Конспект заняття з валеології для дітей середнього дошкільного віку за темою:
“Подорож до країни Здоров’я”
Автор: вихователь вищої категорії Драчова Ольга Фаїлівна
Мета: розвивати навички берегти своє здоров`я, формувати правила гігієнічних навичок, закріпити отримані знання, виховання інтересу до здорового способу життя, розширити кругозір дітей, активізувати розумові процеси; розвивати логічне мислення та кмітливість під час відповіді на запитання; формування навичок співпраці, взаєморозуміння, доброзичливості, вміння працювати з дидактичним матеріалом, розвивати бажання та інтерес розповідати за власним бажанням; виховання творчої активності та вміння уважно слухати один одного, створити радісний настрій.
Матеріали та обладнання: лялькова іграшка лікаря, ширма, мішечок, мило, зубна щітка та паста, носова хустинка, гребінець, дзеркальце, рушничок, мочалка, пісня «Автобус» (К. Желєзнової), логоритмічна вправа «Милом мий» з відео.
Хід заняття:
Вихователь:
Добрий день, діти! Сьогодні ми відправимось до країни Здоров`я на казковому автобусі (під пісню «Автобус» діти займають місця та рушають у подорож, повторюють рухи під музику). У цій країні ми навчимося дбати про своє здоров`я. Займаємо місця та вирушаймо!
1. Відгадування загадок. З`являється лікар Нехворійка та знайомиться з дітьми:
– Добрий день! Я відомий лікар Нехворійка. Я живу у країні Здоров`я. Сьогодні ми разом навчимось дбати про своє здоров`я.
(за допомогою ляльки вихователь пропонує загадки). Наш добрий лікар пропонує пограти у гру, але, спочатку, відгадаймо загадки:
Як купатися ідеш і мене також береш,
Я гладеньке запашне
Ти намилюєш мене (мило).
Коли миюсь чи вмиваюсь,
Потім ним я витираюсь (рушник).
Він по зачісках мостак,
Вас причеше гарно так! (гребінець)
Чищу зубки кожен день,
Дуже добре й швидко.
Мені в цьому допоможе моя… (зубна щітка).
– Молодці, шановні дошкільнята, із загадками впорались!
2. Гра «Плутанина». Лікар пропонує заплутати дітей. (Вихователь за допомогою лялькової іграшки лікаря задає питання, а діти пробують відповісти.)
Вірно чи ні?
Зранку зуби чищу милом, вірно чи ні?
Витру руки я мочалкою, вірно чи ні?
Мию голову зубною пастою, вірно чи ні?
Причешуся зубною щіткою, вірно чи ні?
– Дуже добре відповідаєте та мене поправляєте. Молодці!
3. Логоритмічна вправа «Милом мий» з відео супроводом. Лікар Нехворійка звертається до дітей:
– А зараз я пропоную навчити Кряку мити руки.
Діти роблять вправу.
4. Гра «Чарівний мішечок». Лікар звертається до дітей:
– В мене є мішечок, він чарівний та не простий. У цьому мішечку різні предмети гігієни, якими ви користуєтесь щодня. Треба руку запустити та вгадати, що хочете витягнути. (У мішечок складаємо: мило, зубна щітка та паста, носова хустинка, гребінець, дзеркальце, рушничок, мочалка,). Діти витягають з мішечка предмети та говорять, для чого вони потрібні.
Заключна частина:
Сьогодні, діти, ми були у чудовій країні Здоров`я та грали в ігри, які допомогли нам пригадати як важливо:
Умиватись треба зранку
Добре, добре милом,
Зуби чистити завжди,
Щоб ставали білі.
Не забудь перед обідом
Руки добре мити,
Ну, а ввечері ще й ноги.
Як у бруді жити?
Проблема формування культури здоров’я зараз, як ніколи актуальна, своєчасна і досить складна. Важливо на цьому етапі сформувати у дітей базу знань і практичних навичок здорового способу життя. І, звичайно ж, головне завдання – це збереження та зміцнення здоров’я наших дітей.
Конкретизуйте мету заняття відповідно до його змісту. Проведено з метою контролю та оцінювання знань дітей. Вчіться проводити самоаналіз своїх занять, постійно формуйте мотивацію заняття. Є цікаві прийоми.Творчого вогнику!