Бінарний урок з використанням методу брейн – ринг для учнів 10 класу з предметів історія України та географія
Автор: вчитель історії та правознавства Яворська Катерина Анатоліївна
Оригінальний урок для учнів 10-го класу з історії України та географії, який дозволяє учням розвивати свої знання з предметів, а також допомагає виховувати повагу один до одного працюючи в командах.
Тема. Україна і світ
Мета: розширити знания учнів з географії та історії України, розвивати мислення, постійно підвищувати рівень знань з географії та історії України.
Тип уроку: «Брейн-ринг».
Обладнання: виставка книг, кросворди, історико-географічні карти, магнітофон (музикальний супровід, піснi).
Структура уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Проведення брейн-рингу
ІІІ. Підсумок уроку
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учні створюють 2 команди по 6 чоловік. На питання команди відповідають по черзі. Якщо команда не може відповісти, то право відповіді переходить до наступної команди. Правильна відповідь оцінюється в один бал. Рахунок гри фіксується журі.
ІІ. Проведення брейн-рингу
І конкурс «Історична розминка»
- Місто, до якого «язик доведе». (Київ)
- Яку країну називають «Піднебесною»? (Китай)
- В якій галузі науки Нобелівська премія не надається? (Математика)
- Кого вважають батьком фашизму? (Б. Муссоліні)
- Який гетьман записав першу конституцію? (П. Орлик)
- Назвіть людину, яка першою піднялась у космос? (Ю. Гагарін)
- Хто здійснив першу навколосвітню подорож? (Магеллан)
- Суть доктрини Монро: «Азія для азіатів» чи «Америка для американців» (Америка для американців)
- Донька якого київського князя була французькою королевою? (Ярослава Мудрого)
- На прапорі якої країни є знаки, що символізують кількість адміністративних одиниць? (США)
- Модель земної кулі. (Глобус)
- Перший президент США. (Д. Вашингтон)
- Яким письмом користуються китайці та японці? (Ієрогліфічним)
- Хто привіз в Європу тютюн? (Колумб)
- По якій річці пролягав торговельний шлях із варяг у греки? (По Дніпру)
- Автономна одиниця у складі незалежної України? (Крим)
- Хто з сучасних політичних діячів увійшов в історію як «залізна леді»? (М. Тетчер)
- Кому належать слова «Прийшов, побачив, переміг»? (Ю. Цезарю)
- Як називається біг на дистанцію 42 км 195 м.? (Марафонський)
- Який російський цар для зміцнення самодержавства запровадив опричнину? (Іван IV Грозний)
- Яку країну називають «країною тюльпанів»? (Голландія)
- Форма державного правління сучасної Великобританії. (Конституційна монархія)
- На якій горі проживали грецькі боги? (Олімпі)
- Гетьман, засновник першої Запорозької Січі. (Д. Вишневецький)
ІІ. конкурс «Географічна розминка»
- У якому кліматичному поясі знаходиться Україна? (Поміркований)
- У якому часовому поясі знаходиться Україна? (у другому)
- Найвища вершина Кримських гір? (Роман – Кош 1545м)
- Найбільший кам’яновугільний басейн України? (Донецький)
- Півострів на півдні України? (Кримський)
- Де на території України зустрічаються вулканічні породи? (Закарпатська область)
- Який океан найбільше впливає на Україну? (Атлантичний)
- Які вітри найрозповсюдженіші на території України? (Західні вітри поміркованих широт)
- Який грунт на Кримському півострові? (Каштановий)
- Назвіть найбільше озеро в Україні. (Ялпул)
- Другий за чисельністю населення місто в Україні? (Харків)
- Найбільший порт на Азовському морі? (Мариупіль)
- Основна технічна культура України? (Сахарна свекла)
- Східний сусід України? (Росія)
- На якій річці розташована столиця України? (Дніпро)
- Скільки областей в Україні? (24 області та АРК)
- У якій природній зоні ми живемо? (Степовій)
- Назвіть річку на сході України ( Сіверський Донець)
- Як називають українців, що проживають за кордоном? (Діаспора)
- Крайня західна точка України? (Чоп)
ІII. конкурс «Як ти знаєш карту?»
Кожна команда отримує завдання, готується і показує відповідь на карті.
- Показати Індію. Чия це була колонія? (Великобританії)
- Показати Індонезію. Чия це була колонія? (Голландії)
- Показати Кубу. Чия це була колонія? (США)
- Показати Єгипет. Чия це була колонія? (Великобританії)
- Показати Алжир. Чия це була колонія? (Франції)
- Показати Індокитай. Чия це була колонія? (Франції)
- Показати Афганістан. Чия це була колонія? (Великобританії)
- Показати Марокко. Чия це була колонія? (Франції)
ІV. конкурс «Піраміда міст»
За 2 хвилини скласти з назв міст України піраміду, так, щоб кожне слідуюче слово було на 1 літеру більше ніж попереднє. Кожна правильна назва – 1 бал. Рахуються тільки ті назви, які йдуть одна за одною.
V. Конкурс вболівальників
По одному учаснику від кожної групи вболівальників.
Завдання: по черзі називати обласні центри України. (той хто допустив помилку, або не може назвати вибуває з гри.
VІ. Підсумок уроку
Вчитель підводить підсумок уроку. Згідно з кількістю балів набраних командами нагороджуються переможці та всі команди отримують грамоти за участь у брейн-рингу.
Цей урок має ту особливість,що визначається переможець.В складі команди є учні з різним рівнем знань,але в складі команди це не так помітно.Атмосфера змагання допоможе дітям відчути себе азартними та бути уважними і активними
Цікаве поєднання уроків історії України та географії, яке дозволяє учням розвивати свої знання з предметів у досить нестандартній формі проведення – брейн – рингу. Це створює умови для мотивації навчання, розвитку навиків роботи у команді. Дякую.
Доброго дня! Мені сподобалось використання вчителем методу “Брейн – ринг”. Безумовно, форма змагання сприяє підвищенню зацікавленності учнів. Але яка тема уроку? Це, скоріше, позакласний захід. На цьому сайті на виправлення помилок надається тільки 5 хвилин, коли надаєш коментар, а потім…Тому порада на майбутнє: уважніше перевіряйте ( оз. Ялпуг, Маріуполь). Кліматичний пояс – помірний. Вулканічні породи не тільки на Закарпатті! Не дуже коректні запитання № 7,8, 9 (Магелан загинув, тому про нього краще ставити запитання: очолював; географи кажуть: грунти, тому поширені – каштанові,..). Куба – тривалий час була колонією Іспанії, а вплив і залежність від США – там вже інші відносини, на мою думку. Дякую, що надаєте можливість вдосконалювати свої вміння. Бажаю успіхів в Новому 2017 Році.
Шановно, колего! Ваш бінарний урок насичений конкурсами, а головне – учням це цікаво. Вони грають у команді і це не маловажливо. Така гра виховує в учнів наполегливість, впевненість, толерантність. Успіхів вам і наснаги.
Катерино Анатоліївно ! Ви провели дуже творчий бінарний урок із використанням цікавої форми- проведення брейн – рингу для учнів 10 класу . Нестандартні та цікаві завдання. Ви- Молодець. Дякую.