mail@urok-ua.com

Захід до Дня учителя. Для вчителів та старшокласників.

Автор: вчителька зарубіжної літератури Косогорова Лідія Володимирівна

Косогорова Лідія ВолодимирівнаПроведення свята сподобалося і вчителям, і учням. Такий захід сприяє зміцненню дружби між учнями та їх наставниками.


 

Програма проведення заходу до Дня учителя:

  1. На засіданні учкому видаються «накази»: «Про прийняття на роботу вчителів (прізвища учнів 11-го класу)», «Про зарахування до 1-го класу дітей-шестирічок ( прізвища учителів школи)».
  2. В день святкування Дня  учителя проводяться такі заходи:
  • Ранкова зарядка (всі вчителі приймають участь, проводить учень).
  • Учні-вчителі проводять уроки в класах.
  • 30, актова зала – перегляд відеофільму « Поздоровляємо з Днем учителя» (треба зняти на відео поздоровлення від батьків, депутатів, якщо є шефи, то від них, для сільської школи – сільського голови, соцпрацівника, директора ЖКГ, працівників ФАПу чи поліклініки, будь-яких служб) – проводить відповідальний за проведення заходу.
  • Перегляд відео «Наш класний керівник» (зняти вислови учнів про своїх класних керівників) – проводить відповідальний за проведення заходу.
  • Перегляд презентації «вчитель очима дітей» (зробити фото вчителів, коли їх не бачать, бажано «прикольні» фото) – проводить відповідальний за проведення заходу.
  • Проведення гри «Угадай з трьох спроб!» (на кожному слайді – запитання, які дають підказку, про кого з учителів ідеться мова.

Наприклад:

  • МОЛОДИЙ, ЗАВЗЯТИЙ, ПОІНФОРМОВАНИЙ.
  • ЗА БУДЬ-ЯКОЇ ПОРИ РОКУ І ПОГОДИ НА ЙОГО УРОКАХ ЗАВЖДИ ВІДКРИТІ ВІКНА.
  • ІЗ-ЗА ПРЕДМЕТУ, ЯКИЙ ВІН ВИКЛАДАЄ, ДІТИ НЕ ХОЧУТЬ УЧИТИ ІНШІ ПРЕДМЕТИ.) – проводить відповідальний за проведення заходу.

Захід до Дня учителя

Підготувала вчителька зарубіжної літератури Косогорова Лідія Володимирівна

Форма проведення: урок на тему «Вчитель».

Проводять учні 11-го класу. Вони грають ролі учителів, а вчителі грають ролі учнів-першокласників.

Місце проведення: шкільна їдальня.

Для проведення заходу необхідно: намалювати на папері формату А1 вчителя-жінку і вчителя-чоловіка (схематично, з портфелями, зошитами тощо); зробити квітку «Цветик-семицветик», під пелюстками прикріпити завдання; аудіо записи  «Чему учат в школе», «Танец маленьких утят»; вивчити монтаж «Від Корсики до Нової Землі…».

Вч.: дорогі дітки, вітаю вас на  першому уроці у вашому житті. Я – ваша вчителька, мене звати ____________. А щоб ви краще запам’ятали моє ім’я, давайте його повторимо. То як мене звати? Діти, хором, будь ласка!  Наш урок –  інтегрований, його мені допомагатимуть проводити учителі: (прізвища, імена, по батькові «учителів» – учнів 11-го класу).

Так що вмощуйтесь зручненько та слухайте нас уважненько.

Тема сьогоднішнього уроку «Вчитель». Ви взнаєте, хто такий учитель, чим він займається, де проживає.

А тепер питання до вас, дітки: що ви очікуєте від уроку? Хто відповість першим? Ну, нехай, староста класу (називає директора школи та вчителів по імені). Наталочко, що ти чекаєш від уроку? А ти, Васильку, чого чекаєш? А Сашко? (відповіді). В кінці уроку ви скажете, чи справдилися ваші очікування.

І так, починаємо…

Хто ж такий учитель, як він виглядає – ви узнаєте з розповіді біолога __________________ __________________ __________________.

