mail@urok-ua.com

Узагальнення відомостей про цифри. Послідовність чисел від 0 до 10. Порівняння чисел у межах 10

Автор: вчитель початкових класів Пустовіт Людмила Миколаївна

Пустовіт Людмила МиколаївнаНа даному уроці ми з дітьми використовуючи диференційовану та ігрову форми роботи закріпили склад чисел першого десятка, навички додавання і віднімання в межах 10, розвивали обчислювальні навички, увагу, уяву, мислення.


 

ТЕМА. Узагальнення відомостей про цифри.       Послідовність чисел від 0 до 10.Порівняння чисел у межах 10.

МЕТА. Узагальнити відомості про знаки,що застосовуються для написання чисел;систематизувати знання про числа першого десятка;порівняння чисел,формувати навички правильної лічби,складати та розв’язувати приклади на додавання у межах 10; перевірити вміння учнів застосовувати набуті знання у знайомих та нестандартних ситуаціях.

ТИП УРОКУ. Урок узагальнення та систематизації знань.

ОБЛАДНАННЯ. Цифри 0,1….9,роздатковий матеріал.

ФРАГМЕНТ УРОКУ

«Дорогами Циферії до країни Числяндії»

ПЛАН

I. Театралізована частина.

1.Пісня «Їдуть веселі дітлахи».

2.Парад цифр.

II. Математична розминка.

1.Гра «Живі цифри».

2.Вправи на повторення складу чисел.

3.Порівняння чисел.

4.Робота з геометричним матеріалом.

5.Перевір свій окомір.

III. Підсумок уроку.

ХІД УРОКУ.

IТеатралізована частина.

Screenshot_1

  • Учні класу виконують пісню «Це їдуть , їдуть веселі дітлахи»
  • Парад цифр ( діти розказують вірші )

Цифра 0. Я круглий , наче буква о,

Цифра 0,або ніщо.

Як стою я сам – самісінький,

Той не значу нічогісінько.

Цифра 1.

Я – один чи одиниця,

І тонкий , й стрункий, мов спиця.

Цифра 2. А я – цифра 2,

В мене кругла голова.

Цифра 3. Я – трійка, третій із значків,

Складаюся із двох гачків.

Цифра 4.Я – чотири, жартівливо

Вигинаю лікоть вліво.

Цифра 5.А я – цифра 5.

Люблю дуже танцювать.

Руку вправо простягнула,

Ніжку бубликом зігнула.

Цифра 6. Я – цифра 6,

Немов замок, знизу круг,

Вгорі гачок.

Цифра 7. Я – цифра сім, як кочерга,

В мене, бач, одна нога.

Цифра 8. Я – цифра 8: два кільця,

Без початку і кінця.

Цифра 9. Цифра 9 чи дев’ятка-

Наче в цирку акробатка,

Сторчака як перевернуся,

Зразу шісткою обернуся.

Одиниця жартувала

Та нуля все розважала

Коли друзі поруч стали,

Число десять вони склали

РАЗОМ:Ми тепер всі цифри знаєм

Будь – яку з них розпізнаєм.

Більше ми не засумуєм

Якщо треба порахуєм

II.МАТЕМАТИЧНА РОЗМИНКА

  1. Гра « Живі цифри»

Screenshot_2

1.Скільки існує чисел?(безліч)

2.Як утворити наступне число (додати1)

3.Скільки існує цифр ( 10 )

4.Що означає нуль? ( Відсутність предметів)

5.Яке число більше ніж  7, але менше ніж 9.

6.Назвати сусідів чисел 5,7,8,9.

7.Яке число отримаємо якщо 6 додати 1?

2.Вправи для повторення складу чисел.

Команда «квадрат»

… + …= 8

… + …= 8

… + …= 8

… + …= 10

… + …= 10

Команда «трикутник»

…+ 2 = 6

3 + … = 6

5 + … = 6

3 + … = 5

… + 4 = 5

Команда «коло»

3 + 1 =

2 + 2 =

3 + 3 =

2 + 1 =

4 + 2 =

3.Порівняння чисел.

