mail@urok-ua.com

Адаптаційні курси для майбутніх першокласників

Автор: вчитель початкових класів Черчик Наталя В’ячеславівна

вчитель початкових класів Черчик Наталя ВячеславівнаДанні курси дають можливість інтенсивно розвивати пізнавальні та творчі здібності дітей; розвивати всі види мовленнєвої діяльності (вміння слухати і говорити, читати і писати). Використовуючи данні матеріали, вчитель зможе активізувати розумову діяльність майбутніх учнів, збагатить їх лексичний запас, ознайомить із елементами шкільного життя, надасть допомогу батькам у вихованні повноцінної особистості.


 

Мета: допомогти кожному майбутньому першокласнику підготуватись до навчання в школі; дати дітям знання, вміння, навички, необхідні для самостійного рішення нових питань, нових практичних та навчальних завдань; виховувати самостійність, ініціативу, почуття відповідальності і наполегливості в подоланні труднощів. Розвивати мовлення, увагу, творчі здібності, зацікавленість навчальними предметами.

Пояснювальна записка

Бажання допомогти майбутнім школярам легше і швидше адаптуватися до шкільного навчання викликало в мене потребу розробити систему занять адаптаційних курсів.

Данні курси дають можливість інтенсивно розвивати пізнавальні та творчі  здібності дітей; розвивати всі види мовленнєвої діяльності (вміння слухати і говорити, читати і писати).

Адаптаційні курси допоможуть педагогам підготувати дошкільнят до вивчення навчальних предметів і пом’якшать майбутні труднощі.

Крім того, використовуючи данні матеріали, вчитель зможе активізувати розумову діяльність майбутніх учнів, збагатить їх лексичний  запас, ознайомить із елементами шкільного життя, надасть допомогу батькам у вихованні повноцінної особистості.

Тривалість занять не повинна перевищувати 25 хвилин, тому доцільно проводити по два заняття тривалістю по 25 хвилин з перервою 10 хвилин.

Бажаю  успіхів!

Додатки


Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Батьки дуже активно цікавляться питанням підготовки дітей до школи. Ваші заняття націлюють на те, як, і в якому напрямку потрібно рухатися. Прекрасний матеріал для вчителів та батьків. Дякую!

  2. Яскрава презентація та заняття, розроблені Наталією В’ячеславівною викличуть бажання у майбутніх першокласників іти до школи, а це напевно є головним у проведенні цих адаптаційних курсів. Дані матеріали через велику кількість ігор активізують розумову діяльність майбутніх школяриків, збагатять їх лексичний запас, ознайомлять із елементами шкільного життя, допоможуть у вихованні повноцінної особистості. Дякую за добірку занять.

  3. Мені дуже сподобалися розробки ваших занять для майбутніх першокласників. Багато вправ на розвиток пам”яті, мислення, уваги. Використано ігрові та інтерактивні технології – це має зацікавити дітей та спокунати їх до роботи. Своїми заняттями ви показали діткам, що в школі цікаво, весело і зовсім не страшно. Я думаю, малятам сподобалось і вони з нетерпінням чекатимуть на 1 вересня. Дякую.

  4. Ігрові прийоми роботи з майбутніми першокласниками, сучасний підхід, актуальність – це все відрізняє дану публікацію. Вважаю її надзвичайно корисною. Тематика,дібрана вчителем для проведення занять веде майбутнього першокласника тими доріжками, якими він буде йти всі роки навчання: школа, клас, колектив, родина, Батьківщина, рідний край…Простежується урахування вікових особливостей дітей.Дякую за публікацію!

  5. За змістом матеріалу відчувається почерк творчого педагога, який намагається постійно перебувати поряд з дітьми, оновивши ігрові прийоми на сучасні: Фіксики, Стоніжка…Педагог урізноманітнює прийоми роботи з дітьми, які виховують бажання іти до школи.