mail@urok-ua.com

Заняття з елементами тренінгу для формування в учнів лідерських якостей

“Модель лідера”

Автор: вчитель інформатики Франчук Роксолана В’ячеславівна

вчитель інформатики Франчук Роксолана В'ячеславівнаМи прагнемо, щоб наш президент школи був всебічно розвиненим. Міг захистити честь школи і міг добре захистити звіт напрямку на засіданні клубу Лідер. Тому сьогодні ми спробуємо побудувати свою власну модель лідера.

І етап. ПРАВИЛА

Щоб робота була продуктивною потрібно повторити і дотримуватися таких правил роботи:

  1. Говорити по черзі
  2. Бути толерантним
  3. Дотримуватися правила піднятої руки
  4. Посміхатися
  5. Звертатися до учасників семінару на ім’я
  6. Бути активним

ІІ етап. ЗНАЙОМСТВО

А щоб настроїтися на роботу давайте з вами зіграємо в гру «Комплімент». Учасник говорить своє ім’я і говорить комплімент своєму сусіду, який сидить по ліву руку від вас.

Я розпочну, мене звати Роксолана, ви сьогодні маєте гарний вигляд

ІІІ етап. МОДЕЛЬ ЛІДЕРА

Тепер перейдемо до створення нашої структури моделі лідера.

У вас на робочому місці знаходиться основа «Модель Лідера», де зображена картинка хлопчика чи дівчинки середнього шкільного віку, адже саме в цей період формуються лідерські якості. А також у файлі містяться частинки нашої моделі.

  1. Справжній лідер – це людина, яка може переконати групу людей, щоб вони пішли за ним. А це означає, що лідер має бути освідчиним, начитаним і вміти гарно говорити. Тому лідеру ми повинні прищепити любов до літератури, книги.

Як це зробити?

Дуже просто, для цього можна зіграти в гру «Перетворення». І ми з вами зараз це зробимо.

  • Як би я була книгою, то це книга Патріка Зюськінда «Запахи», тому що ця книга змінює погляди на життя у Парижі.

Тепер ваша черга. Як би я була книгою, то це книга…

Прошу картинку з книгами приклеїти на основу до вашої моделі.

  1. Для будь-якого успіху важливо, щоб був позитивний настрій. Настрій можна підняти різними способами і один із цих способів це прослухати улюблену мелодію пісні. В кожного з нас є дві мелодії, де одна піднімає настрій, а інша – викликає сльози.

Давайте зараз з вами подумаємо і згадаємо, які саме мелодії піднімають настрій і навпаки розчулюють нас. Наприклад у мене наповнюються очі слізьми, коли слухаю мелодію з фільму «Титанік», а піднімають настрій весільні пісні. Я думаю ви вже згадали , тому прошу розпочати з першого учасника семінару. Добре, і як ви уже зрозуміли що до нашої моделі лідера ми добавляємо музичний скрипічний ключ, що означає, що ми маємо прищеплювати любов до музики.

  1. Наступним елементом є значок Інтернету. Всі ми бачимо, як наука прогресує в наш час. Так само, як комп’ютерні технології і програмне забезпечення зробили вагомий внесок у навчанні, роботі та розвагах наших учнів. Тому справжній лідер повинен слідкувати за цим прогресом і не відставати від нього.

Ви скажете, як можна цьому сприяти, якщо сучасна молодь знає уже вдвічі більше, ніж я?

Дуже просто, потрібно створити для дітей проблемну ситуацію. Ось наприклад, як можна це зробити. На передодні 8 березня, я своїм дітям-активістам запропонувала таку проблемну ситуацію, створити вітальне відео для вчителів нашої школи.  Після чого вони виконали поглиблену роботу пошуку спеціальної програми для монтажу відео. Протягом деякого часу діти під моїм керівництвом створили вітальне відео для вчителів, яке ви можете переглянути на сторінці нашої школи на сайті вконтакті.

  1. Ще однією з елементів формування моделі лідера – це звертатися за допомогою до народної мудрості, і ще краще коли народна мудрість стає девізом вашого життя.

У вас у файлі у кожного є народне прислів’я, вам потрібно його скласти і прочитати нам.

А тепер візьміть і приклейте до нашої моделі.

  1. Наступним елементом, який має вигляд української символіки свідчить про те, що ми повинні прививати любов до нашого української нації, держави. До українських звичаїв, традицій, запевнити, що кращої культури, ніж українська, немає ніде.

Тому давайте приклеїмо цю картинку, як розвиток патріотизму.

  1. І ось у нас залишився останній елемент нашої моделі. На вашу думку, що портрет Т.Г.Шевченка може означати?

