Дослідницький проект з природознавства

Видова чисельність зимуючих птахів мікрорайону

Автор: керівник гуртків Суха Вікторія Володимирівна

Суха Вікторія Володимирівна

Проект «Видова чисельність зимуючих птахів мікрорайону»

Категорія: дослідницький проект.

Тип проекту: командний, дослідний.

Тривалість проведення проекту: довготривалий.

Автори: вихованці гуртка «Юні медики»: Сулім Юлія, Святецька Анна.

Науковий керівник: керівник гуртка Суха Вікторія Володимирівна

Мета: вивчити та дослідити видовий склад зимуючих та перелітних птахів нашої місцевості. Сприяти усвідомленню учнями потреби допомагати зимуючим птахам; вчити дітей само організовуватися, планувати свої дії, узагальнювати результати роботи, шукати різні джерела інформації, виховувати дбайливе ставлення до природи. Проводити регулярну підгодівлю птахів.

Завдання: аналіз загального видового складу птахів Первомайщини, а саме мікрорайону Богопіль; виявити фактори, що зумовлюють зменшення чисельності зимуючих птахів; запропонувати комплексні методи поліпшення умов існування птахів в період зимових морозів та снігопадів; формувати соціальну свідомість та бережливе ставлення населення до птахів; підвищити поінформованість школярів з питань чисельності зимуючих птахів та необхідності участі громадськості у процесах планування і впровадження природоохоронних заходів щодо збереження чисельності і видового складу птахів.

Методи дослідження: спостереження, досліди, опис, екскурсія, консультація, статичний.

Актуальність теми полягає у тому, що на даний час чисельність та видова різноманітність птахів Первомайщини різко скоротилась. На жаль люди зневажливо ставляться до пернатих мешканців, і здебільшого їх просто не помічають. Саме тому особливо важливо підтримувати чисельність зимуючих птахів. Адже починати великі справи треба з малого, навчати нащадків до щирого і доброго ставлення до друзів наших менших.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *