Велика буква у власних назвах
Конспект уроку з української мови
Автор: вчитель початкових класів Черниш Світлана Петрівна
Тема. Велика буква в назвах міст, сіл, вулиць, річок.
Мета. Познайомити учнів із правилом написання географічних назв, зі словниковим словом вулиця; розвивати орфографічну увагу, вміння застосовувати вивчені правила; виховувати любов до України, її історії.
Обладнання: мультимедійна презентація, малюнки із зображеннями вулиць, міст, річок.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1. Організація класу
Усміхніться всім навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов’язково
День всім вам – веселим буде!
2. Перевірка домашнього завдання
Інтерактивна вправа «Прес»
- Розкажіть скоромовку яку ви записали із пам’яті.
- Поясніть написання великої і малої букви у виділених словах.
- Які головні слова ви знайшли в першому реченні?
3. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми дізнаємося ще одну групу слів, які пишуться з великої букви.
- Погляньте на схему.
- Запрошую вас у подорож.
- Ми помандруємо картою України.
- Розкажіть про гори, обласні центри, моря, річки.
Якщо уважно придивитися ло карти, то ви побачите, як рясніє вона назвами. Усі ці географічні назви – назви міст, сіл, річок, гір, морів пишуться з великої букви, вони є власними назвами.
- Творчий диктант
Заповніть ряд слів і назвіть їх одним словом.
- Хвилинка каліграфії
По, Че, Дн, Ю, Дніпро.
- Робота з підручником
- Виконання вправи 312. Записати свою адресу
- Вправа 313 – списати
- Вправа 314 – списати назви сіл
- Вправа 315 – усно
- Вправа 316
- Дидактична гра «Я знаю…
4. Фізкультхвилинка
5. Перевірка розуміння нового матеріалу
- Творча робота з малюнками
- Робота із словниковим словом вулиця
Це місце поза приміщенням.
6. Підсумок
- Гра «Знайди зайве слово»
- З’єднай частини висловів.
7. Домашнє завдання
Вправа 317.
Вивч. правило
Мені не вистачило наочного матеріалу уроку. Відсутній матеріал творчого диктанту, немає малюнків для творчої роботи, цікаво було б побачити матеріал гри “Знайди зайве слово”, з’єднай частини висловів. Дякую.
Світлана Петрівна використовувала на уроці різні види роботи. Але виконувати одна за одною п’ять вправ за підручником, більшість з яких є однотипними, на мою думку, є недоречним. Та й про самі завдання хотілося прочитати більш детальне пояснення.