Як обрати шкільний рюкзак першокласнику? Рейтинг найбільш популярних ранців для школи (відео)
Зміст
СІМ ПОРАД ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРАТИ РЮКЗАК ДЛЯ ПЕРШОКЛАСНИКА? НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ?
- Ортопедична спинка ранця
- Вага ранця
- Розмір і об`єм шкільного рюкзака
- Форма, ширина і матеріал лямок шкільного рюкзака
- Нагрудний ремінь в конструкції шкільного рюкзака
- Світловідбиваючі елементи на рюкзаку
- Фурнітура рюкзака
НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНІ РЮКЗАКИ. РЕЙТИНГ ШКІЛЬНИХ РАНЦІВ
Ваша дитина збирається до першого класу? Ваш малюк стає школярем! Це значна подія! До неї слід готуватись довго і ретельно! Обрати школу, вчительку, підготовчу групу, вирішити масу питань. Одне з яких: обрати рюкзак для першокласника?
Це одне з найважливіших питань при підготовці малюка до школи. Давайте детально його роздивимось.
7 Порад як правильно обрати рюкзак для першокласника? На що звернуту увагу?
1. Ортопедична спинка рюкзака
Рюкзак для першокласника повинен мати ОРТОПЕДИЧНУ спинку. Це перше правило, як обрати рюкзак для першокласника. Але будьте уважні! Багато ранців мають псевдо ортопедичні спинки! Уважно роздивіться її. Придивіться до тканини, чи не стирчить поролон? Це перша ознака дешевизни та фальшивості такої спинки рюкзака.
Обов’язково просіть у продавців шкільних товарів сертифікати. Відомі компанії, як правило, надають сертифікати, що затверджують оригінальність рюкзаків та інших товарів, фірмам, котрі продають продукцію їхніх торгівельних марок. Перевіряйте все, щоб спина Вашої дитини була у безпеці!
Ортопедична спинка в рюкзаку — суттєвий вклад у здоров’я Вашої дитини. Правильно обраний рюкзак — це основа здорової осанки, а вона, в свою чергу, впливає на правильний і здоровий розвиток внутрішніх органів маленького школяра. Так як, діти у цьому віці мають ще несформовану поставу! До того ж, організм ще не готовий одразу стати “школярем”. Коли дитина йде до першого класу і стає школярем, навантаження значно збільшується, так як дітям необхідно носити не лише наповнений ранець, а ще й сумку для взуття на фізичне виховання і т.д. Тому ранець має бути надійною опорою, його основа — ортопедична спинка!
2. Вага рюкзака
Вага рюкзака для першокласника не повинна перевищувати 1 кг згідно ДСТУ. Ми можемо сміливо рекомендувати для маленьких школярів моделі ранців і рюкзаків ТМ Kite, Yes і 1Вересня. Це одні з найвідоміших торгівельних марок на ринку України. Окрім цього, їх шкільні рюкзаки переважно мають ортопедичні спинки, виготовлені за всіма вимогами.
Вага наповненого рюкзака не повинна перевищувати 10% від ваги дитини! Перевищення норми може нашкодити не тільки спині школяра, а й здоров’ю у цілому, починаючи з легкого головокружіння, і закінчуючи більш серйозними проблемами.
3. Розміри і об’єми шкільного рюкзака
Яким повинен бути шкільний ранець? Зручним. І це залежить не тільки від наявності ортопедичної спинки, але і від його розміру. Розмір шкільного рюкзака (ранця) — це один із основоположних факторів вибору рюкзака для школяра! Багато батьків допускають серйозну помилку, коли вирішуючи питання, який ранець придбати першокласнику, купують ранець на виріст. Маленькому школяру це не йде на користь! Якщо ранець великий для школяра, то тут і ортопедична спинка не врятує! Ранець не того розміру — це не лише не правильно, а навіть небезпечно! Якщо рюкзак завеликий, він може пошкодити спину, так як навантаження буде розподілено нерівномірно. Як же визначити розмір ранцю для школяра? Для цього багато виробників розробили розмірну сітку і роздруковують її на етикетках рюкзаків. Наприклад, рюкзаки німецької торгової марки Kite мають таке маркування, по якому легко зорієнтуватись, котру модель ранця обрати для дитини:
- зріст дитини до 100 см відповідає розмір XXS;
- зріст 100 — 115 см — розмір XS;
- 115 — 130 см — розмір S;
- 130 — 145 см — розмір M;
- 145 — 175 см — розмір L;
- якщо зріст 175 см і вище, то треба обирати рюкзак розміру XL.
