Як харчуються в навчальних закладах середньої освіти кордоном
У кожній країні світу існують власні стандарти шкільного харчування. Одні школи, ліцеї та коледжі пропонують учням на обід прості страви та закуски. Інші – готують повноцінні обіди. Ось як вони виглядають у різних країнах.
Іран та ОАЄ
Згідно з іранським законодавством, усім дітям до 14 років потрібно давати на шкільний обід молоко, фісташки, свіжі фрукти та печиво. Якщо діти навчаються ввечері, тобто у другу зміну, у перерві їм зазвичай дають рис, помідори та шашлик із баранини.
Південна Корея
Система планування шкільного харчування в цій країні вважається однією з найкращих у світі. Кожному учню в їдальні видають тацю з кількома відділами. Більші – призначені для супу та рису, менші – для морепродуктів, овочів і фруктів. Найпопулярніші корейські страви для шкільного обіду:
- кімчі;
- запечене листя кунжута, фаршироване рисом у медовому соусі;
- картопляно-гарбузовий суп;
- млинці із зеленою цибулею та кропом;
- салат із восьминогів, моркви та огірків.
Молодшим школярам зазвичай дають 1 чайну ложку риб’ячого жиру.
Японія
У Країні вранішнього сонця молодші школяри надягають білі халати та їдять у класах за своїми партами. Обіди японських учнів схожі на корейські:
- гострий суп із рисом,
- мясо або риба,
- салат,
- молоко чи сік.
Великобританія
Більшість англійських шкіл є державними, тобто це безкоштовні заклади, які мають обмежений бюджет. Тому вони змушені годувати учнів фастфудом:
- смаженою картоплею та морквою,
- рисовою кашею на воді з вершковим маслом,
- овочевий чи фруктовий салат,
- вафлі з шоколадом.
Америка
Харчування у школах у різних штатах відрізняється. В одних навчальних закладах дітям дають лише корисні страви – суп, курку та кукурудзу. В інших – нагетси, картопля фрі або піцу.
Туреччина
У турецьких школах прийнято годувати дітей стравами, що підвищують їхній розумовий потенціал. Зазвичай на перерві між уроками вони отримують йогурт, цільнозерновий хліб, горіхи, виноград, яблуко, гранат, а також невеличку плитку чорного шоколаду.
Таїланд
У їдальні кожен школяр отримує кругу тацю, що складається з 6 відділень різного розміру. У найбільшому – свинина в кисло-солодкому соусі з картоплею. У трохи менших – рис і пудинг, запечений у банановому листі. Найменші відсіки призначені для соусів і спецій.
Франція
У французьких школах обід вважається найважливішим прийомом їжі. Для нього виділяють від 1 до 2 годин. Іноді дітям дозволяють обідати вдома, однак зазвичай вони харчуються разом із однокласниками. Їхнє меню включає картоплю, рибу, сир, хлібні тости та шпинат.
Індія
В усіх державних індійських школах діє програма безкоштовного харчування. Дітям дають найпростіші страви: рис, коржики, овочевий чи рибний каррі, склянку молока чи йогурту, іноді – варені яйця.
Фінляндія
У цій країні дуже серйозне ставлення до харчування школярів. Протягом уроків їх годують не один раз, а двічі. Спочатку діти обідають у їдальнях, де обирають страви в залежності від стану свого здоров’я, смакових уподобань і релігії. Найпоширенішим сніданком фінів є мюслі з фруктами, обідом – варена картопля з котлетами.
Угорщина
На великій перерві школярі їдять квасолю з куркою у соусі або курячий суп із локшиною. Зараз його варять, використовуючи електричні супниці. На десерт їм зазвичай дають смажені горіхи.
Ізраіль
Усі школярі – як молодших, так і старших класів – отримують великий сендвіч із сиром та зеленню, свіжі фрукти або сухофрукти. На десерт – енергетичний батончик.
Швеція
Шведи подають на обід дітям велику порцію овочі із хрусткими хлібцями з сиром. Також популярний у Швеції салат із моркви, картоплі та курячий салат із соусом Род-Айленд.
Китай
Основу обідів китайських школярів складає рис. До нього подається запечена риба з коричневим цукром та соєвим соусом, яєчня з томатним соусом, рис, шпинат, цвітна капуста та суп. Рибу їдять цілком – із головою та хвостом.
Бразилія
Ця країна відзначається найбільш збалансованим шкільним меню у порівнянні із США чи Туманним Альбіоном. Зазвичай бразильські школярі їдять на обід рис, квасолю, м’ясо з овочами, салат із буряком і банан. За бажання можуть взяти пиріжок чи тістечко.