Відео урок з географії
У світі існує багато глобальних проблем, але найбільшою проблемою є екологічна проблема забруднення довкілля. Захищайте природу! Так говорять більшість географів, біологів світу, адже це вона створила нас, без неї ми не проживемо.
Я вам наведу деякі приклади: ліси нам дають кисень, деякі тварини їжу, земля-воду і цих прикладів багато.
Ми живемо в 21 сторіччі і багато людей не хочуть захищати природу, адже природа – наше життя.
Цей відеофільм я віднесла до категорії відео урок з географії, тому що в ньому показано дуже багато географічних обертів нашої землі, проте основана ціль цього відео уроку полягає в розумінні загрози, яка невпинно наближається.
Тому даний відео урок буде корисно подивитися не лише з точки зору географії, але напевно більше з точки захисту довколишнього середовища.
Цей фільм до речі заборонено в багатьох країнах світу. Подивіться і зрозумієте чому.
Швидкість зникнення численних видів рослин і тварин на сьогодні в 1 000 разів перевищує природну. Учены ввважють, якщо не вжити заходи по скороченню шкідливих дій на довкілля, до 2100 року зникнуть до 30% видів рослин і тварин. Це стане шостим масовим вимиранням видів в історії Землі і першим вимиранням з вини людини. У наявності парадоксальна ситуація. Людство ініціює глобальну екологічну катастрофу і тим самим ставить себе перед загрозою вимирання як біологічного виду.
В першу чергу несприятлива ситуація загрожує країнам, що розвиваються, 70% населення яких практично повністю залежать від милості природи. Їх потреби в їжі, одязі, паливі, житлі і ліках майже на 90% задовольняються за допомогою дарів природи. А ось основними джерелами забруднення довкілля є високо розвинені країни. Так, сьогодні в перерахунку на душу населення Америка загиджує атмосферу в чотири, а то і десять разів більше, ніж громадяни країн, що розвиваються. Половина усіх згубних викидів припадаю на Америку і Китай, разом узяті.
Міжнародні організації намагаються реагувати на ситуацію, що склалася, але як видно з відео фільму поки що безуспішно.
Природа з кожним днем стає все бруднішою і бруднішою. Багато річок забруднені різними хімічними відходами, ліси зменшуються і через посухи згорають.
Ця екологічна проблема була і буде багато років, поки людство не зрозуміє, що природу треба берегти. У наш час багато хто з тварин вимирає, але чому ж? Я вам скажу, це усе через людей.
Якщо б не було людей те багато видів тварин і рослин існували б ще довго. Тварини взаємодіють з рослинами, наприклад: рослини дають кисень тваринам, а деякі тварини переносять спори і так рослини розмножуються.
Нещодавно за ініціативою Німеччини відбулася міжнародна конференція. Присутній на ній міністр екології Німеччини, особливо підкреслив, що сьогодні небезпеку для людства представляють не лише зміни клімату, але і зникнення численних видів рослин і тварин. Біологічна різноманітність – це результат мільйонів років еволюції. Людина, незважаючи на усі досягнення сучасної цивілізації, продовжує залишатися залежним від довкілля і процесів, що відбуваються в дикій природі.
Проте які б рішення і заходи не робилися міжнародними співтовариствами, неможливо змінити ситуацію, що склалася, без особистих зусиль кожної людини. І починаються вони з чіткого знання законів розвитку природи і з розуміння, що основа життя – це досягнення рівноваги з природою, що оточує нас. Інакше природа переможе нас, і ми все одно будемо вимушені всі разом, як один, виконувати її основний закон альтруїзму повною мірою.
Ми живемо у прекрасному світі, який оповитий природою. Ліси, поляни, річки, моря, озера, гори, багатий різноманітний тваринний і рослинний світ.
Природі ми повинні дякувати, берегти і найголовніше захищати.
Людина також є її частиною. Любіть і захищайте природу, бо це наше життя.
Сучасні діти – це покоління, повністю виховане під впливом ЗМІ. Хочемо ми цього чи ні, але сьогодні школа значно поступається засобам масової інформації у формуванні природничо-наукової картини світу. Отже актуальним є активне використання на уроках географії тих джерел інформації, які найбільш привабливі для учнів: телебачення і відеозапис.
Стаття, яка називається відео урок з географії своєю метою, мабуть, має привернути увагу вчите –
лів (не тільки географії) до просмотру документального фільма “Дом”. Ми всі, як можливо скоріше повинні якось змінюватись, щоб оберігати наш спільний дім – Землю. Фільм дійсно сильний і я пропоную його своїм учням. А зараз,цілком згодна з авторами.