Відкритий захід для учнів 11 класів “Хто зверху” на тему “Безпека щоденного життя”
Автор: вчитель основ здоров’я Чалова Марина Миколаївна
Найцінніше, що є у людини – це її життя. Воно дається їй тільки раз і кожній своє: довге чи коротке, неповторне і звичне, радісне і сумне, солодке, як мед і гірке, як полин, воно триває лише від народження до смерті, і його не можна прожити двічі. Отож, життя своє потрібно любити, цінувати і боронити від усього лихого. І в цьому нам допомагають знання правил безпеки життєдіяльності.
Ведуча. Доброго дня всі присутні в цьому залі Вас вітає інтелектуальне,
розважальне шоу «Хто зверху?»!
Найцінніше, що є у людини – це її життя. Воно дається їй тільки раз і кожній своє: довге чи коротке, неповторне і звичне, радісне і сумне, солодке, як мед і гірке, як полин, воно триває лише від народження до смерті, і його не можна прожити двічі. Отож, життя своє потрібно любити, цінувати і боронити від усього лихого. І в цьому нам допомагають знання правил безпеки життєдіяльності.
Ведуча. Хто ж все таки найдосвідченіший хлопці чи дівчата і знає основи безпеки під час надзвичайних ситуаціях досконаліше. Тож сьогодні ми спробуємо дізнатися та розтавити акценти хто краще знає правила безпеки та використовує їх у практиці.
Судити наші команди буде шановане журі:
Гармаш Людмила Олександрівна
Ігнатченко Любов Володимирівна
То ж давайте представляти наших учасників.
- Ярослав харизматичний, врівноважений, наполегливий, витривалий, надійний і відкритий. Аналітичний склад розуму, обачність і обережність Ярослава врятують кожного, хто буду поруч з ним від стихійного лиха та непереборних обставин на дорогах життя.
- Наступний учасник сміливий, наполегливий та дипломатичний. Багато читає, а предмети вчить тільки ті, що його цікавлять. Завжди готовий прийняти виклик, вступити в бій з пожежами обставин і повені почуттів –зустрічайте Макаренко Антона.
- Доброзичливий та на полеглий, а ще людина справи. Захистить усіх, хто його оточує. І за порадою чомусь завжди звертаються до нього. Інтуїтивно зможе передбачити будь-яку пожежу. Це у нього в генах. Красношапка Андрій.
- Бурімов Максим відкритий душею, доброзичливий до людей, має багату уяву і найрізноманітніші знання. Кращий воротар юнацької команди «Нафтовик». Готовий простягнути руку допомоги тому, хто тоне у бурхливому морі життя.
Дівчата
- Барабаш Юлія весела, енергійна, відкрита. Фантазерка. Обожнює рух. Із нею ніколи не засумуєш. Фільм фахів про ДТП, повені і пожежі не для неї. Із притаманною їй впертістю вона буде боротися завжди із людською необережністю та недбалістю.
- Наступна учасниця смілива, розважлива, чутлива. Дівчина завжди у вирі шкільного життя. Чужа біда викликає у Марини бажання допомогти і врятувати. Буревії негараздів та інші стихії відступають перед нею повсякчас – Лахман Марина.
- Анна артистична, закохана в прекрасне. Її доброта, здається, не має меж. І якщо у когось проблеми (малюк плаче, бо боязко дорогу перейти, стрімким ручаєм у повінь ляльку понесло) Аня перша прийде на допомогу і розрадить біду.
- Зустрічаймо оплесками спокійну, врівноважену, талановиту і мрійливу, відповідальну та наполегливу Катерину. Із нею гарно товаришувати. Вона не залишить в біді врятує обморожену душу і надасть першу допомогу постраждалому.
І Конкурс «Збери літери»
Ведуча:Дівчатка у вас немає проблем з інтелектом. Доказом цього стане наш перший конкурс «Збери літери». Швидкість, кмітливість та бадьорий дух – це запорука нашого здоров’я. І я думаю, що хлопці проти не будуть, якщо першими почнуть наші дівчатка, адже ми джентльмени. 4 гравців із вашої команди отримують по 2 літери, ми прикріплюємо їх на спини і попереду.
