповідь учасника команда отримує 1 бал, якщо учасник звертається за допомогою до команди – 0.5 бала.
11. Підведення підсумків уроку – змагання. Нагородження команд.
Девіз уроку відразу націлює учнів на роботу, активізує їхню діяльність, а цікаві завдання, підібрані автором розвивають лоічне мислення, пам’ять, розумову активність, дозволяють в повному об’ємі перевірити набуті знання та вміння.
Урок-змагання це хороша ідея для перевірки і систематизації знань. У даному конспекті мені сподобалося як автор вміло і майстерно підібрала різні загадки та ребуси, а також всі інші конкурси. Думаю дітям буде цікаво.
Чудовий урок – змагання. Гарні конкурси, які закріплюють знання дітей з основ інформатики. Такий урок можна провести як підсумковий з інформатики у кінці навчального року. Дякую!!!
Урок автора змістовний, доступний, поглиблює знання учнів про складові комп’ютера, відомості про інформатику; закріплює знання про техніку безпеки в комп’ютерному класі. Цікаві конкурсні завдання!!!
Дуже цікава робота. Обов’язково використаю в своїй пед.діяльності!!!