mail@urok-ua.com

Урок для стійкого розвитку

Енергія

Автор: вчитель початкових класів Щавінська Ольга Йосипівна

Тема. Раціональне споживання енергії.

Зустріч перша. Скільки потрібно енергії для життя.

Мета. Донести до свідомості дітей, що енергія є важливим компонентом серед потреб людини. З’ясувати причини надмірного споживання енергії. Розповісти про джерела енергії, пояснити необхідність збереження теплової та електричної енергії у побуті. Вчити аналізувати власні звички, пов’язані з користуванням електричними приладами. Виховувати бажання економити енергію.

Обладнання: посібники, олівці, папір для чернеток.

Хід уроку

Вступна частина (5-7 хв)

1. Мотивація. (всі стали в коло). Передайте один одному своє тепло коротким імпульсом. Я починаю….

  • Продовжіть речення:
  • Мене звати ….Я очікую від уроку…
  • Пригадаємо правила уроку:
  1. Висловлюватись по черзі.
  2. Говорити коротко, за темою.
  3. Слухати один одного уважно.
  4. Кожна думка є цінною.
  5. Правило піднятої руки.
  6. Бути позитивним.

2. Актуалізація .

  • Для чого ми повторювали ці правила?

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

  • Для мене енергія – це…

Основна частина.

  1. Оголошення теми уроку.
  • Сьогодні ми дізнаємось про важливість енергії для людини та необхідність її збереження для щастя планети та її мешканців.
  1. Робота з підручником. (читаю я)
  • Чому засмутився Домовичок? (відповіді дітей)
  • Давайте ознайомимося із важливими фактами, про які розповів Домовичок. Візьміть простий олівець і позначте, користуючись значками(відомо, невідомо,викликає запитання, мене здивувало)(читання тексту ланцюжком)
  1. Словникова робота.
  • Які слова були вам незрозумілі?

(ресурси, відновні, невідновні) пояснення на дошці.

  • Чи достатньо на Землі природних джерел енергії?
  • Яка енергія використовується людьми у побуті? (Перегляд слайдів)
  1. Рухавка «Тропічний дощ»
  • Сонечко – це енергія?
  1. Інтерактивна вправа «Крок назустріч».
  • Об’єднаймося в пари і пограємо гру «Сонечко і хмаринка»
  • Чи є такі, в кого кулачок не відкрився?
  • Сподіваюся протягом уроку ваш настрій покращиться.
  • В нас утворилися гарні пари, щоб дружно попрацювати.
  • Дослідіть, що вам відомо ще про енергію. Відмітьте галочкою те, з чим ви погоджуєтесь.
  • Хто хоче зачитати? Дякую.
  1. Робота в групах.
  • Ми споживаємо енергію весь рік, тому пропоную вам об’єднатися в групи і обговорити важливість електроенергії для життя людини і необхідність економного її споживання. Використовуйте приклади з вашого життя та ілюстрацію посібника.
  • Об’єднаємось за порами року(зима, весна, літо, осінь). Оберіть лідера, доповідача, охоронця часу. Пригадаємо правила роботи в групі (слухати один одного, не перебивати, кожна думка є цінною.)
  • На роботу відводиться 10 хвилин (охоронець часу!!)

Підсумкова частина.

  • Поясніть, як проблема збереження енергії пов’язана з майбутнім людства й усього живого на планеті.
  • Як вам працювалося в групі, що здалося найбільш важливим і цікавим?
  • Пропоную вам розповісти вдома батькам інформацію, яку ви отримали і з’ясувати, чи багато енергії споживає ваша родина за допомогою аудиту. (пригадаємо, що таке аудит) роздаю таблички

Рефлексія.

  • Чи справдилися ваші очікування?
  • Які відкриття ви зробили сьогодні?
  • Що хочеться вам зробити негайно?
  • Я дякую вам за співпрацю і сподіваюся, що ви зробите все можливе, щоб наша планета була щасливою.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Дуже актуальна тема уроку. Конспект уроку детальний, побудований методично грамотно, згідно всіх вимог. Вчитель вміло поєднує завдання, що стоять перед ним і володіння інноваційними технологіями. Дякую!

  2. Сучасний важливий урок – урок для стійкого розвитку “Енергія” розробила Щавінська О. Й. Повністю згодна, що енергозбереження – це, насамперед, питання культури та свідомості, тому ставлення до питань енергії не може бути формальним. Структура уроку відповідає принципам розвивального навчання. Цікаві факти щодо енергозбереження, знайдені вчителем свідчать про глобальність цієї проблеми. Тільки хотілось би знати джерела інформації, тому що 79% енергії, які йдуть на опалювання приміщень, не можуть не дивувати і яскраво свідчать про важливість теми уроку. Дякую за цікавий урок.