Урок – історичний екскурс англійської мови у 7 класі

“Королівська родина Британії. Перегляд і обговорення фільму “Король говорить”

Автор: вчитель англійської мови Ярчук Людмила Анатоліївна

вчитель англійської мови Ярчук Людмила АнатоліївнаТип уроку: урок – історичний екскурс

Тема: Велика Британия

Підтема: Традиції Англії. Королівська родина. Обговорення фільму «Король говорить»

Мета:

Розвивати навички аудіювання та мовлення,

Навчати висловлювати свою думку з приводу побаченого; вчити прогнозувати, співставляти фактичну і вигадану інформацію

Практикувати в аудіюванні з метою отримання загального уявлення та максимального повного і точного розуміння всієї інформації, що міститься в трейлері фільму ;у вживанні пасивного стану у мовленні, у використанні нового лексичного матеріалу

Виховувати повагу до традицій, національних та загальнолюдських цінностей

Викликати інтерес до історії Англії .

Обладнання: підручники, картки, текст пісні, презентації, відеозапис трейлера фільма «Король говорить», планшети

Хід уроку

Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

1 повідомлення теми та мети уроку

Today we are going to talk about English traditions, the Royal family, to watch the trailer of the film,

By the end of the lesson you should be able:

-to recognize, understand the new words, words combinations in the film and use them when speaking out;

-to identify the main ideas and details from the film;

– to participate in conversational exchange about the film;

– to operate the grammar material about the Passive Voice.

2 уведення у іншомовну атмосферу:

а) Виконання пісні «My Bonnіe»

б) презентація, створена учнями «Чарлі Стюарт, принц Шотландії» (історія написання пісні)

в)презентація, створена учнями «Віндзори. Історія призвища королів Британії»

г) презентація, створена учнями «Королівський палац»

Основна частина уроку

3)Підготовка до перегляду фільму

а) Гра «Королівські слова»

The wife of a king – q

The son of the king – p

The daughter of the king – p

The special chair which a king sit on – t

The royal residence – p

(учні відгадують слова за їх тлумаченням)

б) введення нових лексичних одиниць

Abdicate the throne, inherit the throne, the Duke of York, to stammer,a speech and language therapist, an equal footing, broadcast, eccentric treatment, the strength of woman,

в) Бесіда з учнями перед переглядом фільму

What was the name of Queen’s Elizabeth’s father?

Had he a brother?

Has he a problem?

What problem had he got?

Did he cope with the problem?

Who helped him?

What way did he treat him?

Have you ever seen the film “ The King’s speech”?

г) Заповнення таблиці

Who ? When? Where? Що трапилось? Why?

4 Перегляд фільму

King Georg V ruled a quarter of the word’s people .He asked his second son,the Duke of York, to give a closing speech at the Empire Exhibition in Wembey, London. But Albert was paralyzed with the fear of stammer. Albert unexpected became the King because his elder brother Edward abdicated the throne.

After unsuccessful treatment for his stammer, has wife Elizabeth asked Lionel Logue, an Australian speech and language therapist to help her husband.

The men become friends as they worked together .The new King relied on Logue to help him make his first wartime radio broadcast on Britain’s declaration of the war on Germany in 1939.

Lionel helped the King find a voice with which he could lead the nation into the war.

Logue made the King to think about his own life and who was he. He placed the King and himself on an equal footing.

5 обговорення фільму

а) What was the name of Queen’s Elizabeth’s father?

Had he a brother?

Has he a problem?

What problem had he got?

Did he cope with the problem?

Who helped him?

What way did he treat him?

Have you ever seen the film “ The King’s speech”?

б) перевірка заповнення таблиці (чи співпали здогадки, зроблені перед початком уроку з інформацією, яку побачили у фільмі)

6 Виконнання граматичного завдання

а) повторення правила утворення Past Passive

б) виконання вправи( поставити дієсловау пасивний стан)

1 A quarter of the word’s people (to rule ) King Georg V

2 The Duke of York (to ask to give a speech) King George V

3 Albert ( toparalyze) the fear of stammer

4 The throne(to Inherit ) Albert

5 Lionel Logue, an Australian speech and language therapist (to ask to help her husband) Elizabeth I.

6 Britain’s declaration of the war on Germany in 1939( make) King Georg VI

7 Рефлексія

What activities have we done today?

What activities did you like best?

Do you find it difficult to watch the film in English?

What fact about the Royal family impressed you most of all?

Do you want to know more about the history of England?

8 Підведення підсумків

9 Домашнє завдання

Підготувати доповіді про членів королівської родини Англії

Залишити коментар до Ярчук Людмила Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Пані Людмила, дякую за цікавий матеріал до фільму. Я теж маю досвід використання цього фільму, але у 10 класах на уроках країнознавства. Завдання давала на уроці, а фільм переглядали діти вдома.Який саме фрагмент фільму Ви використовували на уроці?

  2. Дуже корисний матеріал. Обвязково використаю його на одному із своїх уроків. Дуже добре розбитий на блоки. Плюс в тому, що перегляд фільму не забирає увесь час уроку. Дуже дякую за корисну розробку.