Виховна година “Дружба”.
Автор: вчитель початкових класів Борисенко Анна Олегівна
Дружба є дуже важливою в житті кожної людини. Саме тому потрібно навчати дітей бути справжнім другом із самого дитинства. Під час виховного заходу діти розгадають кросворд, подивляться казку, потанцюють та створять власну картину дружби.
Тема. Дружба
Мета. Розкрити значення дружби в житті людини; навчити дітей правильно вибирати друзів, спілкуватись і товаришувати; виховувати почуття дружби, колективізму.
Обладнання. Картинки до кросворду ,картина та предмети для її доповнення, мультфільм про дружбу, відео з фізкультхвилинкою, квіти дружби.
Хід заняття
- Організаційний момент
Встаньте, дітки, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться всі до мене,
Посміхніться і до себе.
Привітайтесь: Добрий день!
Хай гарно розпочнеться новий день!
- Повідомлення теми заняття.
- Сідайте діти. Сьогодні ми з вами поговоримо на дуже важливу для кожної людини тему. Але, для того, щоб зрозуміти, про що ж ми будемо розмовляти, пропоную відгадати кросворд ( на екрані з’являються запитання до кросворду і картинки – відгадки).
Дзвінок
Портфель
Гумка
Книжка
Альбом
Ручка
- Що сповіщує про початок уроку?
- У чому всі діти носять шкільне приладдя до школи?
- Що ми використовуємо на уроці, щоб отримати нові знання?
- Якщо написати олівцем і допустити помилку, то можна з легкістю виправити за допомогою цієї речі.
- У ньому діти малюють на уроці образотворчого мистецтва.
- За допомогою неї у зошиті з’являються написи.
- Подивіться уважно на виділену колонку. Яке ж слово ми утворили? (Дружба). Правильно діти. Тож темою сьогоднішнього нашого заняття є Дружба.
- Бесіда з учнями.
- Скажіть мені, будь ласка, а що ж таке дружба?(Діти наводять свої приклади)
- Подивіться на дошку. От яке визначення має слово дружба.
Дружба —- взаємовідносини між людьми, засновані на довірі, щирості, взаємних симпатіях, спільних інтересах і захопленнях. Найголовніше в дружбі – це довіра і взаємодопомога. Друг завжди прийде на допомогу та ніколи не підведе.
- Всі ви маєте багато друзів. А дайте відповідь ось на яке запитання. Чи потрібно дружити зі своїми однокласниками? Та чому? (Відповіді дітей)
- Дійсно. Всі ви – це один колектив, у якому має панувати доброта, повага, допомога, спільна праця. А все це і є дружбою.
- Показ мультфільму про дружбу та його обговорення.
- Пропоную вам подивитися казку .(На екрані казка про дружбу)
- Чи були герої казки від самого початку друзями? (Ні)
- А чому? (Бо справжні друзі ніколи не з’ясовують, хто кращий чи головніший)
- Скажіть будь ласка, а на кого ж схожі олівці у казці?( На однокласників)
- Правильно, вони схожі на вас, на однокласників. І ви так само маєте злагоджено працювати, допомагати один одному, не сваритися. Одним словом, маєте дружити.
- Який же висновок можемо зробити, переглянувши цю казку? Як не повинні поводитись друзі? А що, навпаки, мають робити?(Відповіді дітей)
- Фізкультхвилинка.
- Пропоную трохи перепочити та порухатись під веселу пісню про дружбу. (На екрані відео – фізкультхвилинка )
- Інсценування віршів та обговорення.
- Діти нашого класу підготували невеличке інсценування. Подивіться уважно і зробіть висновок.
Сценка (3 учні)
Другокласниця Людмила
вранці мамі заявила:
— Все, до школи я не йду,
я не стерплю цю біду.
Щастя скінчено моє,
адже в Рити джинси є.
І тепер зі мною Рита
Відмовляється дружити.
Мама: Ви ж були найкращі друзі.
- Так, але сказала Рита,
Поки буду я ходити
Не у джинсах, а в спідниці,
Їй не хочеться дивиться,
Мамо, дружбу виручай,
Джинси і мені придбай. —
Мама спершу подивилась
На похнюплену Людмилу.
Потім мовила: — Діла!
Ви ж справжні подруги! — й пішла.
Тепер скажіть і ви мені:
— Це справжні подруги чи ні?
- Тож, скажіть, чи справжня це дружба у дівчаток була? (Відповіді дітей)
- Звичайно ,що ні! Справжні друзі ніколи так себе не поводять.
- Підсумок заняття.
