Здоров’язбережувальні технології в початковій школі
Автор: вчитель початкових класів Савюк Світлана Володимирівна
Узагальнення досвіду роботи по проблемному питанню «Використання здоров’язбережних технологій у початковій школі»
Молодший шкільний вік – період фізіологічного, психологічного становлення особистості. Тіло і душа дитини потребує дбайливого ставлення, захисту і розуміння. Ми маємо допомогти кожному малюку зробити вибір на користь здорового способу життя. У початкових класах навчитися зберігати і зміцнювати здоров’я важливо непросто для виживання, а насамперед для набуття здатності прийняти виклики, які поставить життя, гідно вийти з будь-якої ситуації. Це стало поштовхом до вибору мною проблемного питання «Використання здоров’язбережних технології в початковій школі».
Світлана Володимирівна у своєму досвіді роботи піднімає дуже важливу проблему:«Використання здоров’язбережних технологій у початковій школі». Діяльність учителя щоурочно повинна бути орієнтована на формування в дітей стійкої позиції, що передбачає визначення цінності здоров’я, почуття відповідальності за збереження й зміцнення власного здоров’я, поглиблення знань, умінь та навичок, пов’язаних з усіма складовими здоров’я. Спасибі!
Згодна з висловлюванням Ж.-Ж. Руссо “Щоб зробити дитину розумною та розважливою, зробіть її міцною і здоровою”. Цьому і приділяється головна увага в даній публікації. Сучасне суспільство вже має нову дитину, що вихована вуличним та віртуальним світом комп’ютерів і телевізорів. Байдужість, жорстокість, егоїзм, відчуття неповноцінності, бездуховність, з ослабленим здоров’ям, низьким духовним розвитком, порушеною психікою – ось, далеко не ввесь, перелік відбитку сучасного часу. А звідси і низька успішність, апатія та пасивність до навчально-виховної роботи учня в школі. Ось чому автор статті сьогодні призиває кожен педагогічний колектив поставити першочерговим завданням виховної роботи в школі ВИХОВАННЯ ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДИТИНИ ДО СЕБЕ та впроваджувати здоров’язбережувальні технології і не тільки в початковій школі!!! Дякую за публікацію.
З даного досвіду роботи видно, що Світлана Володимирівна прикладає багато зусиль по збереженню здоров’я своїх вихованців. Всі види роботи: і фізичні і психологічні, направлені на зміцнення здоров’я учнів. Такими заходами вчитель прищеплює своїм вихованцям бережне відношення до свого власного здоров’я. Адже лікар Поль Брегг сказав, що за гроші можна купити ліжко, а не сон, їжу, а не апетит, ліки, але не здоров’я. Доброго Вам Здоров’я!