mail@urok-ua.com

Дидактичний матеріал. Гра “Математичні пазли” для 1 та 2 класів

Автор: вчитель початкових класів Лагутяєва Наталія Миколаївна

Screenshot_13Розв’язування одноманітних звдань стомлює дітей і породжує байдужість до навчання. Проте, виконання цих самих завдань у процесі гри перетворюється для них на цікаву і захоплюючу діяльність. Такою є гра “Математичні пазли”.


 

 

Screenshot_14

Screenshot_15

Опис гри «Математичні пазли» (1 клас)

Показати дітям картинку. Вона розрізана на 12 частин (пазлів) і складена на картонці, яка за розміром така ж, як і картинка. На зворотній стороні кожного пазла написаний або приклад, або його відповідь.

Всі пазли з прикладами змішати і покласти перед дітьми.

Потрібно, починаючи з першого пазла (він помічений у лівому верхньому кутку цифрою 1), розв’язати кругові приклади і покласти пазли з прикладами і відповідями на ту ж саму картонку.

Коли всі приклади розв’язані, перевернути їх разом з картонкою на зворотній бік.

Якщо всі приклади розв’язані правильно, то, піднявши картонку, дитина побачить вірно складену картинку.

(Примітка: картонка для зручності складання та перевертання пазлів).

Screenshot_16

Screenshot_17

Опис гри «Математичні пазли» (2 клас)

Показати дітям картинку. Вона розрізана на 12 частин (пазлів) і складена на картонці, яка за розміром така ж, як і картинка. На зворотній стороні кожного пазла написаний приклад.

Всі пазли з прикладами змішати і покласти перед дітьми.

Потрібно, починаючи з першого пазла (він помічений у лівому верхньому кутку цифрою 1), розв’язати кругові приклади і покласти пазли з прикладами на ту ж саму картонку.

Коли всі приклади розв’язані, перевернути їх разом з картонкою на зворотній бік.

Якщо всі приклади розв’язані правильно, то, піднявши картонку, дитина побачить вірно складену картинку.

(Примітка: картонка для зручності складання та перевертання пазлів).

 

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. З математикою, тобто застосуванням математичних методів і знань, доводиться мати справу кожній людині, і не тільки в роки навчання, а й після закінчення школи.

    Тому вже в процесі вивчення математика має виступати перед учнями не лише як система логічних правил і дедуктивних доведень, а й як метод пізнання, як засіб розв’язання завдань практичного характеру. З цієї точки зору зміст запропонованого матеріалу дуже актуальний.

  2. За допомогою такого виду завдань в учнів підвищується інтерес до предмету. Формуються математичні компетентності. Даного виду завдання можна використовувати, як на уроках, так і в позаурочний час. Через гру відбувається краще запам’ятовування і усвідомлення матеріалу.

  3. Можу сказати з точністю, що такі завдання дійсно викликають велике задоволення від навчання. Тут і закріплення матеріалу, і мотивація. Використовувала такі картки на уроках літературного читання, з метою встановлення послідовності подій. Авторка склала чіткий алгоритм гри, що допоможе тим, хто буде використовувати матеріал.

  4. Дуже цікавий вид роботи. Ніколи не використовувала такого. Їх можна переробити на будь-який предмет. Я у захваті. Дякую вам. Впевнена, що дітям дуже сподобалось. Обов*язково використаю для своїх дисциплін.

  5. Математичні пазли ніколи не проводила.Вважаю їх цікавіше проводити ніж звичайні колові приклади.Але на мою думку їх краще використовувати за допомогою комп*ютера.

  6. Робота з математисними пазлами – вид індивідуальної гри,коли дитина досягає мети да допомогою пазлів.У процесі гри дитина концентрує свою уважність,розвиває пам”ять та здобуває знання.

  7. Реалізація ігрових технологій дозволяє підвищити якість педагогічного процесу, рівень навчальних досягнень, забезпечує комфортність учнів на уроці, передбачає емоційну задоволеність від процесу навчання. Вважаю, “Математичні пазли” до вподоби малечі.