Так, останнім елементом є розвиток творчості, розвиток схильностей, розвиток потенціалу. Я обрала фото Т.Г.Шевченка, як приклад творчої людини, так як він і письменник, і поет, і художник.

Яку б творчу людину ви б запропонували, як за приклад?

ІV етап. ПІДСУМОК

І ось тепер у нас вийшла модель «Лідера». Яку можна прочитати так:

«Лідер – це освічена людина, яка розвинена творчо, любить свою батьківщину, не забуває звичаї та традиції свого народу, а також прагне до реалізації себе в певній сфері діяльності».

Моя модель лідера схематична і вона така, яку я її сама бачу. Кожен із нас має свою думку і з яких елементів складається ваша модель «Лідера» вирішуєте самі.

V етап. ЗАВЕРШАЮЧА ЧАСТИНА

І на завершення, так як ми всі творчі люди, я хочу, що ми з вами створили цікаву історію. Зараз я розпочну розповідь, а ви її по-черзі, як ви сидите продовжите її по-одному реченню, а завершить її останній учасник семінару.

Одного разу педагоги-організатори на чолі з Аллою Іванівною та Інною Юріївною пішли в ліс на прогулянку … Прошу продовжити розповідь.

Презентація до заняття

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 коментарів

  1. Елементи тренігу у виховній роботі набирають все більшої популярності, адже, його учасники в практичних ситуаціях формують свою думку та відпрацьовують навички. А тренінги по формуванню особистості особливо актуальні, бо ж бути успішним, бути лідером, без сумніву, хочуть всі. Роксолана В’ячеславівна запропонувала своє бачення моделі лідера, яку можна брати за основу та вдосконалювати в разі необхідності, це вже кожен вирішує самостійно. Спасибі, було цікаво.

  2. Роксолана В’ячеславівна, чудовий тренінг, яскрава презентація. Стати справжнім лідером мріє кожен з нас. Адже це відкриває великі перспективи в житті: хороший кар’єрний ріст, високий заробіток, перспективи і влада, повага і заслужений п’єдестал пошани. Щоб всього цього досягти, необхідно ще з дитинства розвивати в собі лідерські якості, які приведуть до вашої мрії і послужать фундаментом для здійснення бажань.

  3. Запропоноване Вами заняття з елементами тренінгу є потрібним для сучасного молодого покоління. Бажання бути лідером виникає у багатьох, однак стати лідером судилося не кожному. Ви допомагаєте дітям зорієнтуватися, сформувати власну модель лідера. Ви спонукаєте їх до роздумів, самооцінки і самоудосконалення. Дякую Вам.

  4. Роксолано В’ячеславівно, вдячна вам за такі чудові заняття для розвитку в учнів лідерських якостей. Сподіваюсь, що овни допоможуть мені у моїй педагогіній практиці і будуть корисними для вихованців! Беру собі до скарбничики!

  5. Шановна Роксолана В’ячеславівна! Ділова гра ” Модель лідера” розроблена Вами як одна з форм демократизації. Керівництво і лідерство…Ці актуальні проблеми Ви спробували вирішити на засіданні клубу. На думку вчених: “Секрет лідерства полягає не у вирішенні питань, а в розвитку людей , в їх умінні мотивувати і надихати ” Бажаю Вам гратися…професійно!

  6. Корисний досвід, корисні завдання тренінгу. Хороша змістовна публікація. Розвиток лідерських якостей під впливом цього тренінгу повинен розширити свої межі й надихнути учнів на лідерську роботу.

  7. Чудова розробка, яка демонструє модель лідера. Лідер – це освічена людина, яка розвинена творчо, любить свою батьківщину, не забуває звичаї та традиції свого народу, а також прагне до реалізації себе в певній сфері діяльності. Дякую!!!

  8. Повністю підтримую колегу. Якщо в учнівському колективі, то лідер – це той, хто вміє мотивувати інших до дій, не побоїться заступитися за іншого та підтримати його в тяжку хвилину.

  9. Я бачу лідера (Президента школи), як анонсовано у занятті “Модель лідера” вчителя інформатики Франчук Р.В. в тому, що він здатний захистити не тільки себе, а і весь учнівський колектив. Не кожен медаліст здатен бути лідером! Тому, можливо, потрібно було надати заняттю іншу назву: як то “модель сучасного українця”, “модель підлітка”. Бо народ без волі втрачає себе, а Лідер – він той, хто бере відповідальність не тільки за себе, тому він і Лідер. Дякую. (в класі так важко знайти справжнього лідера”). Бажаю успіхів.