Велика буква у власних назвах

Конспект уроку з української мови

Автор: вчитель початкових класів Черниш Світлана Петрівна

Вчитель початкових класів - Черниш Світлана Петрівна

Тема. Велика буква в назвах міст, сіл, вулиць, річок.

Мета. Познайомити учнів із правилом написання географічних назв, зі словниковим словом вулиця; розвивати орфографічну увагу, вміння застосовувати вивчені правила; виховувати любов до України, її історії.

Обладнання: мультимедійна презентація, малюнки із зображеннями вулиць, міст, річок.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

1. Організація класу

Усміхніться всім навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов’язково
День всім вам – веселим буде!

2. Перевірка домашнього завдання

Інтерактивна вправа «Прес»

  • Розкажіть скоромовку яку ви записали із пам’яті.
  • Поясніть написання великої і малої букви у виділених словах.
  • Які головні слова ви знайшли в першому реченні?

3. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми дізнаємося ще одну групу слів, які пишуться з великої букви.

  • Погляньте на схему.
  • Запрошую вас у подорож.
  • Ми помандруємо картою України.
  • Розкажіть про гори, обласні центри, моря, річки.

Якщо уважно придивитися ло карти, то ви побачите, як рясніє вона назвами. Усі ці географічні назви – назви міст, сіл, річок, гір, морів пишуться з великої букви, вони є власними назвами.

  1. Творчий диктант

Заповніть ряд слів і назвіть їх одним словом.

  1. Хвилинка каліграфії

По, Че, Дн, Ю, Дніпро.

  1. Робота з підручником
    • Виконання вправи 312. Записати свою адресу
    • Вправа 313 – списати
    • Вправа 314 – списати назви сіл
    • Вправа 315 – усно
    • Вправа 316
  1. Дидактична гра «Я знаю…

4. Фізкультхвилинка

5. Перевірка розуміння нового матеріалу

  1. Творча робота з малюнками
  2. Робота із словниковим словом вулиця

Це місце поза приміщенням.

6. Підсумок

  1. Гра «Знайди зайве слово»
  2. З’єднай частини висловів.

7. Домашнє завдання

Вправа 317.

Вивч. правило

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Мені не вистачило наочного матеріалу уроку. Відсутній матеріал творчого диктанту, немає малюнків для творчої роботи, цікаво було б побачити матеріал гри “Знайди зайве слово”, з’єднай частини висловів. Дякую.

  2. Світлана Петрівна використовувала на уроці різні види роботи. Але виконувати одна за одною п’ять вправ за підручником, більшість з яких є однотипними, на мою думку, є недоречним. Та й про самі завдання хотілося прочитати більш детальне пояснення.