Монолог учителя біології: (біля малюнка) вчитель – це істота, яку відносять до виду хомо сапіенс учителюс. Він має чотири кінцівки, тулуб, голову. Верхні кінцівки призначені для того, щоб писати конспекти, перевіряти зошити, виставляти оцінки. Нижні кінцівки менше використовуються, ніж верхні. Ними вчитель рано вранці мчить до школи, а після обіду – додому. Тулуб учитель використовує для носіння так званого одягу, об який витирає руки, вимащені крейдою. Окремо треба сказати про голову. Зазвичай на голові будь-якого вчителя є волосся. Підвид учитель-жінка фарбує його, а підвид учитель-чоловік задовольняється тим кольором волосся, яким його обдарувала природа. Вчитель має пару очей, якими зірко слідкує за тим, що робиться  у класі під час уроку, але іноді закриває їх, коли учні списують. Пара вух допомагають учителеві почути шепотіння за останніми партами, шелест шпаргалок. Але вуха вчительські не сприймають наслух такі фрази,  як: зошит, щоденник, ручку забув удома; проспав, тому запізнився; читав, проте не пам’ятаю прочитане та інше. Ніс учитель завжди тримає за вітром, щоб бути обізнаним у всьому і всюди встигати. Рот потрібен йому, щоб блаженно вимовляти слова: «субота», «канікули», «відпустка», «аванс», «зарплата». Харчується  хомо сапіенс учителюс тим, що йому Бог пошле на його мізерну зарплату. Схрещується хомо сапіенс учителюс із себе подібними. Як от: учитель математики із учитель музики, вчитель англійської мови із учителем трудового навчання, вчитель фізики із вчителем початкових класів. Хомо сапіенс учителюс популярний і в інших видів. Так нам відомі схрещення: вчителя історії із зоотехніком, вчителя російської мови із агрономом-насіннєзнавцем, вчителя початкових класів із трактористом, залізничником та іншими. Хомо сапіенс учителюс не дуже плодовитий, зазвичай він народжує 1-2 дитинчат. (Називаються пари вчителів, які працюють у вашій школі, а також, з ким одружені вчителі).

Вч.: а тепер про місце проживання учителя нам розповість географ _________________ ________________________ __________________________ .

Монолог учителя географії: хомо сапіенс учителюс поширений по всій земній кулі. Його зустрінеш, як у великий містах, так і у маленьких селах. Як же його розпізнати? Від інших він відрізняється заклопотаним видом та великим портфелем із підручниками, зошитами, конспектами. А першого вересня та 25 травня його пізнають за великими букетами квітів. Вчителі-предметники зараз детальніше розкажуть вам про життя хомо сапіенса учителюса, котрий як вид розсіяний повсюди.

Монтаж:

1.Від Корсики до Нової Землі,

Від Флориди і аж до Сахаліну –

В усіх куточках світу вчителі

Повагу й шану здобули незмінну.

 

2.В Іспанії, де пристрасний народ

Кориду полюбляє до нестями,

Іспанський вчитель, наче Дон Кіхот,

Воює з дітьми, наче з вітряками.

 

3.В Америці без кольтів на урок

З’являтися учителю негоже,

Та перш ніж натискати на курок,

Він часом учнів опитати може.

  

4.У Африці оцінювання знань

Проходить за якимось дивним планом:

Не вивчив – то отримаєш банан,

А якщо вивчив – навіть два банани.

 

5.Японські учні в білих кімоно

Засвоюють, як двічі два – чотири,

Що як учитися вам не дано,

То краще вже зробити харакірі.

 

6.Є на Кавказі правило старе:

Щоб кожен Гіві твердо знав програму.

Грузинський педагог кинджал бере

І в школу виклика грузинську маму.

 

 

7.Для всіх індусів слово «педагог»

Звучить, як «гуру», коротко й красиво:

Терплячим має бути він, як йог,

І восьмируким, як великий Шива.

Індійський вчитель в школі – бог і цар,

Тому йому і шана, як цареві ж…

Він на уроках школярам «Буквар»

Читає з «Камасутрою» впереміш.

 

8.В Бразилії ніхто з нас не бував,

Тому й знання про неї в нас убогі:

Є там у джунглях безліч диких мавп,

А в школах – безліч диких педагогів.

Танцюють самбу там – не гопака

– І від народження усі там футболісти,

Єдине, що учителів ляка,

Аби на кактус зопалу не сісти.    

 

9.В Італії учительські ряди

Міцнішатимуть здавна і понині

– Тамтешні діти гратимуть завжди

На нервах, як на скрипці Паганіні.

Як вчитель там Везувієм ревів

– Ні віршем не опишеш, ні у прозі…

І гроші на ремонт з усіх батьків

Щомісячно стягають мафіозі.

 

10.Китайський педагог до скрути звик,

І тим своє засвідчує величчя…

Там в кожнім класі – двісті чоловік,

І всі, звичайно, на одне обличчя.    