Зберіться, будь ласка. Правила наступні: я зачитую питання, дівчата їх відгадують і вибудовують слово з літер, які в них на аркушах. Треба рухатися і швидко переміщатися з літерами. Слово складаємо зліва направо, щоб глядачі змогли його прочитати.
На це вам дається 60 секунд. Команда, яка склала більшу кількість слів отримує 10 балів, команда, яка склала меншу кількість слів – 0 балів.
Три, два, один – час пішов.
Запитання для дівчат
Букви: А, М, Н, И, С, О, Р, А
- Що, згідно прислів’ю, на зиму готують улітку? (сани)
- Те, що мила мама у відомій дитячій скоромовці (рама)
- Згадайте віршик: діти зліплять снігову бабу і вона стоятиме, як (мара)
- Пригадайте слово, яке стоїть перед іменем Ліза у відомі картині (Мона)
- Якщо картопля не варена, то вона… (сира)
- Наказовий спосіб від дієслова росити (роси!)
- Коли довго йдуть дощі, то надворі як? (сиро)
- Скорочене ім’я Роман. (Рома)
А – С, М – И, Н – Р, А- О.
Ведуча: Ви готові дорогі наші чоловіки…ну час пішов!
(Задає запитання)
Запитання для хлопців
Букви: А, В, І, Т, С, О, Л, И
- Що найбільше люблять українці? (сало)
- Посудина, яка хоч нова, але вся в дірках (сито)
- Тепла пора року (літо)
- У людини одна рука права, а друга (ліва)
- Кажуть геометрична фігура або геометричне (тіло)
- Коли у людини біліє волосся, то кажуть що вона (сива)
- Коли хлопчик один він Сава, а коли їх два, то їх кличуть (Сави)
- Доповніть речення “Зажурилась верба над водою, опустила низько свої (віти)
А- Т, В – О, И – Л, , І – С
ІІ Конкурс «Вгадай пісню»
Ведуча: Ну ми рухаємось далі, у нас є ще один конкурс «Вгадай пісню». Побороти свій страх перед непедбаченою небезпекою або відчути себе справжній героєм дуже важливо. Розпочнемо з команди мужніх хлопців. Один з вас буде слухати пісню, і потім цю пісню буде показувати своїм колегам, ви маєте вгадати як називається пісня. (Виходе під оплески) Баклан Ярослав ви слухаєте композицію, знімаєте навушнички, потім показуєте, на все про все у вас є 60 секунд, я думаю, вам цього часу вистачить.
(звучить пісня, хлопці відгадують)
Пісня про бетмана
Ведуча: Так, всі симпатичні, всі співочі, та тендітні це наші дівчата, які мені здається вони зовсім не бояться нічого. Продемонструє свою впевненість Сухомлин Катерина. (Виходить під оплески)
Ось Вам наушники, я вам нагадую, вам потрібно показати за 60 секунд назву пісні. Домовились?
(Відгадує пісню)
Пісня « А я, а я боюся пса»
ІІІ конкурс «Хто Я?»
Х: Наступний конкурс називається “Хто я?”. Один з учасників не бачить фотографії, а всі інші бачать. Можна ставити питання, але команда може відповідати “Так” або “Ні”. Потрібно відгадати в образі якого персонажа представлений вибраний учасник..
Фото для дівчат Фото для хлопців
Барабаш Юлія Бурімов Максим
ІV конкурс «Зірки вряд»
Ведуча: Наступний конкурс не менш цікавіший і називається він «Зірки в ряд». Кожна людина відчуває почуття страху перед небезпекою, та вміння долати ці труднощі кожен навчається самостійно. В цьому конкурсі хлопці нажаль не контролюють свої емоції та дуже бояться ….
Хто з учасників найбільше боїться СТОМАТОЛОГА
УКОЛА
ФОБІЯ ВІД НЕБЕЗПЕКИ
ПОЖЕЖІ
(Розставляють хлопців)
Ведуча: Виклик швидкої невідкладної допомоги дуже серйозна річ, дівчата як ніхто знають це. Хлопці розташуйте дівчат у тому порядку, від більшого до найменшого, ХТО НАЙБІЛЬШЕ КОРИСТУВАВСЯ ВИКЛИКОМ ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ – 103
Гармаш А.
Барабаш Ю.
Лахман М.
Сухомлин К.
