Розробка уроку з математики, 2 клас

“Віднімання виду 40-8. Розв’язування задач”

Автор: вчитель початкових класів Василенко Тетяна Адамівна

вчитель початкових класів Василенко Тетяна АдамівнаТема. Віднімання виду 40-8.Розв’язування задач.

Мета. Формувати обчислювальні навички, ознайомити з новим видом віднімання, працювати над поняттям “стільки ж” .

Розвивати математичне мовлення.

Сприяти вихованню бережного ставлення до природи.

Хід уроку

 1. Організація класу

І як завжди у нього для вас безліч цікавої інформації та завдань.

І спочатку пропонує відгадати загадку: Сьогодні на уроці у нас ваш давній друг-Пізнайко.

На дереві під вікном

Висить хатка із дашком.

Птахи до неї всі летять,

Щоб зерном поласувать.

Годівничка

2. Повторення вивченого матеріалу

1.Усні обчислення

а)Гра Допоможіть пташкам

Нам потрібно дізнатися, де чия годівничка

46+23                 79-25                   88-46                  35+52

69                  54                    42                 87

б) Задачі-вірші

12 синичок-у ліску,
10 горобчиків-у садку,
5 качечок-на воді,
3 курочки-в лободі.
Скільки всіх?         (30)

Повісив Івась у саду годівницю.
Туди прилетіло 15 синиць,
сорока весела і 3 снігурі,
ворона і шестеро горобців.
Хто з вас перший зможе, діти,
тих птахів всіх полічити?       (26)

2. Загадка

А ще нам Пізнайко пропонує відгадати нову загадку.

У садочку понад тином,
Я зробив йому хатину,
Він навколо подивився
Засміявся й оселився

Шпак

-Якою повинна бути шпаківня, щоб шпак у ній оселився?

-Чи зимує цей птах у нас?

3.Каліграфічна хвилинка

30 + 40 70 + 20 90 – 10 80 – 5 30

-Хто полюбляє жити взимку у шпаківнях?(Горобчик)

2. Актуалізація опорних знань

  1. Індивідуальне опитування

Горобчик тримає для вас завдання.

43+7+16=                             56+29-45=

34+6+19=                             78+2-50=

Горобці ніколи не ласують знахідками по одному. Якщо горобчик відшукує корм, він обов’язково “скликає” інших горобців.

Завдання на індивідуальних карточках(горобчиках).

2. Математичний диктант

  • Перший доданок-сума чисел 18 і 24, другий доданок-48;знайти суму
  • Суму чисел 39 і 28 збільшити на 13
  • Суму чисел 25 і 29 збільшити на 18
  • Перший доданок-32, другий доданок-різниця чисел 28 і 17,знайти суму

Прочитати відповіді у порядку зростання.

4. Фізхвилинка

5. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовчі вправи

а)лічба десятками(ланцюжком) від 10 до 100; від 100 до 10;

б)назвати, скільки десятків у кожному з чисел:

10,20,60,100,80,70,50.

2. Пояснення нового матеріалу

Нам потрібно навчитись віднімати одноцифрові числа від круглих десятків.

40-8=

40-це 4 десятки. Візьмемо від 4 дес. 1 дес. і віднімемо від нього 8 одиниць;10-8 буде 2.Додамо до 4 десятків 2 одиниці, буде 32.

40-8=32

3. Первинне закріплення. Робота з підручником.

а)читання пояснення за вправою 523;

б)виконання завдання 524 з коментуванням.

6.Фізхвилинка

Слухаємо грамзапис співу пташок.

Помріємо, пофантазуємо.

Пошукаємо оченятами пташок.

7. Розвиток математичних знань

1. Робота над задачею

А Пізнайко підготував нам ще одну загадку:

Влітку медом ласував,

Досхочу малини мав,

А як впав глибокий сніг,

Позіхнув і спати ліг.

Бачив чи не бачив сни,

А проспав аж до весни.

Ведмідь. Малюнок ведмедя

Ведмідь восени накоплює жир і робить собі барліг, де зимує до весни.

А про ведмедикові зимові сни ми дізнаємося із задачі.

Ведмедикові за зиму приснилося 18 веселих снів, 28 смачних снів, а цікавих- стільки, скільки веселих і смачних разом.

Скільки всього снів бачив ведмедик?

Веселих-18 с.

Смачних-28 с.

Цікавих-?

18+28=46(С.)-РАЗОМ ВЕСЕЛИХ І СМАЧНИХ

46+46=92(С.)

ВИРАЗ ДО ЗАДАЧІ:(18+28)+46

ВІДПОВІДЬ:92 СНИ БАЧИВ ВЕДМЕДИК.

2. Розв’язування задачі

А от зайчику та лисичці зовсім не до сну.(Малюнок зайчика)

Зайчик пробіг 70 м ,а лисиця- на 7 м менше. Скільки метрів пробігла лисиця?

70-7=63(м)

А лисичка наша геометрична. Скільки трикутників?

8. Підсумок уроку

Пізнайко дуже задоволений вашою роботою.

А свою оцінку він зашифрував.

38-21=17             М

10+9=19             О

56-40=16           Л

21-1=19              О

50-4=46             Д

13+14=27         Ц

40-9=31            І

9. Домашнє завдання

Диференційовані завдання на картках.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Один із найважчих випадків віднімання : віднімання однозначного числа від круглого. Стандартний урок, складений педагогічно грамотно. До речі, 4 дес. додати 2 одиниці буде 42, а 32. Так написано у поясненні нового матеріалу.

  2. Поєднання задач з цікавим природничим матеріалом дає гарний поштовх для розвитку пізнавального інтересу учнів та формування їх стійкої зацікавленості предметом. В цьому аспекті публікація Тетяни Адамівни заслуговує безперечного інтересу.

  3. Зараз складно прищепити інтерес у школярів до предмета. Адже математика-це важко. А важке любити не просто. Але Вам вдається розвинути увагу, логічне мислення, спостережливість, навички швидких обчислень, крім того, прищепити інтерес до вивчення математики.

  4. На уроці використовуються різні методи і форми роботи. Доцільно спланованим вважаю підсумок уроку та диференційоване домашнє завдання.

  5. Продумана система завдань для перевірки алгоритмів дій. Вдало використані виховні і основні можливості контролю та оцінки знань. Цікаві задачі-вірші. Продумані диференційовані завдання. Дякую за урок.