mail@urok-ua.com

Відкритий урок з математики “Математична подорож містами України”для учнів із затримкою психічного розвитку

Автор: вчитель початкових класів Мельник Алла Євгенівна

Screenshot_3Урок закріплення вивченого матеріалу із використанням інноваційних технологій та використання інтерактивних методів навчання , формування громадянської освіти учнів.


 

Тема:  Закріплення  навичок письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Розв’язування задач.

Мета:  повторити навички письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел; закріплювати навички визначення класів тисяч,одиниць,їх розрядів; вчити розв’язувати задачі на 3-4 дії; проводити творчу роботу над задачами; закріплювати знаходження периметра прямокутної ділянки; розвивати мислення; виховувати любов до батьківщини та повагу до історії та культури України.

Обладнання: підручник, зошит, роздавальний та ілюстративний матеріал,

відеоматеріали, мультимедійна презентація, картки.

Тип уроку: урок закріплення набутих знань, вмінь та навичок.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ (слайд 2)

– Доброго ранку! – вітаюся я

– Доброго ранку, країно моя.

Сьогодні ми з вами будем вирушати

По рідній країні будем мандрувати.

Психолого-емоційне налаштування. Перегляд відеоматеріалів. Відео Т.Кароль (слайд 3)

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Оголошення теми і мети уроку

Сьогодні ми з вами здійснимо подорож нашою країною. Ми відвідаємо міста України та побачимо історичні та культурні пам’ятки нашої держави. А також закріпимо навички письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел,попрацюємо творчо над задачею, і з геометричним завданням. А для того, щоб ви змогли швидко орієнтуватися в завданнях і вміти оцінювати себе,перед вами лежить картка само успіху,в якій за кожний пункт плану нашого уроку,ви зможете себе оцінити.

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  • Отже.вирушаємо в подорож. Перше місце ,яке ми відвідаємо це Львів.

Зупинка 1. Місто Львів. (слайд 5)

Львів – сьоме за розміром місто України. Тут живе майже 740 тисяч мешканців.

Аеропорт імені короля Данила Галицького – один з найбільших у Східній Європі. Розташований за 6 км від центру міста

У Львові є будинок-кросворд та будинок з гігантським портретом Шевченка. (слайд 5)

Львів – місто, де народився найвідоміший рок-гурт України – «Океан Ельзи». А ще зі Львовом пов’язані Руслана, Скрябін,

1.Перевірка домашнього завдання.( диференційовані картки)

Укого виникли проблеми з виконанням домашнього завдання. Всі справилися зі своїми завданнями.

2.Етап проектування уроку

А зараз діти ви зможете спроектувати наш урок математики. Ми будемо з вами віртуально подорожувати,але й багато й плідно працювати. Як ви бачите наш урок? Які б завдання хотіли виконати?

( відповіді дітей)

2.Каліграфічна хвилинка

Каліграфічно пропишіть числа,які почуєте

 Довжина кордону України 6500 км.

В Україні 73000 річок. 20000 озер.

Довжина кордону з півночі на південь 893 км, а за сходу на захід 1316 км.

Найвища гора Кримських гір (Роман-кош) – 1545 м.

Найвища гора Карпат (Говерла) – 2061 м 

  • Проаналізуйте найбільше число( 73000). Назвіть найменше число ( 893)

 Зупинка 2. Чернівці. (слайд 9)

Місто Чернівці – центр найменшої в Україні області, яка складається з двох історичних регіонів – Північної Буковини та Бессарабії, розкинулося на мальовничих пагорбах, які терасами спускаються в долину річки Прут.

(слайд10 )  Відомий своїми архітектурними будівлями Чернівецький національний університет.

Усні обчислення ( розроблені у google формі)

  • А зараз усний рахунок ви пройдете у формі тестування онлайн, і отримаєте відповідний бал за проходження,і не забудьте відобразити його у картці само успіху. Не забувайте правила техніки безпеки при роботі за комп’тером. ( відповіді учнів)на проходження у вас 3 хвилини.

Тестування за компютером

  • Отже,за це завдання відобразіть результати в картці.

( із 9 завдань можливо 9 балів)

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

  • Отже вирушаємо до наступного міста

V. Зупинка 3.  Хмельницький. (слайд 12)

  • Наступне місто,яке ми відвідаємо.Це – Хмельницький.