Що стосується об’єму шкільного ранцю, це менш популярна характеристика, але не менш важлива. Так як впливає на місткість. Для першокласника буде цілком достатньо купити рюкзак літражем 11 — 16 л.
11 — 13 л — це стандартний літраж для ранців, так званих коробів. Такі ранці відповідають зросту дитини 115 — 130 см. Якщо зріст дитини вищий, то і об’єм відповідно також буде збільшено, але зазвичай, він не перевищує 16 л, якщо говоримо про рюкзаки для першокласників та учнів молодших класів.
Об’єм ранців в зазначених вище розмірах спеціально передбачений для учнів молодших класів і його буде цілком достатньо для розміщення усіх навчальних матеріалів, необхідних школяреві в цей період навчання. До того ж, для школярів існують також сумки для взуття, тому місце у ранцях можна відвести тільки навчальним матеріалам. Змінне взуття та одяг завжди можна покласти окремо від ранця.
Як обрати рюкзак для школяра, не першокласника? Потрібно дивитись на його зріст та шкільні особливості. Якщо планшет чи ноутбук замінює підручники, то можна розглядати рюкзак невеликого розміру і без ортопедичної спинки. Але, якщо дитина займається у гуртках після школи, і для цього їй необхідно мати з собою якісь речі, тоді, звісно, слід обирати більші розміри рюкзака, і, можливо, з ортопедичною спинкою. Тут і підліткам підійдуть рюкзаки з ортопедичною спинкою.
4. Форма, ширина і матеріал лямок шкільного рюкзака
Форма лямок шкільного рюкзака так само важлива як і ортопедична спинка. Вона повинна бути S-образною. Це дає можливість рюкзаку щільно прилягати до спини і правильно розподіляти навантаження на хребет і спину в цілому. S-образні лямки дозволяють не передавлювати кров’яну систему під пахвами в одній точці, як це може трапитись з рюкзаками застарілих моделей.
S-образна форма потрібна не лише для ранців першокласників. Вона чудово підійде і для учнів молодшої та середньої школи. В рюкзаках для 1-4 класів вона може мати яскраво виражену форму. У рюкзаках для школярів 5-8 класів і в підліткових моделях рюкзаків вона може бути не такою очевидною, з менш вираженими вигинами. Але так лямки легко розпізнати. Для підлітків вони переважно більш прямі у верхній частині, але з середини спинки рюкзака йдуть під кутом. Така конструкція дозволяє спині та шиї бути більш захищеною від нерівномірного навантаження рюкзака.
Яка оптимальна ширина лямок шкільного ранця? Для учнів молодших класів ідеальним розміром є ширина від 4 до 5,5 см. Чому це важливо? Якщо лямки будуть вузькими, це посилить тиск на спину Вашої дитини. Школяреві це може завдати не лише тимчасові незручності, але й головокружіння, біль у спині чи головний біль.
Для підлітків ширина не так важлива. В рюкзаках і сумках вона може мати менший розмір. Адже учні старших класів вже фізично здатні переносити більше навантаження, ніж молодші діти.
Також зверніть увагу, наскільки близько одна від одної пришиті лямки на спині ранця. Відстань між ними має бути не менше 4 см. Вони не повинні натирати шию дитині. Лямки мають акуратно і щільно прилягати до спини.
Матеріал лямок ранця з однієї сторони має бути щільним. Часто для зовнішньої сторони використовується той самий матеріал, що ї до основної частини рюкзака. З внутрішньої сторони надійні виробники ранців переважно застосовують іншу тканину — сітчасту. Це надає одразу декілька переваг лямок і рюкзака в цілому:
- дозволяє шкірі дитини дихати, адже діти у такому віці дуже активні. Особливо, якщо це учні молодших класів, то навіть тяжкий рюкзак на спині не втримає їх від активних ігор по дорозі до дому. Циркуляція повітря на спинці ранця дозволяє дитині більш комфортно себе почувати.
- не сповзає по одягу і спині дитини, краще прилягає та посилює дію ортопедичної спинки.
Лямки НЕ повинні бути пришитими до поролонової частини спинки ранцю. Це ознака неякісного продукту! Адже на лямки приходиться головне навантаження ваги рюкзака, і така конструкція скоріш за все не витримає всіх шкільних випробувань.
Правильно пришиті лямки повинні бути вшиті між передньою і задньою спинкою ранця. Їх прострочка має бути подвійною. При виборі рюкзака злегка потягніть за лямки, якщо вони закріплені надійно, нічого не має статись, і основа рюкзака залишиться без змін. Якщо вони погано зафіксовані, не прошиті, вони почнуть вискакувати з-під тканини рюкзака і навряд чи витримають шкільне навантаження. А Вам доведеться або безкінечно здавати рюкзак на ремонт, або купувати новий. Тому перевіряйте лямки та їх кріплення до основи рюкзака дуже уважно!