 

11.Що ж, світовий педагогічний склад

Здобув повагу й шану неодмінну,

Та все ж негоже ставити їх в ряд

З учителями неньки України.

 

Вч.: а чим ще займається хомо сапіенс учителюс  розкаже нам учитель музики _____________________ _____________________ _____________________ , а йому допоможуть всі.

Виконання пісні «Чему учат в школе».

Вч.: я бачу, діти, що ви вже заморилися без звички. Тож давайте зробимо зарядку. Виходьте, будь ласка, із-за парт, ставайте в коло, вчителі  приєднуються до дітей.

Вчитель фізкультури _________________ __________________ ______________ проведе зарядку. («Танец маленьких утят»).

Вч.: відпочили, розім’ялися, а тепер пограймося. Пропоную гру «Цветик-семицветик». Умови гри такі: не «Цветик-семицветик» буде виконувати ваші бажання, а ви його. На пелюстках завдання. Будь ласка, виконайте їх. Проводить гру вчителька__________________ __________________ _________________ .

Гра «Цветик-семицветик». Завдання на пелюстках: заспівати веселу дитячу пісню, промовити скоромовку, відгадати загадку тощо.

Вч.: молодці, дітки! Я задоволена вами. Ви так багато знаєте і вмієте. А зараз я пропоную вам зайнятися серйозною справою – поповнити свій лексикон. Вчителька-мовник _____________________ проведе з вами словникову роботу.

Вчителька-мовник: діти, я даю вам значення слів, які ви часто будете вживати, тож запам’ятайте їх.

 

СЛОВНИКОВА РОБОТА

ШКОЛА — це певним чином організована сукупність цеглин, скла й шиферу, наповнена учнями, учителями, партами й іншим інвентарем, що стоїть рівно винятково через недогляд старшокласників!

 ДИРЕКТОР — напівлюдина-напівбог, який особисто визначає частоту та тривалість  контактів із мізками підлеглих.

 ПЕДРАДА — це захід, спрямований на задоволення особистих амбіцій адміністрації школи… чи тих, хто мріє нею стати.

 УЧЕНЬ — це сукупність ліні, дурниць і дарма витрачених зусиль, який переміщається школою за допомогою стадного інстинкту, почуття голоду чи стусана!

ПРИБИРАННЯ ШКІЛЬНОЇ ТЕРИТОРІЇ — комплекс заходів
із псування шкільного інвентарю, витоптування газонів і вкорочування життя класного керівника.

ЖУРНАЛ — сукупність аркушів у клітинку, що сприяє засвоєнню шкільної премудрості шляхом занесення оцінок чи удару по голові!

ОСТАННІЙ ДЗВІНОК — звук, який здається зменшеною
копією церковного дзвону, що сповіщає шкільних парафіян про прийдешнє пришестя царства небесного (у просторіччі — відпустка) та виганяє
зі школи бісів… на канікули!

ДІТИ — за неперевіреними даними, наше багатство.
Автора даного твердження вже впіймали.

Вчитель: а зараз проведемо веселу вікторину. Дайте відповіді на запитання.

 

ВІКТОРИНА

Жартують, що представник цієї професії володіє кращими якостями дресирувальника, клоуна і циркового коня, якого рік за роком ганяють по колу». Про яку професію йдеться?

(Вчитель.)

Представники якої професії весь час задають молодим людям питання, на які самі знають відповіді?

(Вчителі.)

У Стародавньому Римі – вчитель, навчавший дітей азам мовознавства – граматикик. Вчитель читання – літератор. Раб, що супроводжував дітей у школу і зі школи, – педагог. А як у Стародавньому Римі називали вчителя арифметики?

(Калькулятор.)

У російському букварі XVII століття гравюра зображала вчителя в класній кімнаті за цим виховним процесом. Яким?

( покарання різками)

До якого вчителя-предметника треба звертатися «Ваше преподобіє» або «Ваше степенство»?

(Вчитель математики)

Без чого не можуть обійтися мисливці, барабанщики і вчителя математики?

(Без дробу.)

Диктатор – це вчитель… З якого предмету?

(Вчитель російської мови, адже саме він диктує диктанти.)

Карбонарії в школі – це… Хто?

(Вчителі хімії, адже саме вони все знають про карбонати – солі вугільної кислоти.)

Чому у вчителів інформатики хронічний нежить і кашель?

(Тому що подовгу сидять перед розкритими вікнами операційної системи «Windows».)