Найбільшу кількість пам’ятників гетьманові Б. Хмельницькому має в Україні та світі місто Хмельницький – чотири. Це місто назване в його честь.

(слайд 13) Місто Хмельницький відоме на всю Україну як місто торгівлі. Справа в тому, що саме тут розташований один з найбільших ринків Європи — хмельницький речовий ринок. Сюди приїздять люди не тільки зі всієї України, а й з Польщі, Білорусі, Молдови та інших найближчих країн-сусідів. Ринок відомий великими розмірами та низькими цінами.

Повторення правила  додавання і віднімання багатоцифрових чисел (слайд 11)

Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел виконуть так само.як і трицифрових чисел. Додавати і віднімати починаємо з розряду одиниць

Далі завдання   – це розв’язування прикладів  (в картці самоуспіху ) Хто правильно виконає це завдання отримає 2 бали . Оленка і Сергій працюють самостійно. Всі хто впевнений в своїх силах також,один учень до дошки з коментуванням.

Взаємоперевірка з відповідями на дошці.

Зупинка 4. Вінниця. (слайд 14)

  • Вирушаємо до дуже цікавого міста,яке вас вразить

(слайд 14) Вінниця, без сумнівів, місто древнє і багате історією. Але не тільки старовиною може воно Вас вразити. Вінниця – це ще й сучасний діловий центр в якому цілодобово кипить життя. На доказ цього, мабуть, можна навести найбільший в Європі плавучий світломузичний фонтан, який був урочисто відкритий 4 вересня 2011 року. Встановлений прямо у відкритому водоймищі на річці Південний Буг, він здіймається на висоту 60 метрів. Цей величний фонтан, робота якого супроводжується музичним і лазерним шоу, здатний подарувати незабутню насолоду всім любителям прекрасного.( Перегляд відео слайд 15)

Колективна робота

  •   Отже,а зараз ми з вами дізнаємося цікаві факти про відстань між такими містами,і попрацюємо з перетворенням іменованих чисел.Перед вами відстані між відомими містами,які ми відвідали і які відвідаєм.

Отже,в яких одиницях вимірювання виміряємо довжину? Відстань? ( найбільшу км,найменшу мм) .

Одиниці довжини.слайд 

Screenshot_1

Маршрут : Львів – Чернівці  221 км = 221 000 м

Чернівці – Хмельницький 188 км= 188 000м

Хмельницький – Вінниця 124 км= 124000м

Вінниця – Одеса 423 км= 423000м

Зупинка 6. Одеса. (слайд 16)

Вирушаємо до наступного міста – Одеси.

Про Одесу складено більше 800 пісень.

2606 Одеса — астероїд, названий на честь міста.

Історичний центр Одеси з знаходиться у списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО

“Привіз” – один із найбільших та найстаріший та досі працюючих в Європі ринок. (слайд 17)

Фізкультхвилинка (слайд 18)

Зупинка 7. Запоріжжя. (слайд 19)

  • Вирушаємо до добре нам відомого міста .

Гордістю міста Запоріжжя є Дніпровська гідроелектростанція  введена в експлуатацію в 1932 році. Довжина греблі складає 236 метрів, а ширина – 56 метрів. Вона сполучає лівобережну і правобережну частини Запоріжжя.

(слайд 20) Запоріжжя відомий як оплот українського козацтва і знаменитий своїм мальовничим островом Хортиця, звідки проглядається величезна гребля ДніпроГЕС.

Робота над задачею ( метод пресу)

  • Прочитайте задачу
  • Чому ця задача про ці річки? ( бо це найбільші річки України)
  • Які ще найбільші річки знаєте? ( Сіверський Донець,Дунай)
  • Складіть короткий запис задачі.
  • Чи можемо відразу відповісти на питання задачі? Чому ( відповіді учнів Я вважаю( бо нам невідомо довжину річки Дністер)
  • Чи можемо знайти довжину річки Дністер? Так. Чому ( бо на довший,тобто більший,наприклад на 5 яблук більше)
  • А потім можемо знайти довжину річки Дніпро? Так ( тому що відомо довжина Дністра)
  • Якою дією? (+) бо на довший.
  • Отже, зробіть висновок щодо розвязання задачі (спочатку додаємо 806+ 556, а потім до цього додаємо 839)

