Веселі правила для дітей, що перший раз відпочивають окремо від батьків.
Автор: вчитель початкових класів Кучер Олена Миколаївна
Правила, складені у гумористичній формі для того, щоб допомогти дитині адаптуватися і зрозуміти важливість дотримання правил поведінки у таборі чи санаторії.
Розумні та веселі правила для дитинки, яка у перший раз приїхала до санаторію чи в табір
Тобі сумно? Пам’ятай, що скоро прийде останній день і ти будеш плакати, що вже треба повертатися. Так завжди буває!
Перед тим , як дзвонити перед сном мамі, подумай, яким тоном ти побажаєш їй спокійної ночі? І не потрібно просити її – зараз же забрати тебе додому. У мами немає чарівної палички! Тобі з друзями буде добре, а маму навіщо нервувати?
В їдальні уяви, що ти в ресторані, і тобі потрібно заплатити за всю порцію. Все своє їж до кінця!
Ігровий майданчик побудували саме для тебе! Для того, що б ти грав, а не уявляв себе Конаном – Варваром, все ламаючи на своєму шляху! Залиш для майбутніх поколінь можливість побачити саме твої гойдалки!
Уяви, ти приїхав додому і вранці САМ застелив ліжко! Мамин, украй здивований , погляд коштує тих пів – години, щоб навчитися робити це ідеально !
Відкриємо тобі секрет – аромат брудних шкарпеток не відлякує жуків і павуків, а навпаки дуже приваблює мух, за якими потім підтягнуться й павуки ….
Що може бути кращим за свіжий запах тільки випраної білизни? І слово «білизна» походить від слова “білий”, тобто « чистий» .
Порахуй, скільки часу і нервів коштуватиме пошук загубленої шкарпетки в незібраній шафі? Поганий настрій на сто відсотків гарантовано…
Є телевізор – добре, але згадай, що його і вдома можна надивитися досхочу, а дискотеки вдома кожен день точно не буде!
Не пам’ятаєш як звуть вихователів? Вихователі носять бейджики з іменами на грудях. Будь уважний!
Ти хочеш бути багатим? Хочеш, щоб твоя родина мала гроші? Порахуй, скільки коштує твоє здоров’я, яке ти зміцнюєш в санаторії! А для економістів інша бухгалтерія – один сеанс спелеотерапії коштує 30 гривень, 10сеансів – 300грн.. Непогана економія!
А 1 літр бензину близько 10 грн . На 100км – 10 літрів, тобто 100 грн. Ти далеко живеш ? Скільки потрібно батькам грошей, щоб приїхати за тобою ? Вся місячна плата? І то тільки тому, що ти забула вдома рожевого ведмедика без якого не можеш заснути?
Проект
«Розумні та веселі правила для дитинки, яка у перший раз приїхала до санаторію»
1 . Визначення теми та мети проекту. Ознайомлення з ними учасників проекту.
Мета: Допомогти дітям, які перший раз відпочивають без батьків у дитячому санаторії чи таборі, швидше пристосуватися до нових умов, отримати задоволення від відпочинку. Розвивати вміння аналізувати свої вчинки і робити висновки, корисні виховання. Навчити реагувати на проблеми спокійно та конструктивно, з гумором.
- Пригадати разом з дітьми з якими труднощами ми зустрілися на відпочинку в санаторії, як реагували на них і як долали труднощі. Пояснити дітям, наскільки б легше їм було, якби правила поведінки в санаторії були відомі для них заздалегідь.
Проект: дослідницький, прикладний.
Кількість учасників: у проекті беруть участь учні класу, класовод.
Тривалість проведення:1 тиждень
Форма захисту проекту: складання пам’ятки.
2. Дослідження проблеми. Шляхи досягнення мети.
Домашнє завдання
Придумати декілька веселих та розумних правил поведінки в санаторію.
Теми:
- «Я скучаю»
- «Дзвінки додому»
- «Їдальня»
- «Особиста гігієна»
- «Поведінка»
- «Гроші»
- «Лікування»
3. Обговорення
Вибір кращих та найцікавіших правил.
4. Коригування вчителем і друкування правил.
5. Презентація правил.
6. Аналіз виконаної роботи. Оцінка результатів.
Рекомендую матеріал насамперед батькам,які прагнуть виховати своїх дітей самостійними. Цікаве формулювання правил.Думаю, діти швидко їх запам`ятають. Читаючи деякі правила, довелося не раз посміхнутися. Ставлю собі у закладки!
Привіт, Олена Миколаївна! Згадую свій літній табір – і річка, і перше кохання, похід, де ми спали в наметах і чистили закопчені каструлі піском, страшні історії ночами, і нічні вилазки з корпусу з прогулянками в кропиві, і «королівська ніч», коли всіх мажуть зубною пастою, і прощання зі сльозами і малюванням друг у друга на футболках … І зустрічі світанку, і секретні перешіптування з кращою подружкою , і концерти, і колективне дуркування – веселе безтурботне життя…Доречний гумор і Правила – який цікавий підхід Ви обрали для творчої роботи! А запитання “Порахуй, скільки коштує твоє здоров’я, яке ти зміцнюєш в санаторії!” – це супер – фінансовий урок з ЕКОНОМІКИ і Життєдіяльності! Вражена і обов’язково порекомендую Дітям Ваші Поради ! Дякую.