5. Нагрудний ремінь у конструкції шкільного рюкзака
Нагрудний ремінь у конструкції рюкзака — це новинка, котра була запозичена із туристичного рюкзака. Такі ремені стали дуже корисними і в конструкції шкільного ранця. Нам дорослим зазвичай важко уявити, що таке гарний шкільний ранець, як він повинен сидіти на спині. Але, якщо Ви ходили у походи, і Вас був рюкзак із нагрудним ременем, напевно що, Ви розумієте усю важливість такого пристосування для рюкзака. Навіть, якщо S-образні лямки і ортопедична спинка на ранці Вам не дістались, так як раніше переважно школярі ходили з портфелями. З нагрудними ременем на рюкзаку можливо зрозуміти всі переваги такої конструкції рюкзака. Такий ремінь значно знижує тиск на спину, що дуже важливо для дітей! Фіксує рюкзак, він не перекошується із сторони в сторону, рівномірно розподіляє навантаження на спину. Такий тандем разом з S-образними лямками є ідеальним для шкільного рюкзака і для ще не сформованого хребта дитини! Звертайте на це увагу при виборі шкільного рюкзака, щоб убезпечити спину Вашого першокласника від перевантажень.
6. Світло відбиваючі елементи на рюкзаку.
Світло відбиваючі елементи на шкільних рюкзаках мають бути, в незалежності від того, чи це першокласники чи учні старших класів! Згідно статистики застосування світло відбиваючих елементів, у тому числі і на шкільних ранцях, більш ніж в 6,5 разів знижує ризик наїзду транспортного засобу на пішохода. Тому, обов’язково відмітьте цей пункт до уваги при виборі рюкзака до школи.
Для першокласників і учнів 2-4 класів світло відбиваючі елементи мають бути розташовані з усіх сторін ранця, в тому числі і на лямках. Це правильний рюкзак для школяра. В рюкзаках для підлітків таке інтенсивне розміщення не обов’язкове, достатньо буде і брелока, котрі зараз дуже популярні, і їх дуже легко можна купити у багатьох магазинах.
7. Фурнітура рюкзака
Фурнітура рюкзака або ранця, в не залежності від того для кого він призначений: для першокласника, учня молодших класів, чи підлітка має бути якісною, і краще, якщо вона буде металевою. При активному користуванні вона витримує більшу кількість розстібувань і застібувань, і є менш ламкою, аніж пластикові елементи.
Найбільш популярні рюкзаки. Рейтинги шкільних ранців
Які рюкзаки для першокласників і учнів молодших класів найбільш популярні серед покупців. Ми провели дослідження і готові представити Вам рейтинг шкільних ранців, ґрунтуючись на результатах продажу і відгуках батьків першокласників.
- Перше почесне місце займає жорсткий каркасний рюкзак. У двох найбільш популярних торгівельних марках України Kite, Yes і 1Вересня такі рюкзаки зазначені як модель 501 для Kite H-11, PG-11 відповідно. Такі рюкзаки, як правило мають ортопедичну спинку і багато інших переваг, описаних вище.
- Друге місце також за каркасними рюкзаками, але більш великих розмірів. Це можуть бути так звані рюкзаки-трансформери. Вони гарні тим, що їх можна зручно складати. Також це можуть бути і інші моделі рюкзаків, основна відмінність від першого місця це розмір і літражність. Такі ранці актуальні, якщо зріст дитини більше 130 см. Також такі рюкзаки підійдуть не тільки першокласнику, а й для школярів 2-4 класів.
- Останнім часом набирає популярність рюкзак з середньою твердістю. Цей рюкзак має ортопедичну спинку, котра тримає форму, але при цьому він більш гнучкий ніж традиційний ранець-короб. Приклад такого (середньо твердого) ранця — модель Smart від ТМ Kite.
Це основні критерії, за якими можна розпізнати, гарний рюкзак чи посередній Вам пропонують. Існує ще негласне правило якості рюкзака для дітей. Воно не таке розповсюджене, як 7 попередніх, але на нього варто звернути увагу, якщо ви шукаєте більш розгорнуту відповідь, як обрати шкільний рюкзак для першокласника. Це правило вибору за картинкою. Слід насторожитись, якщо на обраній Вами моделі розташовані нібито герої улюблених мультфільмів (що дуже важливо для першокласників та учнів молодшої школи), але вони виглядають не зовсім точно. Погано намальовані елементи, силуети лише нагадують знайомі образи, але не відображають їх в точності. Якщо ви бачите такі ознаки, краще відкласти такий рюкзак подалі. Існує велика ймовірність, що такий ранець зроблений неякісно і послугує Вам не довго. Також залишається питання до надійності матеріалів та їх безпеки для дитини!
