Конспект уроку з інформатики для учнів 3 класу. Створення простих презентацій

Автор: вчитель інформатики Франчук Роксолана В’ячеславівна

Screenshot_21Конспект уроку з інформатики для учнів 3 класу. Створення простих презентацій. Урок насичений різноманітними вправами і завданнями, які допоможуть провести урок не тільки цікаво, а ще й продуктивно.


 

Тема: Створення простих презентації. Збереження презентацій

Мета: формування ключових компетентностей:вміння вчитися: організовувати своє робоче місце, планувати свої дії, доводити роботу до кінця; орієнтуватися в часі та раціонально його використовувати; самостійно виконувати практичне завдання; інформаційна компетентність: здатність учня орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією; вміння добувати, осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію з різних джерел; предметних компетентностей: ознайомити з етапами створення презентації; формувати вміння редагувати і форматувати презентацію залежно від її призначення (самостійний перегляд чи ілюстрація виступу), змінювати фон слайда; розвивати логічне мислення, пам’ять, словниковий запас, увагу; формувати вміння працювати самостійно;    виховувати інтерес до інформатики, естетичний смак, повагу до думки оточуючих.

Тип уроку: формування навичок та вмінь.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники.

Програмне забезпечення: PowerPoint.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Налаштування на роботу

(продовжити речення)

Сьогодні на уроці:

  • я сподіваюсь…
  • я чекаю…
  • я очікую…
  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Розминка

Знайди зайве

  • Червоний, жовтий, синій, рожевий.
  • Яблуко, апельсин, слива, груша.
  • Комп’ютер, миша, клавіатура, телевізор, системний блок.

Screenshot_22

ІІІ.  МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Слово вчителя   

Ой дивіться, до нас завітав хлопчик і він плаче. Хочете дізнатися хто це і чому він плаче?

Це хлопчик Петрик і він плаче, тому що не знає що таке презентація. Допоможемо Петрику дізнатися, що таке презентація?

  1. ПЕРЕВІРКА ЗАСВОЄНИХ ЗНАНЬ

Фронтальне опитування і виконання завдань

  • Що таке презентація?
  • Що таке комп’ютерна презентація?
  • З якою програмою ми працюємо для створення презентацій?
  • З чого складається презентація?

Практичне завдання у зошиті

Завдання 1. Назвати об’єкти, які містяться на слайді.

Screenshot_23

Завдання 2. Дати назву клавішам і назвати  їхні функції при створення презентації

Screenshot_24

Завдання 3. Дати визначення термінам «редагування» і «форматування». У квадратиках вписати де відбулась яка дія і об’єднати стрілками за допомогою яких клавіш чи кнопок вона була виконана.\

Screenshot_25

Слово вчителя

Дивіться, а наш Петрик знову плаче. Давайте запитаємо його чому він такий засмучений.

Петрик трішки стомився, а ви? Давайте зробимо розминку

  1. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Йшли ведмедики малі,

Нахилились до землі.

Потім встали,

Руки в боки

І зробили три підскоки.

Розім’яли добре плечі.

Руки вгору. Опустили.

І на стільчик тихо сіли.

VІ. ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК

Слово вчителя

Знову наш Петрик плаче, що ж сталося?

Він плаче, тому що не знає як створювати презентацію. Покажемо йому як потрібно правильно створювати презентацію?

Робота за комп’ютерами

  • Інструктаж учителя.

Завдання:

  1. Створити не просту презентацію, а у вигляді вітальної листівки.
  • Яке у нас скоро має бути свято?
  • А хто святкує це свято?
  • Що дарують в такий день жінкам?
  • Які ви знаєте весняні квіти?
  1. Створити слайд з підписом «З 8 березня!!!», підписати від кого ( від Іванова Івана)
  2. Добавити на слайд картинку з квітами і картинку для кого ця презентація (матусі, бабусі, вчительці, сестрі)
  3. Форматувати напис (колір, розмір, шрифт)
  4. Добавити фон
  • Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютерами.

Слово вчителя

Але перед тим як ви сядете за парти, давайте повторимо правила поведінки за комп’ютером.

3) Практична робота за комп’ютерами.

4) Вправи для очей.

Слово вчителя

Поверніться від комп’ютерів і слідкуєте очима, як рухається бджілка.

VІI. ПІДСУМКИ УРОКУ

Слово вчителя

Повернемося до нашого Петрика, а його не має, але він залишив повідомлення.

«Дякую друзі! Я дізнався дуже багато цікавої інформації, яку хочу розповісти своїм однокласникам. За те, що ви мені допомогли, я вам дарую невеличкі подарунки із смайликами.»

Давайте підведемо підсумки роботи на уроці. На своїх смайликах запишіть свої враження про урок починаючи словами: «Сьогодні на уроці я …»

VIIІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Спробуйте дома створити вітальну презентацію для своїх рідних і привітати їх з цим весняним святом.

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Вправа “Продовжіть речення” це вдала мотивація перед початком уроку. Також цікава розминка, яка дозволяє активізувати мозкову діяльність для подальшої роботи на уроці. Вдало підібране практичне завдання, оскільки прості презентації діти вже вміють створювати, то презентація у вигляді вітальної листівки дозволить їм продемонструати свої творчі здібності. Дякую за конспект

  2. Ой, мені дуже сподобався цей урок, тому що легко і доступно,використовуючи ігрові ситуації, можна пояснити дітям створення презентацій. Візьму до уваги. Успіхів!

  3. Створювати прості презентації повинні вміти діти з початкових класів.Використовуючи інтерактивні технології вчителька інформатики доступно і цікаво навчила діток створювати і зберігати презентації. Сподобалася мотивація навчання і ребуси.Дякую

  4. Роксолана В’ячеславівна, мені дуже сподобався Ваш урок. Учитель вдало використовує прийоми ігрової технології, різні форми роботи, що сприятиме розвитку інтересу до навчання. Яскрава презентація до уроку підвищує його ефективність, наочність матеріалу. Вважаю, такий урок не залишив байдужими нікого. Натхнення!