Відкритий урок з математики, 1 клас

“Склад чисел 2 – 10. Узагальнення й систематизація знань учнів”

Автор: вчитель початкових класів Васюта Вікторія Вікторівна

Автор: вчитель початкових класів Васюта Вікторія Вікторівна

Тема уроку: “Склад чисел 2 – 10. Узагальнення й систематизація знань учнів”

Мета: повторити склад чисел від 2 до 10, продовжувати вчити дітей складати приклади, розв’язувати приклади і задачі:розвивати мислення, пам’ять, увагу, уяву, зв’язне мовлення, активність; виховувати взаємо-повагу, колективізм.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Привітання

Стали, діти, порівнялись

До гостей всі привітались

Пролунав уже дзвінок,

Розпочинаємо уроку.

На перерві відпочили,

І тепер за партии сіли.

Нагадаю вам, що ви

В школі справжні школярі.

Ви прийшли сюди навчатись,

Про щось новее дізнаватись,

Якщо хочеш більше знати,

Треба добре працювати:

На уроці не крутіться,

Лиш на вчителя дивіться,

І повинен кожен знати,

Що не можна розмовляти,

Не кричати, не стрибати,

Товаришам не заважати.

Хочеш  ти відповідати?

Треба руку підіймати,

Тому часу ми не гаєм

І урок розпочинаєм.

2. Читання віршів

Уч:  Раз, два, три, чотири

Рахувати нас учили.

Уч: П’ять, шість – не лінились,

Цифри ми писати вчились.

Уч:  Вчились приклади складати,

Мали числа порівняти,

Уч:  Не сиділи, працювали,
Додавали віднімали.

Уч:  Сім – ми будем більше знати,

Математику вивчати.

Уч:  Дев’ять, десять – не втомились,

Ми покажем, що навчились.

ІІ. Основна частина

1. Оголошення теми і мети уроку

2. Робота над темою уроку.

Часу з вами ми не гаєм

У країну вирушаєм

Мешканці там проживають,

І вони на нас чекають.

Вони вчаться рахувати,

Вчаться приклади складати,

Цю країну, любі діти!

Нам на карті не зустріти,

Про країну мова йдеться,

Що Математикою зветься.

– Ми з вами здійснемо подорож до країни Математика. Ми зустрінемо багато казкових героїв, які нам будуть давати різні завдання, які ми повинні виконати. Якщо ми з цими завданнями справимося, вони нас приймуть  в математичну країну.

Зупинка  1 «Два цапки»

Відкритий урок з математики у 1 класі

 Ось до річки повертаєм

Двох цапків ми зустрічаєм

Маєм їм допомогти

Ось цю річку перейти.

(діти будують місток. Вставити пропущені числа)

3+1=*-3=*+*=6-*=2

Каліграфічна хвилинка (Написання цифри 2)

Зупинка 2 «Троє поросят і вовк»

Подивіться ви , малята,

Живуть в хатинці поросята

Треба їх порахувати

Пригадати як їх звати.

(Наф-Наф, Нуф-Нуф, Ніф-Ніф)

Ці веселі поросята

Також вчаться рахувати,

Хочуть нам завдання дати ,

Це задачі розв’язати .

Веселі задачі

1. Три овечки біля гречки,
На лужку ще три овечки,
Полічи овечок цих.
Скільки разом їх усіх

2.П’ять метеликів  літають,
І на квіточки сідають,
Прилетів ось ще один
Сів на квіточку і він,
Полічи швидше всіх
Цих метеликів прудких.

3. По дорозі їжак біг,
Ніс сім яблук на пиріг,
Одне впало покотилось
Скільки яблук залишилось?

У лісі темнім у дрімучим

Жив сірий вовк,голодний ,злючий

В хатинку вовк хоч залізти

Щоб поросяток цих трьох з’їсти

Нам треба в ліс вовка прогнати,

Подалі від цієї хати

Нам треба діти не сидіти

І як найшвидше це зробити

Відкритий урок з математики у 1 класі

– Вовк зробив шкоду. Він своїми зубами розірвав листочки, де були записані приклади. Ми  маємо знайти правилу відповідь

(Розірвані листочки .Знайди правильну відповідь)

1+5      =7         3+4   =6      1+4   =10      5+5  =5

2+7      =8         4+4   =9      2+1  =4         3+1  =3

Зупинка 3 «Каченята»

Там за лісом тече річка

Не глибока ,невеличка

Подивіться ви,малята,

Плавають там каченята

Скільки плаває там каченят? (5). А з чим вони граються? (М’ячем)

Фізкультхвилинка

(вчитель рахує від 1 до 5, пропускаючи якесь число,діти називають пропущене число)

Зупинка 4 «Бджілки» (письмово)

Не сидять собі на місці

Наші бджілки трудівниці

На галявині літають

І медок вони збирають

– Діти, а як гудуть бджілки? (дз-дз-дз, дж-дж-дж.)