Сам принт на ранці важливий як психологічний елемент підтримки дитини у школі. Особливо це є актуальним для першокласників. Адже улюблені знайомі герої можуть служити своєрідним талісманом і підтримкою дитини у новому складному шкільному світі. Зображення може бути на ранцях, на пеналі, зошитах, сумках для взуття і т.д. Самі товари, в тому числі і рюкзаки, з ліцензійними героями на 5-10% можуть коштувати дорожче за аналогічні моделі, так як сюди включена також вартість ліцензії.
ВІДЕО
РАНЕЦЬ (РЮКЗАК) ЧИ ПОРТФЕЛЬ?
Що краще обрати для школяра (першокласника) ранець (рюкзак) чи портфель. Давайте розберемось, що таке ранець (рюкзак) і що собою представляє портфель.
Відмінна риса ранців (рюкзаків) те, що їх можна носити на спині (за допомогою лямок, звісно). Портфель — це сумка, котру носять у руках. Він, зазвичай, має прямокутну форму, де ширина перевищує висоту у відношенні 3:2. Звісно, це загальне твердження, і портфель також може мати лямки широкі та зручні, але все ж таки конструкція портфелю не може так щільно прилягати до спини школяра, як це можливо у ранцях (рюкзаках). Тому тут застосування ортопедичної спинки є більш складним. І, навіть, якщо вона зустрічається, то ефективність її сумнівна. Тому виробники переважно для учнів молодшої школи виробляють ранці, а не портфелі. Вони більш зручні, та і ортопедична спинка тут працює краще.
У яких випадках можна купувати портфель? Якщо дитина не планує носити рюкзак (ранець) самостійно, і за нього це буде робити хтось інший. Такий варіант буде більш правильним і краще розподілятиме вагу.
Є ще варіант сумки, але його слід розглядати для учнів 8-11 класів замість рюкзака, або на зміну йому. Для маленьких школярів цей варіант є найкращим. Єдину сумку, яку слід купити дитині — це сумка для взуття. Вона буде ідеальним доповненням до ранця маленького учня.
Підводячи підсумки всього вище сказаного, хочемо сказати: бережіть Вашого школяра! Купуйте йому надійні речі, в тому числі і ранець! Обирайте перевірених виробників і продавців! Перевіряйте наявність сертифікатів! Та будьте спокійні, що все залежить від Вас, і Ви зробили все по максимуму із можливого для вашого улюбленого школяра!
Якщо залишились питання, як обрати ранець для першокласника чи просто, як обрати рюкзак для школи, для підлітків — звертайтесь до наших консультантів! Ми підкажемо, які моделі ранців (рюкзаків) краще підійдуть Вашій дитині, опишемо детально характеристики тих моделей, що є в нашому асортименті, проконсультуємо по всім шкільним товарам!
Дуже цікавий, змістовний метеріал, підбірка фото робить його ще доступнішим для розуміння. Раджу прочитати всім батькам. Гарно пророблена робота, дакую за Вашу працю.
Ваші поради дуже доречні, бо не так легко обрати рюкзак для першокласників. Інформація буде корисною батькам учнів, адже потрібно обирати не тільки яскравий, модний ранець, а такий, щоб відповідав певним вимогам.
Ранець для першокласника – це найважливіша покупка до 1 вересня.Від достатку шкільних рюкзаків, виставлених на прилавках магазинів, рябить в очах. Яскраві, красиві, з різними кишеньками і пристосуваннями. Як вибрати ранець для першокласника з цього різноманіття? В цьому й допоможе запропонований матеріал.
Дуже змістовна і доступна інформація для батьків першокласників!!!!!! Дякую в майбутньому (коли доня піде до школи) використаю доречні поради!!!!
Інформація є надзвичайно корисною, бо ми завжди обираємо за красою не задумуючись над тим, що він нам може нашкодити. Прочитавши статтю обов’язково скористаюся вашими порадами. І також для себе чітко розмежувала поняття ранець (рюкзак) та портфель. Дякую!
Надзвичайно важлива, детальна інформація про шкільні рюкзаки! Для мене (мами майбутніх двох першокласників) це корисна стаття! Свій вибір зупинимо все ж таки на рюкзаку.