Відкрите заняття в старшій групі ДНЗ
Подорож чарівним світом Води
Автор: вихователь Григоренко Олена Миколаївна
Тема: «Подорож чарівним світом Води»
Мета: розширювати уявлення про значення води в природі;познайомити учнів з кругообігом Води в природі; розвивати вербальну пам’ять, стійку увагу, логічне мислення; виховувати шанобливе ставлення до Води; корегувати вимову слів, словосполучень і речень в учнів під час заняття.
Обладнання: мультимедійна дошка, роздатковий матеріал, таблиці.
Хід заняття
І. Організація роботи класу.
1) Настрій на роботу.
Діти, сьогодні до нас на заняття завітали гості. Встаньте і привітайтеся.
Сідайте спокійно. Посміхніться один одному!
2) Розвиток слухового сприйняття (за екраном).
Зараз перевіримо, хто присутній на занятті.
ІІ. Повідомлення плану заняття.
Сьогодні ми будемо:
- Говорити(ли)
- Виконувати(ли) завдання
- Слухати(ли)
- Робити(ли) зарядку
- Грати(ли).
ІІІ. Оголошення теми та мети заняття.
- Ми будемо говорити.
- Що ми будемо робити? Ми будемо говорити.
Сьогодні ми відправимось в подорож чарівним світом Води.
ІV. Актуалізація опорних знань.
(Підхопити краплинку).
- Що це в мене в руці? Це краплинка води.
- Ви здивувалися? Так.
На наше заняття завітав Капітошка. Він нам буде допомагати подорожувати чарівним світом Води.
Вода – це диво природи.
- Повторіть. Вода – це диво природи.
- Що ми робили? Ми говорили.
V. Виконання вправ.
- Зупинка «Краплинка»
– Будемо виконувати завдання
а) робота в парах
Капітошка розсипав слова. Доповніть речення словами.
- Вода потрібна …
- Вода потрібна (людині, тваринам, рослинам).
- Чому?
Вода – це життя!
– Повторіть.Вода – це життя!
-Що ми робили?
– Ми виконували завдання.
2) Зупинка «Чарівна»
- Будемо слухати .
- Що будемо робити? Будемо слухати.
Вода – чарівниця. Вона весь час рухається.
Цільова установка:
- Послухайте казку!
- Як рухається вода ?
Казка «краплинка води»
Буласобікраплинка. Вона жила високо в небі в хатинці-хмаринці разом зісвоїми сестричками. І кожна з них швидко росла. Одного разу хмаринкавідпустила своїх дочок погуляти. Впали краплинки на землю ряснимдощем.
Нанебізасяялосонечко. Краплинкинагрілися і перетворилися на невидиму пару. Вони стали легенькими і зновупіднялисявгору. А там холодно! Стали вони тулитися одна доодної, щобзігрітися. І зновуутвориласяхмарка. Сонечко світило і світило, і все нові і новікраплинкипіднімалисявгору.
Хмарка зновувідпустила їх погуляти. А краплинкизнову впали дощем на землю.
Не любить краплинкасидіти на одному місці. Так вона і подорожуєзавждизгори – вниз і знизу – вгору– по колу.
Ось так відбувається кругообіг Води в природі.
- Вода рухається по колу
- Як рухається вода?
- Вода рухається по колу
- Що ти робив?
- Я слухав(ла) казку.
3) Музична зупинка «Бульбашка»
– Будемо робити зарядку
– Робили зарядку
4) Зупинка «Цікава»
Вода є всюди: « Її на землі дуже багато».
б) робота групами
– Будемо грати.
– Що будемо робити? Будемо грати.
Місця де живуть сестрички Капітошки називають водойми.Пограємо в гру.
Виберіть ті слова, де може жити вода.
(море, зошит, ручка, океан, будинок, озеро, автобус, шафа, калюжа, потічок).
Водойми це _____, ____, ____, ____.(море, озеро, океан, калюжа,річка).
- Води питної дуже мало.
- Воду треба берегти!
- Що ми робили?
– Я (ми) грали.
5) Зупинка «Кмітливих»
Загадки від Капітошки.
- Будемо відгадувати загадки.
- Що будемо робити?Будемо відгадувати загадки.
- Коли мене нема – всічекають, коли прийду – тікають.
(Дощ)
- Буває хмаринкою, і сніжинкою буває.
(Вода)
- Біла скатертина всю землю вкрила.
(Сніг)
- Білі, пухнасті, по небу блукали, впали додолу, в річку попали.
(Хмаринки)
- Ми відгадували загадки.
VІ.Підсумок заняття.
- Що дізнались про воду?
Вода – це диво природи.
Вода – це життя.
Вода рухається по колу.
Воду треба берегти!
- Вам сподобалося заняття? Так, мені сподобалося
- Так мені сподобалося заняття. (Ні мені не сподобалося заняття)
- От і закінчилась наша подорож.
Мабуть, це заняття для групи слабочуючих (глухих) дітей, що вимагає колосальної праці з дуже повільною віддачею. Робота з слухового сприймання та фонетичної ритміки має лежати в основі всієї роботи вихователя і сурдопедагога .Дякую за щоденну працю.