– Давайте порахуємо бджілок. (6)

– Бджілки несуть у відрах мед до своїх вуликів. Розв’язавши приклади ,покажіть лінією до якого вулика повинна прилетіти бджілка.

Зупинка 5 « Білка і їжак» (письмово)

Відкритий урок з математики у 1 класі

Білка з їжачком в лісочку –

Прийшли  разом по грибочки

Будем їм допомагати,

Гриби в кошик всі збирати.

(діти відносять білочці грибочки з результатом 7, а їжачку з результатом 8)

Зупинка 6 «Слон»

Засумував великий слон-

Він загубив свій телефон

І що йому тепер робити?

Треба до лікаря дзвонити.

Він другу ніч уже не спить,

Бо  дуже зуб в нього болить.

1+4 = Р           1- У , 2- Ч , 3-И, 4- Т, 5- Р, 6- О, 7- З, 8-М. 9- П.

8-2 = О

10-3 =З

0+1= У

5+3= М

ІІІ. Заключна частина

Відкритий урок з математики у 1 класі

Зупинка 7 «Лічилка» (розучування лічилки)

Раз, два — дерева,
Три, чотири — вийшли звірі,
П’ять, шість — пада лист,
Сім, вісім — птахи в лісі,
Дев’ять, десять — Це сунички
Підвели червоні личка.

ІV. Підсумок уроку.

– До якої країни ми з вами потрапили?

– Що ми робили для того, щоб туди потрапити?

– Що вам найбільше сподобалося?

Відкритий урок з математики у 1 класі

Залишити коментар до Вікторія Вікторівна Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 коментарів

  1. Авторка творчо й змістовно підійшла до створення цієї розробки уроку математики. Тим більше, що тема й тип уроку сприяють цьому. Хороша організація учнів до роботи, яка акумулює їхню увагу на предметі вивчення. Віршовані завдання дозволяють швидко переходити до виконання дій над ними.

  2. Дуже цікава форма роботи на уроці. Сподобалися методичні прийоми, які були використовувані вами на уроці. Ігрова діяльність є гарним засобом для формування пізнавального інтересу учнів до математики, вона здатна привернути їхню увагу, показати красу предмета.

  3. Не просто урок, а суцільне задоволення, урок – зустріч з улюбленими дітьми персонажами, урок – можливість розвиватися в процесі пізнавальної мандрівки! Творча задумка та грандіозна підготовка дали плоди, урок вдався на всі 100%. Браво майстру!

  4. Повністю погоджуюся з колегами – урок просто чудовий! З ваших розробок видно – ви творчий, талановитий учитель. Такими ж будуть і ваші вихованці, я впевнена. А те, що вони щасливі з вами, видно з колективного фото. Такі щасливі усмішки діти штучно зобразити не можуть. Творчих Вам успіхів!

  5. Які ви молодці, Вікторіє Вікторівна! Як гарно ,коли вчитель може писати вірші, це так допомагає в роботі. Урок побудований методично правильно, різні види завдань зацікавлюють першокласників.А ось лічилку яку ви вивчали на уроці я використовую як фізхвилинку. Бажаю Вам не зупинятися!

  6. Шановна Вікторіє Вікторівно!Урок по справжньому творчий. Учні першого класу найкраще сприймають навчання в ігровій формі. Вони добре знають казки, що теж підтримує їхню увагу. Письмові форми роботи вдало поєднані з усними задачами. Розробка дуже вдала з методичної точки зору.

  7. Дякую всім за коментарі. Я підішла до проведення цього уроку творчо, щоб було цікаво і мені і дітям. Форму проведення обрала сама. Урок незвичайний, має віршовану форму,автором саме всіх віршів я сама. Всім успіхів!

  8. Урок дійсно цікавий….не кожний вчитель може підібрати цікавий і тим часом потрібний матеріал для учнів при цьому, використавши особистісно-зорієнтований підхід.

  9. Люблю математику. Урок дуже мені сподобався: захотілося разом із школяриками подорожувати містком із цифрами, завітати на гостину до героїв казок. За наочність окремо спасибі. Яскраво та захоплююче)

  10. Погоджуюсь з колегами, що не один вечір Віктрія Вікторівна готувала наочність до уроку! А щодо коментара до підсумку уроку теж згодна, так як вважаю, що не зовсім доречно вживати під час підведення підсумків “що ми робили”. Але це не страшно, коли вчтиель творчо і натхненно підходить до своєї справи! Успіхів!

  11. Ви гарно попрацювали, стільки різноманітних завдань використали, а скільки наочності! Мені сподобалося Ваше привітання, такий чудовий і підбадьорюючий віршик!

  12. Матеріал, що використовується на уроці, є цікавим, відповідає смакам та уподобанням учнів даного віку.

  13. Урок-подорож до країни Математика хотілось би відвідати. Я так розумію, що у класі мало діток.Урок побудовано відповідно віковій категорії дітей.Багато віршованих завдань, яскраве оформлення дошки.Не прослідковується робота з підручником. Підсумок уроку в 1 класі повинен бути чітким: можна показати це за допомогою смайликів і т.д