Чому руки вчителів інформатики дуже люблять лизати кішки?

(Тому що вони у них пахнуть «мишкою».)

У кожного свій скелет у шафі. Про яких ця вчителів приказка?

(Про вчителів біології.)

Які вчителі-предметники твердо впевнені, що  місто Омськ назване в честь Ома?

(Вчителі фізики, які обожнюють закон Ома Георга Сімона.)

Вч.: ось і підходить до кінця наш урок. Як ми і домовлялися, прошу відповісти на питання:

  • Чи справдилися ваші очікування?
  • Що ви запам’ятали?
  • Що сподобалося?
  • Так хто ж такий учитель?

Дякую вам за відповіді. Молодці, у вас гарна пам’ять. Діти, ви сьогодні на уроці уважно слухали, старанно виконували завдання, тому заслуговуєте на гарний відпочинок. Запрошуємо вас до солодкого столу.

Солодкий стіл (разом із 11-тикласниками).

Монолог учителя біології: (біля малюнка) вчитель – це істота, яку відносять до виду хомо сапіенс учителюс. Він має чотири кінцівки, тулуб, голову. Верхні кінцівки призначені для того, щоб писати конспекти, перевіряти зошити, виставляти оцінки. Нижні кінцівки менше використовуються, ніж верхні. Ними вчитель рано вранці мчить до школи, а після обіду – додому. Тулуб учитель використовує для носіння так званого одягу, об який витирає руки, вимащені крейдою. Окремо треба сказати про голову. Зазвичай на голові будь-якого вчителя є волосся. Підвид учитель-жінка фарбує його, а підвид учитель-чоловік задовольняється тим кольором волосся, яким його обдарувала природа. Вчитель має пару очей, якими зірко слідкує за тим, що робиться  у класі під час уроку, але іноді закриває їх, коли учні списують. Пара вух допомагають учителеві почути шепотіння за останніми партами, шелест шпаргалок. Але вуха вчительські не сприймають наслух такі фрази, як: зошит, щоденник, ручку забув удома; проспав, тому запізнився; читав, проте не пам’ятаю прочитане та інше. Ніс учитель завжди тримає за вітром, щоб бути обізнаним у всьому і всюди встигати. Рот потрібен йому, щоб блаженно вимовляти слова: «субота», «канікули», «відпустка», «аванс», «зарплата». Харчується  хомо сапіенс учителюс тим, що йому Бог пошле на його мізерну зарплату. Схрещується хомо сапіенс учителюс із себе подібними. Як от: учитель математики із учитель музики, вчитель англійської мови із учителем трудового навчання, вчитель фізики із вчителем початкових класів. Хомо сапіенс учителюс популярний і в інших видів. Так нам відомі схрещення: вчителя історії із зоотехніком, вчителя російської мови із агрономом-насіннєзнавцем, вчителя початкових класів із трактористом, залізничником та іншими. Хомо сапіенс учителюс не дуже плодовитий, зазвичай він народжує 1-2 дитинчат.

Монолог учителя географії: хомо сапіенс учителюс поширений по всій земній кулі. Його зустрінеш, як у великий містах, так і у маленьких селах. Як же його розпізнати? Від інших він відрізняється заклопотаним видом та великим портфелем із підручниками, зошитами, конспектами. А першого вересня та 25 травня його пізнають за великими букетами квітів. Вчителі-предметники зараз детальніше розкажуть вам про життя хомо сапіенса учителюса, котрий як вид розсіяний повсюди.

О, вчителі! Невже ви не втомились
У юні душі сіяти зерно?
Для цього ви на світі і з’явились,
Щоб в учнях буйно проросло воно.

О, вчителі! І слів не підібрати,
Епітетів, метафор, порівнянь,
Щоб вдячності рядочки проказати
За те, що щедро віддаєте нам.

О, вчителі! Прекрасного ви гідні,
Бо вибрали в житті свою мету;
І нині кажем вам: «Спасибі, рідні,
За вашу місію подвижницьку й святу!»

Хто людям допомагає
При виборі доріг,
Їх любить і лає,
Зветься педагог.

Хоч діти все “з привітом”,
Все роблять не так,
Не стали Ви при цьому
Стару Шапокляк.

ВІКТОРИНА

Девізом яких професіоналів може стати рядок з пісні: «Я в сотий раз знову почну спочатку, почну спочатку, все почну з нуля…»?

(Педагогів, які приймаю новий набір учнів.)