Секрет про брудну білизну – буде для дитини дуже переконливим! Вважаю, що наявність мух та павуків збентежить малечу та на все життя навчить прати особисті речі. Гарна стаття та доказ того, що те, чи сподобається дитині в таборі багатов чому залежить саме від терпіння, креативності вихователя.
цікава тема проекту. Доречі, діти самостійно їх придумують, а якщо придумали самі, то їх потрібно і виконувати . Веселі правила , корисні поради і таких вихователів. Дякую.
Веселі правила для дітей, що перший раз відпочивають окремо від батьків, які продемонструвала Олена Миколаївна, дійсно, цікаві, веселі, корисні. Вважаю, у таборі чи санаторії діти їх не забуватиме.
Дуже рідко ми, дорослі, задумуємося над проблемами маленької людини, що вперше буде ночувати не вдома, що вперше не відчуватиме постійних батьківських турбот, а це ж який стрес для дитячої психіки! І в такий момент влучний гумор стане кращою допомогою за слізні вболівання та співчуття. Так що знову блискуче, Олено Миколаївно! Спасибі за креативні поради, збережу для майбутніх поїздок внучки.
Оригінальна та дуже корисна тема проекту, ще таких не зустрічала. Дітям дуже важко знаходитися далеко від сім”ї, особливо вперше, тому дуже важливо, що ці правила склали вони самі. Самі придумали – краще запам”ятали, а якщо ще й скористаються ними – це великий + вчителю та учням.
Хоч працюю зі старшими учнями, та вашу чудову ідею візьму собі на замітку. В гумористичній формі можна провести і будь-який виховний захід чи виховну бесіду, пошукати кумедні приклади. З позитивним настроєм легше сприймати інформацію, якою б важливою вона не була. Так виховний захід виглядатиме не як повчання (чого не люблять діти, а особливо – підлітки), а як партнерська розмова. Дякую)
Шановна Олено Миколаївно, уже далеко не з першою Вашою публікацією знайомлюся і не перестаю Вами захоплюватися!! Ви креативний і творчий учитель, яким можуть пишатися як Ваші учні, так і ЗНЗ в якому Ви працюєте! Переглянувши Ваші веселі правила для дітей, що перший раз відпочивають окремо від батьків, знову взяла їх до своєї педагогічної скарбнички. В такій легкій і доступній формі подано таку важливу і далеко не просту тему. Ви допомагаєте і навчаєте учнів реагувати на проблеми спокійно та конструктивно, з гумором, а це їм пригодиться у житті! Творчого Вам неспокою!
Вперше зустрічаю таке подання креативних правил поведінки. Одразу виникає багато ідей, як їх можна використати у своїй педагогічній роботі. Дякую вам за те, що поділились своїми думками спробую впровадити на своїх виховних заходах!
Мені дуже сподобався поданий матеріал. Відчувається, що автор любить дітей. Відомо, що виховують не постійні нотації, а такі форми і методи роботи, що зацікавлять учнів. Діти краще сприймають поради, подані з гумором, тому, я вважаю, обов’язково запам’ятають все, про що говорили. Обов’язково використаю ці поради під час роботи в таборі. Дякую.
Це весело і цікаво. Звісно, інколи занадто саркастично й відверто (це зауважили б педагоги старшого покоління), але саме така манера спілкування приваблює сучасних дітей та батьків.
Незвичайно! Чудово! Дуже схвально! Якщо ці правила не тільки читати дитині, а й вислухати з вуст емоційного вихователя, то настрій буде поліпшено. А на практиці використати – надзвичайний досвід отримати. Молодець автор матеріалу! Зробити такий якісний доробок з порад вирішення дитячих проблем – психологічний і методичний досвід збагатити. Дякую за надзвичайно корисні поради для роботи.
Дуже вдалі та нестандартні поради .Їх можна використати і в школі .Ви дуже творчий та креативний педагог.Натхнення Вам і побільше творчості,сил і оцінювання Вашої роботи .
Шановна пані Олено! Ваша публікація заслуговує на увагу. Мабуть, дитині дійсно буде легше адаптуватися в новому колективі та в нових умовах. Не впевнена, що Ваш гумор зрозуміють всі діти молодшого шкільного віку, оскільки не всі бувають у ресторанах і орієнтуються до прикладу в цінах на послуги. Робота Ваша загалом цікава, корисна, але, на жаль, в тексті є багато русизмів, в реченнях використані кальки з російської мови, наприклад: “незібрана шафа”, погляд коштує (вартує) та багато інших. Щиро, з повагою.
Дуже вдячна за конструктивну критику! Обов`язково зверну увагу! Ці правила ми складали разом з дітьми, як говоримо, так и написали… Мої помилки…
Шановна, Олено Миколаївно! У вас чудове відчуття гумору. Ваші веселі правила обов’язково використаю у своїй роботі. А для дітей, які вперше приїхали відпочивати в санаторій – це чудова моральна підтримка в поєднанні з економічним та естетичним вихованням. Дякую!
Дуже вдячна !Приємно, що комусь ці правила стануть у пригоді!