Робота в парах

  • Запишіть розв’язання цієї задачі самостійно. Кому складно,запишіть розв’язання з опорою на схему,яка записана в картці само успіху.
  • Перевірка фронтально
  • Яка довжина Дністра?     1362км
  • Яка довжина Дніпра?        2201км

Творча робота над задачею ( метод акваріум) Одна група розміщується в центрі класу, утворивши внутрішнє коло. Учасники починають обговорювати запропоновану задачу. Усі інші учні мовчки спостерігають за обговоренням.( 1 група : Ми можемо змінити питання ,і дізнаємося на скільки більша км довжина Дніпра,ніж Дністра? Для цього нам потрібно від більшого відняти менше)

Після обговорення, група займає місця у зовнішньому колі, а вчитель ставить класу запитання:

-Чи погоджуєтеся ви з думкою групи?

-Чи була ця думка достатньо аргументована, доведена?

Після цього місце в «Акваріумі» займає інша група і обговорює  наступне питання

2 група ( Ми можемо дізнатися яка довжина найбільших річок України? Для цього нам потрібно довжину трьох найбільших річок додати).

Геометричний матеріал в парах

  • Зараз попрацюємо в парах. Вам потрібно :

допомогти куму Петру та куму Івану загородити город, для цього треба виміряти сторони фігури і  знайти периметр.

Що це за фігура перед вами ?( прямокутник)

Що таке прямокутник?

Як знайти периметр прямокутника?

Почали працювати,яка пара швидше виконає правильно завдання отримає відповідні бали в картці само успіху

  • Отже,яка довжина ділянки,ширина?
  • Який периметр прямокутної ділянки?

Screenshot_2

V. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

А тепер вирушаємо до столиці нашої держави.

– До якого міста?

Зупинка 10. Київ (слайд 23)

Київ столиця України.

Найвідвідуваніша площа – це Майдан Незалежності

(слайд 24) На сьогоднішній день найвищою будівлею Києва та України вважають ЖК на Кловському узвозі, 7. Його висота – 168 метрів.

Рефлексія (слайд 25)

— Що сподобалося на уроці?

  • Перегляньте картки само успіху? Складно було отримувати бали за роботу на    уроці?
  • Всі задоволені своїми успіхами?

— При виконанні яких завдань виникли труднощі?

— Над чим потрібно попрацювати?

 IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (слайд 26)

№ 430, № 429 ст 69

Додатки

Презентація до уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Хороша презентація, яка, звичайно, допоможе якіcніше провести урок. Україна -прекрасна країна, відчуття гордості розпирає груди! Думається, треба обов`язково побачити ті Чернівці!

  2. Саме на уроках повинен закладатися фундамент патріотичної свідомості, патріотичних відчуттів і поведінки громадянина. Цікаві історичні, географічні факти-інформація про Батьківщину, відомих співвітчизників викликають зацікавленість, гордість, позитивне ставлення до рідного краю. Алла Євгенівна, вважаю, мета уроку була досягнена.

  3. Кількість матеріалу, що запропонувала на уроці Алла Євгенівна, свідчить про системну роботу вчителя над формуванням логічного мислення учнів, їх вмінням співставляти та порівнювати. Багатий краєзнавчий матеріал сприяє зацікавленосі та виховує найщиріші патріотичні почуття. Окрема вдячність за чудову презентацію, для дітей вона надзвичайно пізнавальна.

  4. Дуже гарна презентація. Яка все ж таки красива наша ненька – Україна. Не у всіх дітей є можливість побувати в усіх цих красивих куточках нашої Батьківщини. Завдяки такому творчому учителю, вони зробили віртуальну подорож.

  5. Це нетрадиційний урок з використанням методів і прийомів інноваційних технологій. Підібраний матеріал не тільки дозволяє закріпити математичні знання, а є пізнавальним, таким, що розширює кругозір учнів.

  6. Алло Євгенівно! Ви провели сучасний урок з використанням усіх можливих інтерактивних методів і приймів, з комп’ютерною підтримкою. Добре, що індивідуально оцінили кожного учня за видами роботи. Ставлю Вам самий високий бал.