Як карта для дітей навчить дитину розпоряджатися грошима: поради для батьків
Експерти вважають, що оптимальний вік для засвоєння основ фінансової грамотності – 6-7 років. Якщо дитина активна, відповідальна, збирає кошти на власні “бажалки” та цікавиться фінансами, час дати їй можливість самостійно розпоряджатися накопиченнями. Під контролем батьків, звісно.
У цій статті ми розповімо про ефективні способи прищепити дитині звичку грамотно розпоряджатись фінансами змалечку. Якщо вашому чаду вже виповнилося 6 років, наша інформація точно стане у пригоді.
Навіщо потрібна дитяча банківська картка
Свідомі батьки можуть оформити банківську карту на імʼя дитини – FUN-картку. Ця банківська карта для дітей від Райфу має функціонал звичайної дебетової картки й вчить власника розпоряджатися коштами та контролювати витрати.
Отримавши карту, дитина контролює свої накопичення, планує покупки, вчиться рахувати гроші, користуватися банкоматом та терміналом, робити регулярні онлайн-платежі, наприклад, поповнювати мобільний рахунок. Заразом дізнається, що таке кешбек, комісії, відсотки, бонуси тощо.
Враховуючи факт, що сучасні діти диджиталізовані, вони навчаються фінансовій грамотності ефективніше та з більшою зацікавленістю, коли використовують інтернет та смартфон. Саме тому Райф створив окремий мобільний застосунок для неповнолітніх власників карток.
Всі транзакції за дитячим рахунком під контролем батьків, які отримують сповіщення про кожну операцію по дитячій картці. Дорослі також встановлюють ліміт витрат та перевіряють, чи є на рахунку гроші.
Якщо ваша дитина цікавиться фінансами та може брати відповідальність за розпорядження власними коштами, хоча б невеликими сумами, має базові фінансові знання, не зволікайте з оформленням для неї особистої картки.
Як оформити дитячу карту у Райф
Заяву на видачу такої картки має подати один з батьків, предʼявивши паспорт, ІПН та свідоцтво про народження дитини віком 6-14 років. Для старшої дитини вже потрібна ID-карта та особиста присутність під час видачі картки. За 10 днів персональна картка для дитини буде готова.
Керування власним бюджетом змалечку
Дитина може самостійно планувати поточні витрати, наприклад, розподіляти бюджет на купівлю іграшок, смаколиків, оплату розваг тощо. Це допоможе малечі зрозуміти, на що витрачається найбільше грошей, та як правильно розподіляти наявні кошти. Дитячу платіжну карту можна використовувати для накопичення грошей на коштовну річ – гаджет або конструктор.
Якщо переймаєтеся через імпульсивні трати дитини, встановіть ліміт витрат по дитячій картці та погоджуйте дорогі покупки.
В цілому, навчання фінансовій грамотності – тривалий процес, який потребує уваги та терплячості батьків. Важливо розуміти, що діти вчаться на прикладі. Тож батькам необхідно демонструвати дбайливе ставлення до заробітків та витрат, тоді покоління, що підростає, буде знати ціну грошам.