Зошит для контрольних робіт із зарубіжної літератури для 8 класу

Автор: заступник директора Мельник Олена Михайлівна

Заступник директора Мельник Олена МихайлівнаПропонуємо вам зошит для контрольних робіт із світової літератури для 8 класу. Зошит складено відповідно до вимог програми «Зарубіжна література 5-12 класи загальноосвітніх навчальних закладів» (за редакцією Д.С. Наливайка) та Методичних рекомендацій щодо викладання світової літератури у 5-11 класах у 2010 -2011 навчальному році.

Усі завдання розподілені за чотирма рівнями складності, передбаченими критеріями оцінювання.

З метою забезпечення об’єктивності перевірки навчальних досягнень у зошиті пропонується по два варіанти завдань до кожної теми.

Основними видами контрольних робіт із світової літератури є: тест, розгорнуті відповіді на запитання, твір, літературний диктант.

Тематична контрольна робота (тест) включає завдання чотирьох рівнів складності. Для перевірки знань учнів на початковому рівні застосовано тестові завдання закритого типу з чотирма варіантами відповідей, з яких один правильний. Завдання включають в себе питання з теорії літератури, аналізу тексту художнього твору, біографії письменника і вимагають однозначної відповіді. Внизу розташовано бланк у вигляді таблиці, у якій слід позначити правильні відповіді.

Для перевірки знань на середньому рівні подані завдання тестові завдання закритого типу з чотирма варіантами відповідей, з яких два правильні. На цьому рівні учень має виявити знання і розуміння навчального матеріалу, змісту головних епізодів вивчених творів, теорії літератури.

Внизу розташовано бланк у вигляді таблиці, у якій слід позначити правильні відповіді.

Два завдання достатнього рівня мають на меті перевірити рівень володіння учнем навчальним матеріалом і навичками аналізу художнього твору, вміння аргументувати власні судження.

Завдання високого рівня мають творчий характер і надають учневі можливість продемонструвати вільне володіння матеріалом, вміння застосовувати набуті знання, навички аналізу художнього твору, самостійної оцінки літературного явища.

За кожну правильну відповідь бали нараховуються таким чином:

 • початковий рівень – 0,5 бала за кожну правильну відповідь;
 • середній рівень – 1 бал за кожну правильну відповідь
 • достатній – 1,5 бала за кожну правильну відповідь
 • високий рівень – 3 бали.

Тематична контрольна робота (розгорнута відповідь на запитання) включає чотири запитання різного рівня складності. Кожна правильна відповідь на запитання оцінюється 3 балами.

Контрольний твір надає учневі можливість продемонструвати вільне володіння навчальним матеріалом, вміння систематизувати набуті знання, навички аналізу літературного твору, здатність творчо мислити,   Учням дається чотири теми на вибір. Обсяг роботи – 1,5 – 2 стор.

Літературні диктанти – це система вправ та завдань, які дають можливість швидко і різнобічно перевірити знання учнів з теми, що вивчається, вміння виокремлювати основне, систематизувати, узагальнювати матеріал. Завдання літературного диктанту дають можливість учневі продемонструвати знання з теорії літератури, тексту художнього твору, біографії письменника, вміння аналізувати твори, що вивчаються.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

 1. Ознайомилась із Вашою роботою та переглянула відгуки колег до неї. Матеріал мені сподобався, тому що завдання вдало продумані, великий плюс – за рівнями. Дякую за корисну публікацію!

 2. Олено Михайлівно ! У Вас дуже гарна робота! Ваш матеріал корисний для вчителів. Він
  дає можливість перевірити творчі здібності учнів. Ви- Молодець! Дякую . Творчості Вам та наснаги!

 3. Шановна Олена Михайлівна ! Пропонуючи цей важливий зошит, Ви створили умови для розвитку кожної особистості , здатної до творчої самореалізації, до навчання впродовж життя. Процес оволодіння знаннями, вміннями та навичками у дітей проходить неоднаково, тому, щоб підвести всіх дітей до встановленого програмою рівня, ви застосовуєте індивідуальний підхід, впроваджуєте диференційовану роботу, використовуючи різнорівневі завдання. Ваша цілісна психолого – педагогічна концепція побудована на основі компетентнісного підходу. Корисний чудовий зошит обов’язково запропоную своїм учням. Посібник допоможе нашим вихованцям стати більш успішними в самоосвіті. Дякую.

 4. Матеріал вчителя прекрасний! Усі завдання розподілені за чотирма рівнями складності, передбаченими критеріями оцінювання. Дякую Вам!!! Успіхів та нових творчих звершень!!!

 5. Яка чудова робота! Поданий матеріал буде корисним не тільки для проведеня контрольних робіт. Цей матеріал дає змогу перевірити творчі здібності як учня, так і самого учителя. Методичний доробок врахував не тільки запропоновані програмою форми контрольних робіт, але й наповнив їх змістовністю. Добре, якщо вчителі світової літератури візьмуть цей доробок до арсеналу своєї роботи.