Вибираємо корм відповідно до породи собаки
Підбираючи відповідний корм для собак в E-ZOO, не останню роль у виборі їжі для собаки відіграє її порода. В основному, вірні вихованці мають приблизно однакові потреби у харчуванні, але для деяких породних категорій існує індивідуальне співвідношення поживних речовин. Орієнтуючись на такі особливості виробники ділять лінійки своїх раціонів для тварин дрібних, середніх і великих порід.
Це пов’язано з деякими особливостями організму вихованців. Наприклад, мініатюрні улюбленці мають прискорений метаболізм, тому їм потрібне меню з підвищеним вмістом жирів. До того ж їм необхідна спеціальна хрумка структура сухих гранул для профілактики зубного каменю та нальоту.
Великі та гігантські вихованці часто страждають від проблем з опорно-руховим апаратом. Тому в їх дієти включаються підтримувальні добавки у вигляді хондроїтину та глюкозаміну, що відіграють велику роль у їхньому харчуванні. Тому дбайливі господарі намагаються підібрати якісну продукцію, яка задовольняє унікальні потреби відповідно до розміру породи своїх вихованців.
Важливі характеристики при підборі корму
При покупці корму для домашнього улюбленця варто звертати увагу на кілька моментів:
- Вид білка (рибний чи м’ясний), що є основним джерелом м’яса. Саме м’ясо (а не м’ясо-кісткове борошно) має стояти на перших місцях у складі корму, що свідчить про збалансованість їжі та її високу якість.
- Присутність зернових компонентів, їх вид та кількість. Якщо вони є, то повинні бути в малих дозах. Найбільш небажаними інгредієнтами у формулах вважаються кукурудза та пшениця, які важко засвоюються та погано перетравлюються. Крім того, у деяких особин вони здатні викликати алергічні реакції.
- Розмір крокетів. Переважно, якщо гранули будуть такими, щоб їх можна було гризти, а не ковтати повністю. Але все ж таки їх розмір залежить від переваг хвостатих друзів, тому що деякі з них віддають перевагу більшим гранулам, а інші – менше.
- Відсутність ароматизаторів, барвників підсилювачів та ГМО. Не завжди якщо тварина з апетитом уплітає їжу, то вона сильно зголодніла. Такий фактор може свідчити про наявність у складі підсилювачів смаку та ароматизаторів. Такі марки слід одразу виключити з їжі улюбленця.
Особливості раціонів для дрібних вихованців
Для міні порід розроблені лінійки з крихітними крокетами, щоб дрібним зубам було легко впоратися. Як правило, їх діаметр коливається від 5 до 10 мм, а за формою можуть бути круглими, трикутними, квадратними або у вигляді зірочок.
Оскільки маленькі собачки, до представників яких відносяться мопси, той-тер’єри, йорки, шпіци, ши-тцу часто страждають від проблем із травленням, то їм краще купувати дієти з ягням і рибою.
Меню для середніх собак
До цієї найбільш поширеної групи входять:
- спанієлі;
- пуделі;
- такси;
- боксери;
- шарпеї;
- бассет-хаунди;
- бордер-коллі та ін.
Розглядаючи корми їм необхідно підбирати продукцію з невеликим вмістом жирів, але з достатньою поживністю для задоволення всіх потреб тварини. Головними видами м’яса в таких меню є курка, ягня, яловичина чи риба
Їжа для великопорідних представників собачих
Для велетнів відомі бренди випускають корм для собак з наявністю у складі хондропротекторів, що свідчить про високу якість продукції. Присутність таких добавок у їжі позбавить господарів від покупки додаткових вітамінів, необхідних підтримки міцності кісток і суглобів.