- Ми з’ясовували з вами на протязі всього зняття, яким же має бути справжній друг. І тепер пропоную вам, так само, як у казці, яку ми дивилися, намалювати справжню картину дружби. На дошці намальована картина, але вона безбарвна, сіра. Пропоную розмалювати її. У кожного з вас на парті є один предмет, це елементи майбутньої картини. Але для того, щоб мати змогу їх прикріпити, ви маєте написати на вашому предметі, який же має бути справжній друг. Тож беріть ручки, гарно подумайте та напишіть якості справжнього друга. (Діти пишуть, а потім по черзі прикріплюють свої деталі на ватман і створюють пейзаж – картину дружби)
- Подивіться, яка ж гарна картина дружби в нас вийшла. Подобається вам?
- Я сподіваюся, що ми з вами завжди будемо одним дружнім колективом, у якому всі шанують один одного, допомагають. Пропоную кожен новий день у школі розпочинати з девізу «Один за всіх, і всі за одного!» (Девіз написано на дошці).
- Шановні гості, діти нашого класу для Вас приготували невеличкі подарунки. Це квіти дружби. ( діти дарують квіти)
- Ну а тепер, можете підійти до нашої картини і почитати, що хто написав.
Дружба є невід*ємною частиною нашого життя, тому захід такого спрямування є благородною справою. Думаю, що вчителю вдалось достукатись до дитячих сердець та наголосити на цінності дружби. Дякую!
Питання дружби дуже важливе. Навчати дітей бути справжнім другом із самого дитинства – це обовязок вчителя початкових класів. Я вважаю, що Анна Олегівна цим заходом довела дітям, що дружба в житті людини дуже важлива. Використовувалися картинки до кросворду ,картина та предмети для її доповнення, мультфільм про дружбу, відео з фізкультхвилинкою тощо. Дякую.
Провівши анкетування з учнями початкових класів нашого НВК, ми довідались, що діти молодших класів мають троє або й більше друзів. Мабуть це спричинене тим, що наша місцевість сільська, у більшості батьків немає постійної роботи, а тому вони не купують своїм дітям комп’ютери та дорогі телефони. У деякій мірі – це добре, бо школярі спілкуються і дружать не у віртуальному світі, а у реальному.
Але виховна година про дружбу Анни Олегівни є корисною для всіх. Спасибі за публікацію!
Сьогодні питання дружби і спілкування є дуже актуальними. На жаль, навіть маленькі діти більше часу проводять біля комп’ютера замість живого спілкування. Тому Ваша виховна година є цінною для розвитку комунікативної, мовленнєвої компетентностей; навчає дітей орієнтуванню в соціумі.
Виховна година була направлена на формування комунікативних навичок, почуття товаристкості, дружби. Результативність роботи заключається в тому, що учні в ході інсценування віршів, перегляду мультфільму та їх обговорення навчалися спілкуватися з друзями та цінувати один одного.Цікаво у якому класі проводилася виховна година? На мою думку вона займає мало часу.
Поняття дружби, співробітництва – це актуальна проблема сучасного світу. На цій класній годині діти розмірковують над поняттям “друг”, “дружба”, самостійно виводять визначення кого можна назвати другом, на якій основі може виникнути дружба, правила дружби, а значить пропускають через себе і можливо задумаються над цими поняттями. Учням захочеться стати для когось хорошим другом. Розробка на мій погляд дуже гарна і актуальна.
У вік комп’ютерних технологій віртуальне спілкування столо нормою, особливо для молодого покоління, а тому Анна Олегівна робить добру справу, виховуючи в дітей бажання не просто приятелювати, обмінюватися інформацією, а будувати свої відносини на повазі, довір’ї, на вмінні та бажанні бути корисним. Інсценізація вірша була дуже доречною, адже, на конкретній життєвій ситуації ( в школі трапляється подібна доволі часто) діти побачили ціну “щирих взаємен”. Чудова задумка про створення власної картини справжньої дружби. Спасибі автору за ідею.
Виключити з життя дружбу все одно, що позбавити світ сонячного світла, сказав Цицерон. Але завдяки таким творчим учителям, як Анна Олегівна світло сонячне буде світити! Автор в своїй розробці акцентує увагу учнів через казку, яким повинен бути справжній друг — щирим, відданим, порядним. У великому світі людині важко знайти собі такого друга, але ще важче — не втратити його через якусь дрібницю. Справжнім є саме той друг, із яким разом пройшли і радощі, і печалі, і який і в радощах, і в печалях залишився поруч.Єдине прохання до автора, а де можна познайомитися з мультфільмом про дружбу та відео з фізкультхвилинкою, яка теж, так зрозуміла є тематичною? Дякую.