mail@urok-ua.com

Долаємо бюрократію в освіті!

Звернення міністерки освіти і науки Лілії Гриневич

Шановні вчителі і адміністратори шкіл. Ми дуже зацікавлені в тому, аби ви мали більше вільного часу і натхнення готуватись до уроків і працювати з дітьми, а не обходити мікрорайони, заповнювати числені статистичні звіти і циркуляри. Допоможіть команді експертів #EdCampUkraine і МОНУ провести археологічні розкопки “культурного шару” освітньої бюрократичної системи і прибрати все зайве та непотрібне у вашій роботі. Зайдіть на сторінку http://mon.edcamp.org.ua і заповнить відповідну анкету. Їх там дві. Для вчителів https://ru.surveymonkey.com/r/edcampteachers і для шкільних адміністраторів https://ru.surveymonkey.com/r/edcampadministrators. Це забере максимум 30 хвилин часу, але дозволить вам вільно дихати в майбутньому. Позитивний досвід публічного обговорення і оновлення програм початкової школи, проведений у партнерстві з командою #edEra (за підтримки фонду “Відродження”), спонукає МОНУ продовжити практику громадсько-державного партнерства з різними організаціями і використовувати сучасні інструменти для комунікації з вами.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 коментарів

  1. Публікація надзвичайно корисна, але мало віриться в якісь хороші зміни. На жаль, Міністерство і містр не може належно оцінити те, що робиться нак місцях. Бюрократія процвітає. Коли приїжджає перевірка, то я особисто не раз чула від перевіряючих: “Я – бюрократ, довіряю тільки паперам”. А звідси висновок: для чого нам робити з дітьми, якщо головне в нашій роботі – купа папірців, які для контролерів і є доказом твоєї роботи. Тобто, можна нічого не робити, головне – вчасно здати папірець.

  2. Добрий день! Реформа застрягла на рівні міністерства освіти. на місцях ніякою реформою не пахне. Учителів залякують різноманітними перевірками. Управління освіти міста здійснює перевірку адміністрацій шкіл, а адміністрація залякує вчителів та завантужує непотрібними паперами. Скажіть, будь ласка, навіщо вчителю роздруковувати накази МОН України? Чому у вчителя повинна бути папка з цими наказами? Чия це безглузда ініціатива? Чому вчитель повинен витрачати кошти на друкування міністерських документів? Навіщо адмінстрація вимагає таку папку? Навіщо потрібні безкінечеі звіти та участь у непотрібних та нецікавих платних конкурсах?

  3. Анкета не зовсім коректна. Але не дивлячись на це надіюсь, що її дійсно будуть читати і враховуючи відповіді – змінювати роботу в школі на краще.

  4. Ще одне опитування, знову заповнення анкет, знову витрачений час. Нецікаво. Чи будуть зміни на краще? Не дуже сподіваюсь. Все дуже банально.

  5. А скільки паперів по виховній роботі! Звіти, інформаціі, довідки, різні плани! Кому вони потрібні? Часу на безпосередню роботу з дітьми просто фізично не вистачає, бо необхідно вчасно підготувати та подати купи паперів!

  6. Шановна пані Гриневич ! Хотілось би вірити Вам ,але не можу, бо ніхто з Вас не знає проблем простих шкіл та вчителів. Кожен методист різного рівня,інспектори тощо не вважають учителів за людей,можуть принижувати,хоч самі ніколи не працювали в школі , а методики викладання взагалі не бачили .Тобто живуть за правилом ” я начальник…”З кожним роком кількість папірців збільшується з неймовірною прогресією.Я не вірю майже нікому з вас.Молоді вчителі в школу не йдуть .бо працювати важко,а творчо взагалі неможливо.Нехай хоч у молодих колег не вмирає віра в щось краще .

  7. Так хочеться вкотре повірити й не обманутися, бо за “дурненькими папірцями ” ми вже дітей не бачимо!

    1. Повір’я старе і віриться з трудом!!! А папери все пишуться,бо їх продовжують вимагати!!!

      1. Всі хочуть бути реформаторами. Можливо, наміри у всіх і хороші, але насправді ми, звичайні вчителі, не маємо не тільки часу вчити по-справжньому дітей, а й на власне повноцінне життя. Цілий день у школі, а вночі за комп’ютером готуєш звіти, сценарії, календарно-тематичне планування, відеоролики, декади, презентації, відкриті уроки, виховні та позакласні заходи. А коли жити і творити?!