Screenshot_3

Команда «квадрат»

4 + 3…9 – 1

6 + 4 … 7 – 3

10 – 2 … 9 – 0

9 – 2 … 5 + 0

Команда «трикутник»

6 + 1 … 8

6 – 1 … 5

4 + 2 … 5

9 – 1 … 8

Команда «коло»

8 … 9

10 … 6                                        

0 … 1

6 … 0

4.Робота з геометричним матеріалом.

Screenshot_4

Screenshot_5

Гра «Конструктор – винахідник»

Кожній команді дається набір з геометричних фігур.

Завдання : за 1 хвилину скласти фігуру.

Перший набір “Поросятко»

Другий набір «Сніговик»

Третій набір «Будинок»

5.Перевір свій окомір.

На столі посудини з водою і склянка . Учитель запитує: «Скільки таких склянок води міститься в даній посудині ?»Кожна група висловлює своє припущення. Вчитель викликає представника кожної групи для остаточної перевірки. Учень наливає рідину з посудини в склянку і рахує їх кількість. Учитель відзначає тих , у кого найточніший окомір.

III. Підсумок уроку.

Учитель називає тих , хто вміє швидко мислити, хто добре рахує , хто вирізняється кмітливістю.

Закінчується урок , учитель зазначає , що мандрівка

«Дорогами Циферії до країни Числяндії» добігає до кінця.

Ми показали , що за допомогою цифр ви навчилися записувати і порівнювати числа першого десятка,обчислювати приклади , виконувати цікаві завдання.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 коментарів

  1. Це справжній урок, на який очікують усі діти. Нетрадиційні форми роботи учителя навчають, організовують , розвивають пізнавальні можливості учнів; сприяють розвитку логічного мислення та аналітичних здібностей школярів; стимулюють і підвищують їх інтерес до вивчення математики.

  2. Достатньо подивитися на світлини і стає зрозуміло, що урок, виплеканий Людмилою Миколаївною, пройшов на “УРА”. Дітлахи побували акторами, декламаторами та спробували свої сили на поприщі математики. Учитись граючись, що може бути краще? Творіть і далі, буду з нетерпінням чекати слідуючих публікацій.

  3. Матеріал відповідає заявленій анотації. Автором запропоновано докладний конспект уроку, який враховує вікові особливості учнів і відповідає стандартам. Урок вийшов захоплюючим, цікавим і корисним!

  4. Урок інноваційний. динамічний, розвивальний. Вчитель залучає до роботи кожного учня завдяки використанню диференційованих завдань, роботи в групах, ігрових моментів. Діти мають змогу багато рухатись і водночас навчатися. Ваш творчий урок мені сподобався!

  5. Уявляю, який це був чудовий урок! Урок-феєрверк! Справжній інноваційний урок, де учні знаходяться у нетрадиційній обстановці, поводяться вільно. Атмосфера казки переплетена з навчальною діяльністю. Завдання різнопланові, різнорівневі, що дає можливість створити ситуацію успіху. Натхнення, успіху, творчості Вам, Людмило Миколаївно.

  6. Дякую за публікацію. Матеріал надзвичайно цікавий, адаптований до учнів 1 класу. Поєднання рухової активності дітей з виконанням завдань – дуже актульна і цікава тема. Пропоную Вам продовжувати. Думаю, що Ваші діти із задоволенням отримують знання=)

  7. Урок-казка,урок-гра, урок-театр… Кожен етап уроку настільки продуманий, логічно поєднаний, з використанням ігрових прийомів, можливістю диференціювати завдання, що не могло не захоплювати дітвору, стимулювати логіко-математичний розвиток.Дякую.

  8. Направду цікавий і сучасний урок. Найголовніше- працюють всі дітки. Завдання зацікавлюють учнів своєю подачею. Творчого натхнення Вам, колего!

  9. Урок динамічний, цікавий. З фото видно, що учні із задоволенням виконують завдання, співпрацюють в групі. Дякую!