Жартують, що представник цієї професії володіє кращими якостями дресирувальника, клоуна і циркового коня, яку рік за роком ганяють по колу». Про яку професію йдеться?

(Вчитель.)

Представники якої професії весь час задають молодим людям питання, на які самі знають відповіді?

(Вчителі.)

У Стародавньому Римі – вчитель, навчавший дітей азам мовознавства – граматикик. Вчитель читання – літератор. Раб, що супроводжував дітей у школу і зі школи, – педагог. А як у Стародавньому Римі називали вчителя арифметики?

(Калькулятор.)

У російському букварі XVII століття гравюра зображала вчителя в класній кімнаті за цим виховним процесом. Яким?

( порка)

До якого вчителя-предметника треба звертатися «Ваше преподобіє» або «Ваше степенство»?

(Вчитель математики)

Без чого не можуть обійтися мисливці, барабанщики і вчителя математики?

(Без дробу.)

Диктатор – це вчитель… З якого предмету?

(Вчитель російської мови, адже саме він диктує диктанти.)

Карбонарії в школі – це… Хто?

(Вчителі хімії, адже саме вони все знають про карбонати – солі вугільної кислоти.)

Чому у вчителів інформатики хронічний нежить і кашель?

(Тому що подовгу сидять перед розкритими вікнами операційної системи «Windows».)

Чому руки вчителів інформатики дуже люблять лизати кішки?

(Тому що вони у них пахнуть «мишкою».)

У кожного свій скелет у шафі. Про яких ця вчителів приказка?

(Про вчителів біології.)

Які вчителі-предметники твердо впевнені, що  місто Омськ назване в честь Ома?

(Вчителі фізики, які обожнюють закон Ома Георга Сімона.)

  1. Яку воду можна принести в ситі?
  2. Кінь перевозить 10 кг вугілля, а поні — 10 кг вати. У кого вантаж важчий?
  3. Що посеред землі стоїть?
  4. Яке колесо не крутиться в автомобілі, коли він їде?
  5. На небі одна, у баби дві, а у дівки немає.
  6. Коли ми, дивлячись на цифру «два» кажемо «десять».
  7. Складіть віршик з шести літер.
  8. Їде чоловік у потязі, сниться йому, що сидить він на підлозі, а дошки у безодню летять. Глядь—лише одна дошка залишилась. Що треба зробити чоловіку, аби не впасти?
  9. Від чого у качки ноги червоні?
  10. В якому морі води немає?
  11. Сорок п’ят і сорок п’ят — скільки буде?
  12. Що дістане зубами потилицю?
  13. Який острів каже, що він одяг?
  14. Ішли дві матері і дві дочки. Знайшли три яблука і поділились. Кожній дісталось по одному. Як так вийшло?
  15. Яке ім’я хлопчика вперед і назад читається однаково?
  16. Коли людина в кімнаті може бути без голови.
  17. Коли дурень розумний.
  18. Що спочатку треба зробити, лягаючи спати?
  19. У млині було вісім мішків, на кожному мішку сиділо по дві миші, прийшов мельник з котом, скільки тепер стало ніг?
  20. Хто показує кожному його обличчя, бо не має власного?

Відповіді:

1. Заморожену.
2. Вантаж однаковий — 10 кг.
3. Літера «м».
4. Запасне.
5. Літера «б».
6. Коли стрілка годинника показує десять хвилин.
7. Віршик.
8. Прокинутись.
9. Від колін.
10. У тому, що на карті в атласі.
11. Вісімдесят п’ят.
12. Гребінець.
13. Ямайка.
14. Йшли внучка, мама та бабуся.
15. Пилип.
16. Коли виглядає у вікно.
17. Коли мовчить.
18. Сісти.
19. Дві ноги мельника.
20. Дзеркало.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Чудовий сценарій, дуже цікаві завдання для вителів. Влучно описний вид “Учитель” та його улюблені заняття. Особливо сподобався опис відео, яким учні привітали учителів з професійним святом.

  2. Захід дуже сподобався. У невимушеній обстановці відбувається зближення учнів з учителями. Веселий відпочинок. Деякі питання не тільки жартівливі, а й заставляють замислитися.

  3. Цікаво було перечитувати зміст виховного заходу. А ще цікавіше було б побувати під час його проведення. Велика робота була проведена учнями при підготовці до свята. Серйозні та жартівливі привітання та побажання для вчителів сприяють налагодженню довірливих та дружніх стосунків між учнями та їх наставниками.