Як обрати казку на ніч для дитини
Якою повинна бути казка на ніч? Давайте спробуємо розібратися у цій статті. Казку перед сном варто розглядати як побажання спокійної ночі та солодких снів вашій дитині. Тільки не коротеньке чи нашвидкуруч, а довге та змістовне, наповнене любов’ю, ніжністю та турботою. Казки на ніч – це розмова з дитиною чарівною, зрозумілою йому мовою, це маленькі безпечні уроки дорослого життя.
До вибору казки перед сном не можна ставитись легковажно. Побажання на ніч мають бути лагідними, як погладжування по голові та теплими як мамині руки. Якщо ви хочете, щоб малюк заснув швидше, прочитайте йому просту та спокійну історію. Згадайте, як звучала казка перед сном, яку читала ваша бабуся? Напевно, тихо і спокійно, ця казка заспокоювала та заколисувала. У такі моменти для дитини існує лише один голос у всьому світі. І цей голос створює її настрій, образи, думки. Що побачить уві сні ваш малюк залежить від того, що він почує та відчує перед тим, як заснути. Адже побажання на добраніч – це не порожні слова, а свого роду підбиття підсумку дня, один із найінтимніших моментів спілкування між батьками та дитиною.
Однак казка на ніч, насичена подіями та емоціями, може так захопити малюка, що він переживатиме всі події разом з героями, хвилюватиметься за них та проситиме “почитати ще”… Як тут можна спати, якщо вовк викрав принцесу! Такі динамічні та захоплюючі казки краще читати вдень, ці історії можуть пробудити у дитині потяг до книг та читання – адже знову закінчили на найцікавішому місці, а так хочеться знати, що ж буде далі, які ще пригоди чекають на героїв!
Казка ж або вірші на ніч повинні бути добрими і нехитрими, щоб заспокоїти і заколисати малюка. А теплі побажання на добраніч повинні стати обов’язковою сімейною традицією у кожній сім’ї.
У психології є навіть окремий напрямок – казкотерапія. Основна її ідея полягає в тому, що дитина ототожнює себе з головним героєм і живе разом із ним, навчається на його помилках. Тобто малюк може приміряти на себе різні ролі: добрих та злих героїв, творців та руйнівників, бідняків та багатіїв. Він може у своїй уяві під впливом казки будувати різні життєві ситуації і по-різному поводитися в них. Маленька людина вчиться співчувати, стає уважнішою та більш посидючою.
Є думка, що людина у житті повторює сценарій улюбленої казки. Яка казка стане улюбленою для Вашого малюка – Ви можете вирішити разом з ним. Постарайтеся, щоб ця казка була зі щасливим кінцем і навчала тих цінностей, які є для Вас головними.
В онлайн-бібліотеці TOU можна знайти багато чудових казочок для читання перед сном за цим посиланням https://tales.org.ua/tag/kazky-na-nich/
Якщо Ви вважаєте, що за допомогою праці можна досягнути мети – то читайте та обговорюйте разом із малюком “Попелюшку”. Якщо ж впевнені, що всього можна досягнути – “Снігова королева” разом із цілеспрямованою Гердою допоможуть Вам переконати у цьому маленького слухача.
При читанні казки зверніть увагу, хто з героїв найбільш симпатичний дитині, з кого він бере приклад. Погодьтеся, Кай у тій же казці займає пасивну позицію і не є прикладом впевненої успішної поведінки, хоча і його історія закінчується добре. Не лякайтеся, якщо Ваш малюк симпатизує лиходіям та динозаврам – спробуйте разом знайти позитивні якості у цих персонажах: хтось із них дуже сильний, хтось щиро дбає про своїх дітей, хтось завзято йде до своєї мети.
Отже, перш ніж прозвучить чарівна казка на ніч, перегортайте її самостійно ще раз і переконайтеся, що вона коротка, проста, зі щасливим кінцем і несе саме ту ідею, яку ви самі хотіли б донести до свого малюка. Нехай побажання на добраніч і солодких снів звучать у вашому домі щовечора, і не в двох словах, а в добрих казках!