Вправи для навчання читання
ЗАГАЛЬНІ ПОРАДИ БАТЬКАМ
Навчаючи дитину читати, стимулюйте її інтерес до розпізнавання букв, складів та слів. Читайте разом Із нею написи на вулиці, у транспорті, у газетах та книгах тощо. У цей період доцільно організовувати сімейні читання, грати з малюком у рими, заучувати вірші. Придбайте розрізну абетку або кубики з буквами, з яких дитина могла б складати слова.
Перед початком заняття приділіть час підготовці дитини до читання, зніміть напруження та зайві емоції, налаштуйте дитину на робочий лад.
Різні діти мають різні здібності до засвоєння матеріалу. Тому треба дуже коректно визначати обсяг та складність завдань, оптимальні саме для вашого малюка. Припиняйте заняття у разі появи ознак стомлення, неуважності. Перші заняття мають тривати 5—7 хвилин. Згодом їх тривалість можна збільшити до 15 хвилин.
Виховуйте інтерес дитини до навчання. Пам’ятайте: що більше дитина прагне займатися, то ефективнішими є заняття. Процес навчання має стати частиною повсякденних ігор вашого малюка. Дорослий має брати участь у цих іграх разом із дитиною. При цьому в жодному разі не варто робити за дитину те, на що вона здатна сама. Але обов’язково допомагайте тоді, коли дитина не може впоратися без вас.
У жодному разі не заучуйте з дитиною всі букви одразу — це неправильно. Працюйте над букварем послідовно, від букви до букви, від сторінки до сторінки. Проте повернення до опрацьованих сторінок допомагає закріпленню набутих навичок і має стати системою. Паралельно з вивченням букв навчайте дитину писати друковані літери, зразки яких наведено на останній сторінці обкладинки.
Навчання завжди пов’язане з помилками і негараздами. Виправляйте їх спокійно, доброзичливо. Не забувайте хвалити вашого маленького трудівника, відзначаючи найменші успіхи та досягнення. Закінчувати заняття треба на позитивних емоціях. Почитайте дитині додатковий матеріал, підбийте підсумки заняття. Обміркуйте, що ви робитимете на наступному занятті.
Процес вивчення нової букви починайте з ознайомлення з методичним матеріалом, наведеним наприкінці кожної сторінки. І нарешті, роботу над букварем почніть, прочитавши дитині звернення автора до неї.
Підручник для навчання читання
Загальні відомості про підручник
Назва: Букварик читайлик
Автор: Ф Федієнко
Формат: Сканований
Кількість сторінок: 48
Для дітей 4 – 7 років
Огромное спасибо, вы моя находка!!! Ваши пособия просто супер
Не змогла ознайомитися детально з матеріалами посібника В.Федієнко, але загальні поради батькам цікаві, грамотні. Добре, що ознайомлення з кожною буквою і звуком має на допомогу батькам методичні рекомендації.