(Розставляють дівчат)
Ведуча: Пані суддя, вам слово
V конкурс «По губам»
Ведуча: Перевіримо ваше вміння читати на губам і бути вигадливим .Конкурс так і називається «По губам».Один учасник з команди говорить слова , команда по черзі надівши навушники з голосним звучанням музики повинна вгадати по губам слова, які промовляються. Виграє та команда, яка вгадала найбільше слів.
Команда дівчат Команда хлопців
Гармаш Анна Макаренко Антон
Лікар шина
Пожежа повінь
Шприц ліки
Перелом пов’язка
Медицина регулювальник
Пішохід поліція
Дорога кровотеча
Небезпека безпека
Ведуча: Пані суддя, вам слово
VІ конкурс «Фінал».
Фінальний конкурс «Знайди свій стільчик».
Учасникам закривають очі.
Звучить перша мелодія кожний з учасників крутиться навколо своєї осі. Тільки починає звучати друга мелодія ви починаєте якомога швидше шукати собі місце.
Три, два, один – почали.
Ведуча: Пані суддя, вам слово
Хотілося закінчити такими словами….
Любіть себе і інших поважайте,
Своє життя й здоров’я бережіть.
І правильну дорогу обирайте,
Якщо бажаєте до старості дожить.
Собі і іншим не бажайте зла.
І в темряві ніколи не блукайте,
А з друзями старайтеся іти.
І людну вулицю чи стежку обирайте,
Своє життя й здоров’я бережіть!
Ведуча. Видатний давньогрецький філософ Сократ зробив свого часу висновок:
«Чим більше я знаю, тим більше я не знаю». Людина приходить у світ для того, щоб постійно вдосконалювати, насамперед – себе, свій духовний світ, свої знання, уміння, навички, здібності. Саме тому протягом, майже, всього життя людина наполегливо навчається. І не важливо чоловік ти чи жінка. Важливо лише те, що
всі ми відчуваємо потребу в збагаченні знаннями, отриманні задоволення від інтелектуальної спроможності.
Тож будьте розумними!!!!
Бажаємо усім, щоб щастя додавалося, а горе віднімалося, щоб достаток множився, а любов ділилась.
Презентація до заходу
Цікавий формат, в стилі телевізійного шоу, це сприятиме зацікавленості учнів. Розроблена дуже гарна презентація, вона допомагає в проведенні заходу.
Позитивний захід з повчальним підтекстом. Чудова розробка, автор молодець! Використання презентації підсилює отримання позитивного результату заходу. Для учнів важливо використовувати на своїх заняттях щось нове, це значно збільшує інтерес та мотивацію до навчання.
Виховний захід у формі сучасного реаліті шоу безпосередньо викличе в учнів старших класів захоплення та бажання взяти участь у ньому. Ваша публікація є дуже актуальною для учнів у реальностях сьогодення і вам вдалося її розкрити в повній формі. А яскрава презентація доповнює виховний захід.
Для старшокласників форма заходу шоу-дуже цікава та дієва. Також вдало підібрана тема, готує майбутніх випускників до самостійного життя. Цікаві та азартні конкурси дають можливість учням самореалізуватися, набути необхідних життєвих навичок.
Доброго вечора, Маринко! Рада тебе бачити! Дуже гарний захід ти підготувала! Гарна ідея для старшокласників. Можна використовувати не тільки вчителям основ здоров’я.
Марино Миколаївно, Вам вдалося створити гарний сценарій позакласного заходу у формі гри “Хто зверху”, яку так полюбляють діти. Відчувається, що Вами було проведено значну роботу по підготовці. Відразу помітно, що Ви – творчий учитель, любите й добре знаєте предмет, що викладаєте, та учнів. Завдання для конкурсів цікаві. Розробка стане в нагоді як учителям-предметникам, так і класним керівникам. Щиро дякую!
Доброго дня. Прочитала вашу розробку “Хто зверху” і вирішила використати деякі елементи на годинах спілкування зі своїми учнями як класний керівник. Не все було зрозуміло, так як розробка, вважаю, була направлена на кожного вашого учня, про що свідчать прізвища ваших дітей, але це є також дуже добрим знаком, тому що ваше заняття було розроблено саме для ваших учнів. Дякую.