Вибираємо роутер для приватного будинку: оновні характеристики

Придбання роутера в сучасному світі є необхідністю. В кожному домі як мінімум кілька пристроїв потребують віддаленого підключення до інтернету. Це смартфони у всіх членів сім’ї, планшети, ноутбуки, телевізори і навіть різна сучасна побутова техніка. Реальність така, що без цього пристрою просто неможливо обійтись. Тому, якщо у вас його ще немає або якщо попередній зламався, ви його обов’язково маєте придбати.

Перед покупкою потрібно обов’язково розібратися в характеристиках роутерів, які впливають на стабільність та швидкість бездротової передачі інтернет-сигналу. В цьому ми постараємося вам допомогти.

Яку частоту вибрати: 2.4 чи 5 ГГц

Перше, з чим вам потрібно визначитися, це частотний діапазон Wi-Fi. Їх зараз існує два:

  • 2.4 ГГц;
  • 5 ГГц.

Здавалося б, чим більше число, тим краще. Але ж ні. Точніше, не зовсім так. Переваги і недоліки є у кожного стандарту.

  • Площа та дальність покриття. В цьому виграє частотний діапазон 2.4 ГГц, оскільки він дістає далі і покриває більшу площу.
  • Здатність долати фізичні перешкоди. В цьому також лідирують 2.4-герцові роутери. Їхня хвиля краще долає перешкоди, такі як двері, стіни, меблі тощо. У випадку з 5 ГГц сигнал може значно погіршуватися.
  • Сторонні сигнали, що створюють перешкоди. Частота 2.4 ГГц значно поширеніша. Це стає причиною того, що ваша хвиля може конфліктувати, наприклад, із сусідськими, що призводить до погіршення стабільності та швидкості інтернет-з’єднання. Тому в багатоквартирних будинках у користувачів часто виникають з цим проблеми. Діапазон 5 ГГц менш завантажений, тому що сторонніх перешкод тут в рази менше.
  • Швидкість бездротового сигналу. В цьому, безперечно, виграє роутер 5 ГГц, оскільки швидкість інтернету в цьому частотному діапазоні в кілька разів вища.

З цього можна зробити висновки:

  • Звичайним користувачам без надто великих запитів краще купувати той роутер для дому у Львові, що працює на частоті 2.4 ГГц, оскільки він перекриє більшу площу. Його цілком достатньо для повсякденних задач: перегляду фільмів, відеороликів в YouTube, серфінгу інтернет-сторінок тощо.
  • Якщо вам важлива висока швидкість (наприклад, для онлайн-ігор і одночасного стрімінгу), вибирайте 5 ГГц. Але в цьому випадку доведеться купувати кілька роутерів. Також можна обрати модель з підтримкою технології MESH і разом з нею застосовувати ретранслятори.

Зараз в продажі є моделі, що підтримують відразу обидві технології. Обравши такий варіант, ви відразу вирішите частину проблем.

Інші параметри, що впливають на якість сигналу

Технологія MESH дозволяє уникнути проблем з погіршенням сигналу. Разом з роутером застосовуються ретранслятори, які встановлюються в проблемних зонах будинку. В такому випадку, коли ви відходитимете від роутера, ваш телефон чи інший пристрій буде автоматично підключатися до ретранслятора. Тому якість бездротового з’єднання завжди залишатиметься на високому рівні.

Рекомендуємо також звертати увагу на кількість антен. Відстань покриття вони не збільшать, а от стабільність стане кращою.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *